AD

معرفی و بررسی بازی موبایلی Tick Tock: A Tale For Two

4 2,496

طراحان و سازندگان بازی‌های ویدیویی همواره به دنبال ایجاد فضاهای جدید و ایده‌های نو هستند تا علاه بر افزایش هیجان و جلب رضایت گیمرها، به نوعی افراد جدید را نیز به این سو جذب نمایند. بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two یکی از انواع این بازی‌های جدید است، که با ایده‌ای جذاب و نو تحولی را در دنیای بازی‌های ویدیویی به وجود آورد؛ به طوری که افراد مختلف با شنیدن داستان روایی و گیم پلی جذاب آن ترغیب شوند این بازی را، حتی برای یک بار هم که شده امتحان کنند.

ما در این مقاله که با عنوان معرفی و بررسی بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم، به آشنایی با این بازی جذاب خواهیم پرداخت. پس اگر شما نیز به کشف بازی‌های جدید علاقه‌مند هستید و یا بازی‌های معمایی برایتان جذاب است، توصیه می‌کنیم این مقاله از ایموجو را تا انتها مطالعه کنید.

 

اهمیت شناخت بازی‌های جذاب و با کیفیت

پیش از پرداختن به بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two بهتر است به لزوم و اهمیت شناخت بهترین بازی‌ها، در هر ژانر بپردازیم و سپس این بازی جذاب را معرفی کنیم.

همان‌طور که می‌دانید دنیای بازی‌های ویدیویی امروز، دنیایی پررقابت و شلوغ  است. به طوری که اگر به اندازۀ کافی با انواع بازی‌ها آشنا نباشید، ممکن است برای انتخاب بازی دچار سردرگمی شوید و یا بازی‌های بی کیفیتی را تجربه کنید. این تجربه‌های ناموفق می‌تواند برای افراد تازه وارد تاثیرات دائمی داشته باشد. به همین سبب شناخت بازی‌های موفق در هر ژانر نکته‌ای بسیار حائز اهمیت است.

از آن‌جایی که افراد سلیقه‌های متفاوتی برای انجام بازی‌های ویدیویی دارند، سازندگان این بازی‌ها با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها، باید ژانرهای مختلفی از بازی‌های ویدیویی را طراحی و تولید کنند تا طیف وسیع‌تری از افراد را به این صنعت جذب نمایند.

 

چرا ژانرهای مختلف در دنیای بازی‌های ویدیویی وجود دارد؟

ژانرهای مختلف در صنعت بازی‌های ویدیویی می‌تواند شامل بازی‌های شبیه‌سازی، مسابقه‌ای موتور و ماشین سواری، معمایی، اکشن و … از جمله ژانرهای موجود در بازی‌ها هستند. بازی‌هایی در این بازار موفق و ماندگار می‌شوند که علاوه بر به چالش کشیدن مهارت‌های گیمر در زمینه‌های مختلف، سطح سختی مراحل مختلف را با توجه به مهارت گیمر تنظیم کند. به طوری که فرد بتواند با کمی تلاش مراحل را رد کند. زیاد سخت یا آسان بودن مراحل بازی موجب می‌شود جذابیت آن برای کاربر کم شده و از آن خسته شود. از عوامل موفقیت برای یک بازی ویدیویی افزایش زمان حضور بازیکن در محیط بازی خواهد بود.

این کار می‌تواند با در نظر گرفتن یک خط داستانی جذاب و گزینه‌هایی برای استفاده در مراحل سخت جهت آسان‌تر شدن رد کردن آن، انجام گیرد.

 

بررسی بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two

بررسی بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two

بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two با نام فارسی تیک تاک: داستانی برای دو نفر، یک بازی موفق در ژانر معمایی می‌باشد. این بازی برای انجام، همان‌طور که در نام آن نیز اشاره شده است، نیاز به دو بازیکن به صورت همزمان دارد. به این معنا که یک نفر به تنهایی امکان بازی کردن و پیش رفتن در آن را ندارد. بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two توسط کمپانی Other Tales Interactive واقع در کشور دانمارک در سبک پازلی و معمایی کاملا متفاوت، به بازار عرضه و در مدتی کوتاه، با استقبال زیادی رو به رو شد.

خط داستانی جذاب و نیاز به دو بازیکن برای پیشبرد روند بازی، از ویژگی‌های اصلی در این بازی هستند. روند پیشرفت مراحل به این صورت است که دو بازیکن باید علاوه بر حضور همزمان در بازی، با یکدیگر نیز در ارتباط باشند. زیرا قسمتی از معماها و پازل برای بازیکن اول و قسمتی دیگر برای بازیکن دوم نمایش داده می‌شود. به این صورت که بازیکن‌ها با معماها و چالش‌های متفاوت رو به رو هستند. اما برای حل آن‌ها به اطلاعات و توضیحات تکمیلی از سمت بازیکن دیگر دارند. علاوه بر حل معماهای موجود در بازی، بازکنان باید گذشت زمان را نیز در نظر بگیرند. عبارت تیک تاک می‌تواند اشاره به محیط بازی که در دنیای ساعت‌ها انجام می‌شود داشته و هم نشان از گذر زمان در این بازی و اهمیت آن باشد.

 

اجرای بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two به چه صورت است؟

بازی تیک تاک داستانی برای دو نفر، برای سیستم عامل اندروید تولید شده است و هنوز نسسخه مناسب آن برای IOS ارائه نشده است. بنابراین برای اجرای آن نیاز به گوشی یا تبلت اندرویدی خواهید داشت. فراموش نکنید که به علت دو نفره بودن بازی، هر دو بازیکن باید به سیستم عامل اندروید دسترسی داشته باشند.

پس از نصب بازی شما باید در محیط بازی بازیکن شماره 1 یا پلیر 1 و دوست شما باید پلیر 2 را انتخاب کند. با شناخت و تایید دو طرف بازی، حالا وارد صفحه اصلی خواهید شد هر کدام از دو بازیکن باید با استفاده از اطلاعات موجود روی صفحۀ خود و سایر اطلاعات تکمیلی که از طریق ارتباط با بازیکن دوم می‌گیرد، پازل‌ها و معماهای خود را حل کند. با حل شدن معما از سمت هر دو طرف، روند بازی جلو خواهد رفت.

 

چرا بازی موبایل Tick Tock: A Tale for Two به صورت دو نفره طراحی شده است؟

بازی دونفری Tick Tock: A Tale for Two

 علت طراحی این سبک بازی به چالش کشیدن توانایی حل مسئله با همکاری و توجه به نظرات و اطلاعات دیگران است. در این بازی شما علاوه بر این که مهارت حل مسئلۀ خود را تقویت می‌کنید، یاد خواهید گرفت که چگونه در زمان‌های حساس ارتباطات موثری با دیگران داشته باشید و زاویۀ دید فرد دیگری را برای حل مشکلات امتحان کنید. می‌دانید که گاهی راه حل‌ها پس از پیدا شدن، بسیار ساده می‌نمایند. تنها کاری که شما باید انجام می‌دادید، تغییر زاویۀ دیدتان به مشکل بود.

 

نقش هر بازیکن در این بازی تکمیل کردن نیمی از پازل بوده و معماها طوری طراحی شده‌اند که بدون اطلاعات تکمیلی از سوی شریکتان، بی‌معنی باشد و امکان پیشروی وجود نخواهد داشت.

 

ارتباط میان دو بازیکن به چه صورت در طول بازی موبایلی Tick Tock: a Tale for Two حفظ می‌شود؟

از مهم‌ترین سوالاتی که گیمرها برای اجرای این بازی به آن برخورد می‌کنند، نحوۀ ارتباط میان دو بازیکن در آن است. برای پاسخ به این سوال دو راه حل وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود هر کدام را که مناسب‌تر می‌دانید، انتخاب کنید:

راه اول

این بازی به صورت کاملا آفلاین اجرا می‌شود و شما برای آن نیازی به ارتباط با اینترنت ندارید اما نکته‌ای که در اینجا مطرح می‌شود، طریقۀ ارتباط شما با بازیکن دوم است، که بسته به موقعیت مکانی باید نتخاب کنید از چه راهی با یکدیگر ارتباط بگیرید. فرایند بازی نیازمند ارتباط لحظه‌ای شما با نفر دوم خواهد بود به همین علت راه اول این است که شما و بازیکن دوم در یک مکان حاضر باشید و بتوانید به صورت حضوری اطلاعات لازم را به یکدیگر منتقل کنید. نکتۀ مهم این‌جاست که شما نباید به صفحۀ نمایش بازیکن دوم نگاه کنید. جذابیت بازی در این نوع طراحی این است که اطلاعات تکمیلی را از طریق توضیحات صوتی و بدون داشتن تصویر معمای فرد دوم دریافت نمایید. با نگاه کردن به صفحه نمایش بازیکن دیگر جذابیت این بازی کاسته خواهد شد.

راه دوم

راه دوم این است که در صورت دور بودن از بازیکن شماره 2، با استفاده از یک نرم‌افزار ارتباطی، اطلاعات لازم را به یکدیگر منتقل کنید. پیشنهاد ما در این مورد، استفاده از نرم‌افزار Discord است. این برنامه برای مقاصد گیمری طراحی و ساخته شده است. شما با نصب آن می‌توانید یک اتاق مخصوص با  بازیکن دوم بسازید و در آن هم به صورت چت و هم از طریق تماس صوتی به انتقال اطلاعات لازم بپردازید. برنامۀ دیسکورد طوری طراحی شده است که شما بتوانید خارج از فضای برنامه نیز ارتباط خود را با بازیکن دیگر حفظ کنید. برای این کار لازم است تا پس از برقراری تماس صوتی، بدون بستن کامل برنامه، وارد فضای بازی شوید. دیسکورد در پس زمینۀ گوشی موبایل اجرا می‌شود و تمامی حرف‌های شما را به بازیکن دوم منتقل می‌کند. برای راحتی بهتر می‌توانید از هندزفری یا هدست استفاده کنید و به صورت همزمان بازی را پیش ببرید.

 

خط داستانی بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two چگونه است؟

دانلود بازی Tick Tock: A Tale for Two

خط داستانی در این بازی همان‌طور که بیان شد، در دنیای ساعت‌های مختلف می‌گذرد. شما و دوستتان در این ساعت‌ها اسیر شده‌اید. برای رهایی از این ساعت‌ها باید با حل پازل‌ها به صورت دو نفره راه فرار و نجات را بیابید. جذابیت بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two به گونه‌ای است که می‌تواند بازیکنان را تا ساعت‌ها درگیر خود نماید. موفقیت این بازی به حدی بوده است که علاوه بر گرفتن امتیاز 4.5 از 5 در گوگل پلی، توانسته است 11 جایزۀ بین‌المللی را در این زمینه از آن خود کند. پس اگر شما نیز به دنبال یک بازی مهیج و جذاب در ژانر پازل و معما هستید، بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two را دانلود کرده و به همراه دوستان خود از اجرای آن لذت ببرید.

 

دانلود بازی Tick Tock برای اندروید

دانلود بازی Tick Tock برای آیفون

 

جمع‌بندی

در این مقاله که با عنوان معرفی و بررسی بازی موبایلی Tick Tock: A Tale for Two برای شما عزیزان ارائه شد، به معرفی جامع این بازی جذاب و معمایی و نحوۀ اجرای آن پرداختیم. همچنین همان‌طور که از نام این بازی برمی‌آید، اجرای آن کاملا دو نفره بوده و ارتباط میان دو بازیکن در تمام لجظه‌های بازی مورد نیاز خواهد بود. علاوه بر حل معما و پازل و توجه به ارتباطات و اطلاعات تکمیلی دریافت شده از بازیکن دوم، زمان نیز، نقشی اساسی در مراحل بازی دارد. به همین سبب مهارت‌های حل مسئله و ارتباطی را در شرایط بحرانی به خوبی تقویت می‌کند. امیدواریم با این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم. اگر تجربه این بازی را دارید حتما نظرتان را در قسمت دیدگاه‌های emojo برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. غلامی می گوید

  سلام برای این بازی حتما باید انگلیسی بلد باشین!!!!!

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله بهتره که تا حدودی به انگلیسی مسلط باشین

 2. صمدی می گوید

  سلام بازی گروهی خوبیه میتونید اون رو با برادر خواهر ..ویا همسرتون بازی کنید و لذت ببرین

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر ممنون از نظر شما دوست عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.