AD

معرفی بازی The Dark Picture: The Devil In me

2 542

یک گیم تعاملی که می‌تواند شما را سرگرم کند یا برعکس به‌طورکلی حوصله شما را سر ببرد. این موضوع کاملاً سلیقه‌ای است و نمی‌توان درباره آن نظر داد. اما ما اینجا هستیم تا با معرفی، نقد و بررسی بازی The Dark Picture: The Devil In Me به شما کمک کنیم تا بفهمید این بازی جذاب است یا صرفاً یک نمونه حوصله سر بر؛ قبل از هر چیزی همان‌طور که از اسمش می‌توان متوجه شد که این بازی ترسناک است. پس اگر با گیم‌های ترسناک ارتباط خوبی ندارید این نسخه را فراموش کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم.

 

داستان بازی The Dark Picture: The Devil In Me

داستان بازی The Dark Picture: The Devil In Me

بیایید اول درباره داستان بازی کمی با یکدیگر صحبت کنیم. بخشی که در این مدل گیم‌ها حرف اول را می‌زند؛ ازآنجایی‌که ما توقع سکانس‌های اکشن از این بازی نداریم باید انتظار داستان عالی داشته باشیم. درصورتی‌که داستان گیرا نباشد مسلماً گیم شکست خواهد خورد؛ البته یک داستان خوب در کنار عوامل مختلفی همچون گیم پلی جذاب می‌باشد.

این گیم قرار است شما را به سراغ اولین قاتل زنجیره‌ای آمریکا ببرد. شخصی مرموز که قرار است راز آن کشف شود و اتفاقات جالبی در این مسیر بیفتد. در ابتدای بازی شما تصویر دو زن و مرد را خواهید دید که تازه ازدواج کرده‌اند. این دو زوج تصمیم می‌گیرند بعد از ازدواج خود برای سفر ماه عسل به شهر شیکاگو سفر کنند.

آن‌ها به هتلی می‌روند که شخصی به نام H Holmes در آن کار می‌کند. در واقع H Holmes همان قاتل زنجیره‌ای معروف آمریکا است. این شخص زوج جوان ما را برای راهنمایی و نشان‌دادن اتاق به طبقه بالا می‌رود؛ اما وقتی که دیگران به آن طبقه می‌رسند می‌بینند که این زوج جوان به شکل وحشیانه‌ای کشته شده‌اند.

حال قاتل زنجیره‌ای آمریکا دستگیر می‌شود و به‌قتل 200 فرد بی‌گناه اعتراف می‌کند. به گفته او یک بچه شیطانی در وجود او است که H Holmes را کنترل می‌کند و قاتل هیچ کنترلی روی خودش در هنگام قتل ندارد. سرانجام این قاتل اعدام شده ماجرای قاتل زنجیره‌ای تمام می‌شود.

حال پس از چندین سال یک گروه 5 نفره که به ساخت مستند مشغول هستند تصمیم می‌گیرند درباره این قاتل زنجیره‌ای مستندی بسازند؛ اما منابع بسیار محدود است. یک روز این گروه جوان تلفنی مشکوک دریافت می‌کنند. شخص پشت تلفن می‌گوید که از H Holmes کلکسیون دارد که شاید به درد آن‌ها بخورد. این گروه به یک جزیره مرموز می‌روند تا کلکسیون را ببینند و اتفاقاتی برای آن‌ها میفتد.

 

گرافیک بازی The Dark Picture: The Devil In Me

گرافیک بازی The Dark Picture: The Devil In Me

گرافیک بازی نه آن‌قدر بالا است که ما را انگشت‌به‌دهان بگذارد و نه آن‌قدر پایین که حال آدم را خراب کند؛ در نتیجه یک گرافیک متوسط دارد که نمره قابل قبولی می‌گیرد؛ سازنده بازی از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 استفاده کرده است و به همین دلیل انتظار می‌رفت که گرافیک بازی کمی بهتر باشد.

بازی The Dark Picture: The Devil In Me آن‌قدرها هم بد نیست. حتی در برخی موارد جلوه‌های گرافیکی بازی از نقاط مثبت آن به شمار می‌رود و می‌تواند شما را مجاب به خرید کند. برای مثال صورت و میمیک صورت به‌خوبی طراحی شده‌اند و هیچ ایرادی ندارند.

 

اگر شما به‌صورت بازیکن‌ها نگاه کنید همه چیز مشخص است. به‌خوبی می‌توان احساسات را درون صورت آن‌ها مشاهده کرد.

 

سازنده به‌خوبی از پس این موضوع برآمده است. برای مثال اگر کاراکتر بازی خشمگین شود به‌راحتی می‌توان از حالت چهره متوجه این موضوع شد.

اما این گرافیک جذاب یک ایراد هم دارد که شاید برای شما خوشایند نباشد. متأسفانه FPS این بازی 30 است که می‌تواند برای علاقه‌مندان خبر بدی باشد. البته که این بازی مشکل افت فریم ندارد و خیلی خوب و روان اجرا می‌شود. اما نمی‌توانید بیشتر از 30 FPS را تجربه نمایید.

 

موسیقی بازی The Dark Picture: The Devil In Me

موسیقی بازی The Dark Picture: The Devil In Me

رسیدیم به یکی دیگر از نقاط مثبت بازی The Dark Picture: The Devil In ME یعنی موسیقی که روی آن خوب کار شده است. بگذارید اول کمی از صداگذاری و گویندگان بازی تعریف کنیم. گویندگان کار خود را به بهترین شکل انجام داده‌اند و شاید بتوان گفت صدای آن‌ها با کاراکترهای بازی هم‌خوانی دارد.

موسیقی بازی نیز عالی است و از ترک‌های خوب و مناسبی استفاده شده است. این ترک موسیقی‌ها می‌توانند به‌خوبی موقعیتی که در آن قرار دارید را برای شما قابل‌درک کنند و این موضوع بسیار جذاب است. پیشنهاد می‌کنم که حتماً این گیم را با صدا تجربه کنید. البته بهتر است که از صداهای عجیب جزیره مرموز داستان وحشت نکنید.

 

گیم پلی بازی The Dark Picture: The Devil In Me

به‌جرئت می‌توان گفت که یکی از ایرادات بازی The Dark Picture: The Devil In Me گیم پلی آن است. ازآنجایی‌که داستان بازی خیلی بلند نیست سازنده سعی کرده با کند کردن بازی از زود به اتمام رسیدن داستان جلوگیری کند. این کار لطمه شدیدی به گیم پلی و داستان بازی زده است.

کاراکترها در کندترین حالت خود حرکت می‌کنند. بالارفتن از بلندی مکافات است و ممکن است حتی یک دقیقه وقت شما را بگیرد. مطمئناً کسانی که صبر کافی ندارند وسط بازی قید آن را خواهند زد و به سراغ فعالیت دیگری می‌روند. حتی شاید اگر روند گیم پلی به داستان بازی آسیب نمی‌زد مشکل قابل‌حل بود.

اگر می‌خواهید بازی را خیلی زود تمام کنید بهتر است در انجام مراحل نهایت دقت را داشته باشید. هر اشتباه ممکن است چندین دقیقه شما را عقب بیندازد. همچنین روایت داستان نیز با نظم و چینش نیست و همین باعث می‌شود داستان آن‌طور که بایدوشاید دیده نشود و شما آن را درک نکنید.

بهتر است از نقاط تاریک بازی دور شویم. در هنگام بازی دقت کنید که هر کاراکتر ویژگی‌های خاصی دارد که می‌تواند به شما در حل مسائل کمک کند. وقتی این موضوع را بدانید و قدرت آن‌ها را بشناسید راحت‌تر می‌توانید این گیم را به پایان برسانید.

برای مثال کاراکتر چارلی قابلیتی دارد که می‌تواند هر کشوی قفلی که در بازی وجود دارد را باز کند تا شما درون آن را ببینید. همچنین سعی کنید تمامی جزیره و امارت را به‌خوبی بگردید و از هیچ یک از بخش‌های بازی رد نشوید. این کار شما می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد.

 

گیم پلی اصلی داستان حرکت‌کردن در بازی، پیداکردن آیتم جدید و بررسی آن برای کشف رمزها است.

 

هرکدام از آیتم‌ها را که رها می‌کنید یک راز را از دست می‌دهید و همین ناآگاهی می‌تواند رفته‌رفته جان افراد گروه را بگیرد. به‌طوری‌که در پایان بازی از گروه 5 نفره دیگر کسی باقی نمانده باشد. پس بهتر است همه آیتم‌ها را به ترتیب و بادقت بررسی کنید و پازل‌های بازی را نیز حل نمایید.

 

شخصیت‌های بازی The Dark Picture: The Devil In Me

شخصیت‌های بازی The Dark Picture: The Devil In Me

این بازی به‌طورکلی دارای 5 کاراکتر اصلی است که بازی حول محور آن‌ها می چرخ، این 5 کاراکتر همان گروه مستندساز هستند که برای دریافت اطلاعات بیشتر به جزیره سفرکرده‌اند. البته کاراکترهای دیگری نیز در بازی وجود دارند که نسبت به بقیه دارای اهمیت کمتری هستند و خیلی به این کاراکترها پرداخته نمی‌شود.

این گروه پنج‌نفره از افرادی مثل کیت والدر، چارلی لونیت، مارک نستور، جیمی تیرگان و اریک کیمن تشکیل شده که درکنار هم در حال کشف راز مرموزی هستند. شخصیت‌پردازی این کاراکترها بسیار عالی است و احتمالاً در ساعات اولیه بازی با تمامی آن‌ها آشنا خواهید شد.

 

سیستم موردنیاز برای نصب بازی the Dark Picture: The Devil In Me

 

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: 10

CPU: Intel Core I5-4690K یا AMD FX-8350

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 960, 4G یا AMD Radeon R9 380, 4G

DirectX: نسخه 11

حداقل فضا برای نصب: 65 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی سازنده برای نصب

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10، ویندوز 11

CPU: Intel Core I5- 8411 یا AMD Ryzen 5 1600

رم: 12 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce 2060, 6 G یا AMD Radeon RX Vega 56, 8G

DirectX: نسخه 11

حداقل فضا برای نصب: 60 گیگابایت

 

 

جمع‌ بندی

تلاش کردیم در این سری از مقالات نقد و بررسی بازی در emojo شما را با یک بازی در سبک هیجانی و ترسناک آشنا کنیم. اگر تابه‌حال بازی The Dark Picture: The Devil In Me را تجربه کرده‌اید از تجربیات خود در کامنت‌ها برای ما و دیگران تعریف کنید نظرات شما می‌تواند راهنمای خوبی برای کسانی که بازی را تجربه نکرده‌اند باشد.

75%
Awesome

آیا بازی The Dark Picture: The Devil In Me ارزش تجربه کردن دارد؟

در نهایت با بازی The Dark Picture: The Devil In Me همراه شما بودیم و یک سری نکات درباره این گیم به شما گفتیم. حال با وجود این نقاط ضعف و قوت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید این گیم را تجربه می‌کنید یا خیر. اما به‌طور کلی اگر به سبک معمایی و ترسناک علاقه دارید می‌توان گفت که این گیم ارزش یک‌بار تجربه‌کردن را دارد.

  • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
  1. عبادی می گوید

    سلام وقتتون بخیر میتونیم چند نفره بازی کنیم؟

    1. ادمین سایت می گوید

      سلام وقت بخیر بله بازی حالت چند نفره را در دو گزینه به شما میدهد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.