AD

توسعه دهندگان بازی Final Fantasy 16 زمان کافی برای نسخه PC نداشتند

0 87

بازی Final Fantasy 16 انحصاری کنسول پلی استیشن است؛ یعنی هر کسی که بخواهد نسخه اصلی بعدی سری فاینال فانتزی را بازی کند، باید PS5 را دنبال کند، زیرا ما نمی‌دانیم این بازی چه زمانی برای پلتفرم‌های دیگر عرضه می‌شود.

در آستانه عرضه Final Fantasy 16 در هفته آینده،Yoshi-P  سازنده بازی اعتراف کرد که تیم می‌توانست آن را به PC پورت کند، اما نمی‌توانست این کار را در مدت زمانی که در اختیار داشت اجرا کند. احتمالاً زمانی استودیو این کار را انجام می دهد که فرصت بیشتری برای بهینه‌سازی بازی داشته باشد، نه اینکه آن را هم زمان با عرضه بازی برای PS5 به صورت کاملا شتابزده انجام دهد.

این اطلاعات حاصل مصاحبه با Yoshi-P است که توسط کاربر توییتر و منبع خبری ژاپنی بازی، @Genki_JPN  ترجمه شده است. Yoshi-P توضیح داده است که می‌خواهد نسخه رایانه شخصی بازی Final Fantasy 16 را داشته باشد و به دلیل اینکه نسخه PS5 بازی Final Fantasy 16 با تاریخ انتشار 22 ژوئن مد نظر بود توسعه‌دهندگان زمان کافی برای انجام بهینه سازی مربوط به نسخه PC این بازی را نداشتند.

حداقل خبر خوب این است که وقتی پورت PC منتشر می شود، امیدواریم از برخی از مشکلاتی که بازی های دیگر با آن مواجه شده اند، جلوگیری شود. از پورت پر از باگ بازی Star Wars Jedi: Survivor گرفته تا نسخه وحشتناک  The Last of Us Part 1؛ مطمئناً به نظر می رسد که برای برخی ناشران، گیمرهای PC به هر دلیلی در اولویت بعدی قرار دارند. اما با توجه به اینکه اسکوئر انیکس (Square Enix، شرکت سازنده این بازی) ظاهراً انتشار Final Fantasy 16 را برای PC متوقف کرده است این بدان معنی است که این نسخه از بازی با بهینه سازی بهتر عرضه می شود و اینکار قطعا رضایت کاربران را به همراه دارد.

البته، برای دارندگان PS5 نیز خبر خوبی است، زیرا به این معنی است که این نسخه از بازی Final Fantasy 16 مورد توجه بی‌نظیر تیم قرار گرفته است. این اولین بازی Final Fantasy است که برای PS5 انحصاری است و Crisis Core Reunion و Strangers of Paradise در نسخه آخر و فعلی منتشر می شوند. آنها ممکن است آخرین بازی‌های این سری باشند و بعید است که اسکوئر انیکس پس از ساخت چنین نسخه عظیمی به صورت انحصاری برای PS5، یک قدم به عقب برود.

جدیدترین اخبار دنیای بازی و سرگرمی در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.