AD

The Drifter یک بازی ماجراجویی اشاره و کلیک سریع

The Drifter یک بازی ماجراجویی اشاره و کلیک سریع
0 253

وقتی به ماجراجویی اشاره و کلیک (point-and-click) فکر می‌کنید، شاید حس کنید با یک بازی آرامش بخش سر و کار دارید طوری که با مکث‌های زیاد و طولانی درباره کاری که قرار است انجام دهید فکر می‌کنید. بازی The Drifter از این نوع سبک ماجراجویی نیست.

چند دقیقه پس از شروع دموی این بازی، کاراکتر این بازی در یک واگن باری گیر می‌افتد که به سمت آن شلیک می‌شود و مدت کوتاهی پس از فرار، در یک مخزن آب با وزنه‌ای دور قوزک پا انداخته می‌شود. فرار از این موقعیت‌ها با هر ابزاری که در دسترس است باعث می‌شود The Drifter کمتر شبیه به یک بازی آرامش بخش اشاره و کلیک باشد و بیشتر شبیه یک تجربه نزدیک به مرگ است.

این بازی محصول یک استودیوی استرالیایی با نام Powerhoof است که ممکن است به خاطر بازی‌های چند نفره‌ای مانند Crawl یا Regular Human Basketball شناخته شده باشد؛ همچنین این استودیو بازی‌های ماجراجویی سبک کلاسیک از جمله Sierra-sque quest fantasy The Telwynium و بازی ترسناک Peridium را به صورت رایگان منتشر کرده‌ است.

شاید علاقه‌مند به بازی DEEMO II: ماجراجویی موزیکال! باشید

دیو لوید، برنامه نویس و طراح استودیو Powerhoof می‌گوید: من همیشه بازی‌های ماجراجویی انجام داده‌ام. اولین بازی‌ای که من انجام دادم یک بازی ماجراجویی بود و 20 سال پیش که استودیوی بازی ماجراجویی را پیدا کردم واقعاً همان چیزی بود که من را به ساخت این سبک بازی سوق داد. بازی Peridium سکانسی را به نمایش می‌گذارد که در آن قهرمان داستان با یک سیم سیار از گردن آویزان است و مجبور است از یک جفت سیم‌بر برای بریدن آن استفاده کند. لوید بازیکنان را تماشا کرد که دیوانه وار از طریق یک عمل ساده کلیک کردن روی یک چیز و سپس روی چیز دیگر در تلاش بودند و هر یک برای حل این مساله یک ایده داشتند.

video
play-sharp-fill
این اولین ایده‌ای بود که به ذهن من رسید که می‌توان یک ماجراجویی با اشاره و کلیک انجام دهید که کمی سریع باشد. او می‌گوید: این ایده به یکی از ستون‌های اصلی The Drifter تبدیل شد: چگونه می‌توانیم این عناصر واقعاً سریع را در ژانری که معمولاً یک ژانر آهسته است وارد کنیم؟

هر چند این تمام چیزی نیست که برای The Drifter وجود دارد. در این دمو، می‌توانید با یک مرد دوستانه در کنار آتش یک مکالمه طولانی داشته باشید و از طرفی بعضی بخش‌ها در بازی وجود دارد که در آن مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در حال جمع آوری اطلاعات و ابزارهای مورد نیاز برای حل یک تعمیر چند مرحله‌ای کلاسیک در بازی در آنجا بچرخید اما پس از آن، به سرعت به صندلی‌تان بازمی‌گردید.

لوید می‌گوید: تلاش زیادی برای ایجاد تعادل در این بازی صورت گرفته است.

لوید از فیلم‌های جان کارپنتر (John Carpenter) و دیوید کراننبرگ (David Cronenberg) و همچنین کتاب‌های مایکل کرایتون (Michael Crichton) و استفن کینگ (Stephen King) الهام گرفته است. در نقش قهرمان بازی میک کارتر (Mick Carter) شما برای مراسم تشییع جنازه به شهر خود بازگشته‌اید و بلافاصله خود را در مساله‌ای غیرقابل توضیح گرفتار کرده‌اید. یک قتل برای رمز گشایی وجود دارد. همانطور که می‌توان انتظار داشت برای بازی‌ اقتباس شده از استفن کینگ جنبه‌‌های ترسناک زیادی وجود دارد.

می‌توانید دموی The Drifter را در Steam بازی کنید و Powerhoof آن را در PAX Australia در Indie Showcase از ۶ تا ۸ اکتبر به نمایش می‌گذارد.

دانلود بازی The Drifter

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.