AD

نقد و بررسی بازی The Simpsons: Tapped Out

0 461

بازی The Simpsons: Tapped Out بهجرات یکی از جذابترین عناوینی بوده که در طول چند سال اخیر وارد پلتفرم موبایل شده است. شما میتوانید این بازی را روی پلتفرم‌های اندروید و ios تجربه کنید.

موضوع مهم در مورد این بازیها این است که با ورود به دنیای موبایل بهواسطه پشتوانهای که در زمینه فیلم و سریال یا حتی انیمیشن داشتهاند، معمولاً در مدتزمان کوتاهی به پیشرفت خوبی میرسند، چون کاربران با توجهبه سابقهای که از این بازیها دارند به سمت آنها میآیند.

در مورد بازی The Simpsons: Tapped Out; میتوان چنین شرطی را برقرار نمود. شرکت توسعهدهنده از عناوین انیمیشنی سیمپسونها استفاده کرده است. شما در  بازی The Simpsons: Tapped Outبا یکی از استراتژیکترین ساختارهای چند سال اخیر مواجه هستید.

فرم و کلیتی که از نظر ما میتواند یکی از بهترین و ایدهآلترینها برای کسانی باشد که به دنبال تجربه بازیهای خاص هستند. دستهبندی بازی The Simpsons: Tapped Out در طیف Casual قرار میگیرد. قالب و فرم داستان را در ادامه این نوشته از سری مقالات نقد و بررسی بازی سایت ایموجو شرح خواهیم داد.

داستان بازی The Simpsons: Tapped Out

داستان بازی The Simpsons: Tapped Out

داستان در بازیهای موبایلی اصلیترین رکن آن حساب می‌شود. در واقع شما نمیتوانید آنها را صرفاً با گرافیک و گیمپلی سرگرم کنید. محیط مانور کوچک است و خیلی نمیتوان از المانهای بصری استفاده کرد.

حتی اگر بخواهید بازی GTA روی موبایل را مثال بزنید متوجه میشوید که جذابیت فوقالعادهای دارد و میتواند داستان را با ریتمی تند تبدیل به یکی از مهمترین ارکان بازی کند. هومر یک رآکتور هستهای را منفجر میکند و چیزی شبیه به داستان چرنوبیل را تجربه میکنید.

حالا در این شهر خیالی، شما این وظیفه را دارید که مجدداً آن را بسازید. اگر بهدرستی این کار را انجام ندهید موفقیتی برای شما در بازی رقم نمیخورد. درست انجامدادن آن نیز در پی طی یک سری مراحل خواهد بود. اگر دوست دارید یک فضای پر از رمز و راز و عجیب را تجربه کنید، بازی The Simpsons: Tapped Out; خارقالعاده است.

قصه در مورد ناپدید شدن یکی از عناصر اصلی این داستان کمیک بوده و در واقع وظیفه شما این است که مجدد آن را ایجاد کنید.  

میتوان گفت که شما سراینده اصلی قصه این بازی خواهید بود. میتوانید شهر را هر جوری که میخواهید خلق کنید و بخشهای مختلف به آن اضافه کنید. علاوهبر آن تکالیفی در اختیار شما قرار میگیرد و قرار است در ازای هر کدام از آنها دوناتهایی بهعنوان پاداش در اختیارتان قرار بگیرد.

در مسیر البته با شیفتهای سخت و طولانی از کارهای پر پیچوخم مواجه میشوید. مهمانی گرفتن یا حضور در یک شغل اصلیترین روشهایی است که شرکت سازنده برای درگیرشدن در این بازی از آن استفاده کرده است. تصاویر بازی کمی عجیب و دور از ذهن هستند. 

جهان بازی جذاب در دنیای سیمپسونها! 

بازی The Simpsons: Tapped Out

شما میتوانید در بازی The Simpsons: Tapped Out; وارد خانهها، فروشگاهها، مناطق تفریحی وشوید. البته لازم است که نخست آنها را بسازید. یک واحد مالی در بازی در نظر گرفته شده که بسیار جالب و عجیب خواهد بود. کافی است از دوناتهایی که در اختیارتان قرار میگیرد، استفاده کنید. کاراکتر اصلی بازی نیز کات سین نام دارد.

او وضعیت و ریخت جالبی دارد و از نظر ما میتواند توجهها را به سمت خودش جلب کند. فرم سازی در این بازی و همینطور استفاده از عناصر انیمیشن سیمپسونها مهمترین چیزی است که تنوع را بیشتر کرده است. 

وقتی برای اولینبار بازی را دانلود میکنید با یک صحنه کاملاً متحرک مواجه میشوید که در آن هومر سیمپسون، ضدقهرمان فرنچایز از بازی در تبلت خود شکایت میکند. او میگوید: تمام کاری که انجام میدهید این است که ضربه بزنید و منتظر بمانید. 

با تسطیح شهر، کنترل هومر و شخصیتهای دیگر را به دست میگیرید تا اسپرینگفیلد را بازسازی کنید. شما ساختمانها را در هر کجا که دوست دارید، قرار میدهید؛ اگرچه آنها فقط میتوانند در یکی از دو جهت باشند. برای تجربه کامل میتوانید درختان، رودخانهها، جادهها و مجسمههای قهرمانان بنیانگذار را کنار هم قرار دهید. 

گیم پلی ساده برخلاف تصور 

گرافیک بازی The Simpsons: Tapped Out

اگر قبلاً بازیهای EA را تجربه کرده باشید، احتمالاً انتظار یک چیز پیچیده و دور از انتظار را دارید؛ در صورتیکه در بازی The Simpsons: Tapped Out; خبری از این موضوع نیست. موبایل اندرویدی یا ios خود را راهاندازی کرده، وارد فروشگاه نرمافزاری و بازی شده و آن را نصب کنید.این بازی بهصورت رایگان در اختیار شما قرار میگیرد.

البته واقعیتش را بخواهید پرداختهای درونبرنامهای سنگینی دارد که شاید شما را مجاب کند در میانه راه به خرید امتیاز و استفاده از گیفتکارت فکر کنید. روی موبایلها میتوانید از گیفتکارت گوگلپلی و اپاستور استفاده کنید 

دیدگاه ما در مورد اینگونه بازیها، هجوم شرکتها به سمت استراتژیک و همینطور یکروند ساده در توسعه گرافیک است. گرافیک چیزی نیست که بتوان بهسادگی از آن گذر کرد. داستان و فرم بازی باید آنقدر قوی باشد که بتواند ما را مجاب کند جذب آن شویم. 

بازار بازیهای اقتباسی به سمتوسویی میرود که چند سال بعد فکر میکنیم تمام شرکتها سعی کنند حداقل یک عنوان از آن بسازند. نمیتوان گفت که این موضوع یک امتیاز بهحساب میآید یا اتفاق بدی است.در نهایت شرکتهای بازیسازی و بخصوص در صدر آنها EA با کمبود داستان مواجه میشوند.

به همین دلیل ممکن است دست به هر کاری بزنند و حتی بعید نیست که یک زندگی معمولی را بهعنوان داستان بازی انتخاب کنند. همانگونه که طولی نکشید توسعهدهندهها با استفاده از المانهای شبیهسازی، روی موتورهای پردازش گرافیکی، بازیها را تبدیل به یک فرم انیمیشن یا سریال کردند.

چهرههای جذاب بصری

همیشه استودیوی الکترونیک آرتز برای ما جالبتوجه بوده است. آنها داستانهای خوبی را درون بازیهای خود استفاده میکنند. یکی از بهترینها در زمینه توزیع بازیهای نسخه کنسول و پی سی هستند و در طول این چند سال مدام با عرضه FIFA به روند موفقیت و ساخت درآمد خود افزودهاند.

فشار روی این شرکت در دنیای موبایل هم زیاد است و همیشه انتظار میرود که بهترینها و خلاقانهترینها را طراحی کند. این بار هم توانسته به این هدف دست یابد و بازی The Simpsons: Tapped Out; واقعاً همان چیزی است که انتظار میرفت. 

شخصیت های بازی The Simpsons: Tapped Out

بازی The Simpsons: Tapped Out; یکبار دیگر ثابت کرد که EA اسلحههای منحصر به خود را برای ساخت بازیها در اختیار دارد و میخواهد دنیای موبایل را نیز در دست بگیرد. با در دسترس قرار دادن یک بازی رایگان، شما را درگیر روند پرداخت درونبرنامهای میکند. میتوانید محتوای اضافه آن را با حجم حدود 1.5 گیگابایت بهعنوان فایل دیتا پس از اولین اتصال به شبکه دانلود کنید. 

 نگران نباشید! تفاوتی ندارد که از چه پردازنده و رمی استفاده میکنید، این بازی روی دیوایس شما در بیشتر مواقع اجرا میشود. البته از آنجاییکه اینگونه بازیها خیلی زود در ایران از دسترس خارج میشوند، برای آن نیاز به نرمافزار تغییر آی پی خواهید داشت.

رویدادهای متنوع و جالب

بازی بهسرعت در یک ریتم آشنا از تعیین وظایف، انتظار، جمعآوری پولی که شخصیتهای شما به دست آوردهاند و سپس خرج کردن آن برای چیزی ادامه دارد. این یک گیم پلی عمیق نیست، اما Tapped Out شما را به همراه تعاملات متنی شوخ بین شخصیتها، چهرهها و ویژگیهای آشنا و هزاران محتوای قفل شده که به همراه دارد، سرگرم میکند. 

Tapped Out با کاتالوگ عظیم مأموریتها، کاراکترها و ساختمانها خستگی بازیکن را از بین میبرد و همه آنها اغلب توسط سازنده بهروزرسانی میشوند. چشمگیرترین موارد اضافه شده به دنبال رویدادهای درون بازی، هالووین یا تعطیلات زمستانی هستند.

میتوان گفت که این موارد تا حدودی از بازی محبوب سوپرسل الگوبرداری شده است و آنها در اینخصوص یک کپی حرفهای انجام دادهاند که البته در دنیای بازیهای ویدئویی روتین است بهعنوانمثال: از حدود نوامبر، اسپرینگفیلد با لایهای ضخیم از برف و مشاغل فصلی جدید برای شخصیتها، لباسهای مناسب آبوهوا و جلوه جشن به طرز چشمگیری تغییر کرد.

این رویدادهای بزرگ بازی همچنین دارای عناصر مختلف گیمپلی هستند؛ مانند کارتهای هدیه برای جمعآوری کیسههای هدیه برای توزیع به دوستان. رویدادهای بازی همچنین چالشهای جهانی برای همه بازیکنان Tapped Out دارند که در صورت تحقق اهداف عظیم توسط کل جامعه، قفل محتوای منحصربهفرد را باز میکنند. 

فصلهای مختلف در بازی سیمپسونها

فصل ها در بازی The Simpsons: Tapped Out

این بازی البته بسیار پرفروشتر از حد تصور شما بوده و موفقیتهای زیادی را در اپاستور خلق کرده است، یعنی در لیست ترندهای این شرکت نیز قرار میگیرد. Tapped Out خط ظریفی بین پولسازی و سرگرمی واقعی ایجاد میکند.

تا اینجای کار بهخوبی سرگرمکننده بوده است، اما تعادلی بوده که بهراحتی به هم میخورد. فقط نگاهی به Angry Birds Go بیندازید! من شخصاً از ضربهزدن و انتظار خسته شدم و ماهها بازی را نادیده گرفتم تا اینکه فصل جدید بازی دوباره من را فریب داد. 

بازی The Simpsons: Tapped Out; یکی از موفقترین بازیهای موبایلی از نظر دانلود و سودآوری است و یکی از آن عناوینی بوده که توسعهدهندگان بازی را ترغیب میکند تا بازار پردرآمد iOS و اندروید را دنبال کنند.

در سال اول، زمانی که این بازی فقط برای دستگاههای اپل در دسترس بود، 12 روز تمام را در لیست 20 بازی برتر آیفون در ایالات متحده سپری کرد و بیش از 100 میلیون دلار درآمد برای EA داشت که برای یک بازی که رایگان است، بد نیست. 

لینک دانلود بازی The Simpsons: Tapped Out

دانلود بازی The Simpsons: Tapped Out از اپ استور

دانلود بازی The Simpsons: Tapped Out از گوگل استور

آیا بازی The Simpsons: Tapped Out ارزش تجربه دارد؟ 

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله تجربه این بازی چیزی است که شاید سالها دنبالش بودید. کلیت آن جذابتر و هیجانانگیزتر از چیزی است که در تصاویر و اسکرینشاتها از محیط بازی مشاهده میکنید. همه چیز میتواند یکباره تغییر کند. شما تمامی کاراکترهای سیمپسونها را در بازی میبینید 

البته ضدونقیضهای زیادی همیشه در مورد این بازی وجود داشته و مدام میگویند که قرار است یک پیشبینی از کل اتفاقات دنیا داشته باشد، اما واقعیتش را بخواهید در نسخه بازی با چیزی برخورد نکردیم. انگار این موضوع حالا در مورد نسخه اندروید و ios آن صدق نمیکند. 

 کل بازی اصلاً سنگین نیست و روی دیوایسهایی با اندروید 4.4 و بالاتر اجراء میشود. البته نسخه مود از آن نیز منتشر شده است، اما نمیتوانید کار خاصی انجام دهید. در نهایت با یک بازی آنلاین مواجه هستیم که داستانی جالب را رقم میزند.

این باعث شده که ما کمی نسبت به بازیهای استراتژیک گارد خود را بازتر کنیم. میتوانید در این بازی همه چیز را شکل دهید، آنها را خراب کنید یا حتی شروع به ساختمانسازی کنید. 

ما تمام آنچه که درباره بازی نیاز بود بدانید را در اختیارتان قرار دادیم؛ حال تصمیم با شماست که به دنیای سیمپسونها قدم بگذارید یا نه!

8
خوب

نظر شما در مورد این بازی ؟

ما تمام آنچه که درباره بازی نیاز بود بدانید را در اختیارتان قرار دادیم؛ حال تصمیم با شماست که به دنیای سیمپسون‌ها قدم بگذارید یا نه!

  • طراحی 8
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.