AD

هرآنچه درباره بازی Space Wreck می‌دانیم

10 311

تقریباً می‌توان گفت که ماه دسامبر یکی از ماه‌های پرترافیک صنعت بازی‌سازی است. بازی Space Wreck نیز یکی از گیم‌های معرفی شده در ماه دسامبر است. یک گیم که انتشار آن خیلی سروصدای زیادی نکرد اما می‌توان گفت که این بازی یکی از بهترین گیم‌های ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ می‌تواند باشد. اطلاعات خیلی زیادی از این گیم در دسترس عموم قرار نگرفته است. اما ما سعی می‌کنیم هرآنچه درباره این بازی می‌دانیم را به شما بگوییم. اگر شما نیز طرف‌دار این گیم هستید بهتر است این مقاله از سری محتواهای نقد و بررسی بازی را از دست ندهید تا بیشتر در جریان این گیم قرار بگیرید.

 

معرفی کلی بازی Space Wreck

بررسی بازی Space Wreck

لازم به ذکر است که این گیم ساخته کمپانی Pahris Intertainment SIA ساخته شده است. انتشار این گیم نیز بر عهده خود کمپانی سازنده می‌باشد. این کمپانی خیلی کارنامه درخشانی ندارد و شاید بتوان گفت که بازی Space Wreck اولین گیم رسمی آن‌هاست که قرار است منتشر شود. کمپانی که فقط از دو نفر تشکیل شده است.

به گفته سازنده بازی این گیم قرار است در 5 دسامبر منتشر شود. البته که بازی به طور کامل در 5 دسامبر منتشر نشد. صرفاً طرف‌داران می‌توانند نسخه Early Acces آن را تجربه کنند. می‌توان گفت که فعلاً نسخه Demo بازی منتشر شده است. این نسخه فقط شامل یک‌فصل از این بازی است. زیرا کمپانی سازنده می‌خواهد تمامی باگ‌های بازی پیدا شود.

با این کار سازنده می‌تواند نسخه نهایی را بهتر منتشر کند. سرانجام نسخه نهایی باگ کمتری خواهد داشت و طرف‌داران لذت بیشتری خواهند برد. اگر شما نیز باگی در این گیم پیدا کردید بهتر است که به سازندگان اطلاع دهید. هرچه بهتر این روند پیش برود به انتشار نسخه نهایی نیز نزدیک‌تر خواهیم شد.

خیلی اطلاعات دقیق و خاصی درباره داستان بازی به بیرون درز نکرده است. این موضوع باعث شده که افراد خیلی درباره داستان بازی اطلاعات نداشته باشند. به همین دلیل هنوز نمی‌دانیم که خط داستانی بازی چطور است و داستان بازی قرار است چگونه پی برود.

البته یک چیز را درباره داستان بازی می‌دانیم. آن هم این است که قرار نیست با یک‌بار بازی‌کردن به کل محتوای گیم دسترسی داشته باشید. بازی Space Wreck یک گیم کوتاه اما کاملاً پرمحتوا است. شاید داستان بازی به 6 ساعت هم نرسد؛ اما مطمئن هستم که در همین 6 ساعت کلی محتوا جذاب را از دست خواهید داشت.

تنها چیزی که از داستان می‌دانیم این است که شما یک سفینه دارید و در فضا در حال گشت‌زنی هستید. به نظر می‌رسد در یکی از گشت‌زنی‌ها سفینه شما خراب می‌شود و مجبور می‌شوید فرود بیاید. حال در کنار کلی آشغال فرود آمده‌اید. به نظر می‌رسد باید سفینه را تعمیر کنید و فرار کنید. احتمالاً بازی برای پیش‌بردن داستان کلی کوئست مختلف خواهد داشت.

 

گرافیک بازی

گیم پلی بازی Space Wreck

در این بازی خبری از گرافیک نیست. زیرا اصلاً هدف بازی این نیست. این بازی یک گیم در سبک RPG می‌باشد که گرافیک مفهومی برایش ندارد. یک بازی ساده و کلاسیک که به سبک بازی‌های قدیمی ساخته شده است. البته همیشه که گرافیک مهم نیست. من مطمئنم که این بازی می‌تواند برای شما جذاب باشد.

 

 Space Wreck با تصاویری پیکسلی و رنگی‌رنگی، حس و حال نوستالژیک به شما می‌دهد.

 

باتوجه‌به طراحی محیط قشنگ غربت را حس کرده‌اید. از رفتارها مشخص است که شما اهل این محله نیستید و باید مراقب رفتارهای خود باشید. درست است که بازی پیکسلی است؛ اما طراحی قابل قبولی دارد.

 

موسیقی بازی

موسیقی نه بد است و نه خوب. در یک حد وسط گیرکرده است. ازآنجایی‌که موسیقی سلیقه‌ای است ممکن است خیلی‌ها خوششان بیاید و خیلی‌ها از موسیقی متن بازی ایراد بگیرند. سعی شده در ترک‌های بازی حس راز آلودی و مرموز بودن به شما القا شود تا بازی برای شما لذت‌بخش‌تر باشد.

به‌هرحال این گیم مربوط به فضا است و در فضا کلی اتفاقات عجیب می‌افتد. یک محیط که تاچشم کار می‌کند تاریکی و سیاهی است و چیزی معلوم نیست. به همین دلیل من فکر می‌کنم انتخاب موسیقی‌های مهیج و رازآلود برای این گیم مناسب است و سازنده انتخاب درستی داشته است.

 

گیم پلی بازی Space Wreck

گرافیک بازی Space Wreck

رسیدیم به یکی از مهم‌ترین بخش بازی؛ یعنی گیم پلی آن که واقعاً به‌خوبی طراحی شده است. اگر یادتان باشد گفتیم که امکان ندارد کل محتوای بازی را در یک‌بار تجربه مشاهده کنید؛ این موضوع به‌خاطر همین گیم پلی بازی است. یک‌روند ساده که هیچ محدودیتی در آن نخواهید داشت.

در ابتدای بازی شما موظف هستید کاراکتر خود را شخصی‌سازی کنید تا بازی آغاز شود. حال در این گیم یک سری مهارت وجود دارد که هرکدام کاربردی در بازی دارند. حال شما باید شیوه بازی خود را مشخص کنید و بر اساس اجازه‌ای که دارید این مهارت‌ها را در کاراکتر خود تقسیم کنید.

برای مثال یکی از مهارت‌ها قدرت حرف‌زدن و ارتباط برقرارکردن است. در برخی از موارد شما به کمک NPCهای بازی نیاز خواهید داشت. درصورتی‌که قدرت مهارت شما بالا باشد می‌توانید آن‌ها را متقاعد کنید تا به شما کمک کنند. در صورت نداشتن مهارت کافی آن‌ها درخواست شما را رد خواهد کرد.

در این گیم مهارت‌های مختلفی همچون هکری و زور بازو نیز وجود دارد. برای مثال اگر کسی متقاعد نشد که به شما کمک کند می‌توانید آن را هک کنید. با هک‌کردن به اطلاعات شخصی او دسترسی خواهید داشت. به همین دلیل می‌توانید شخص را وادار به همکاری کنید و اگر نکرد می‌توانید اطلاعات شخصی او را فاش کنید.

داشتن هر یک از این مهارت‌ها مزایا و معایب خودش را دارد. ممکن است آن مهارت در برخی از قسمت‌های داستان به شما کمک کند و در قسمتی دیگر روند بازی را کندتر کند. برای مثال وقتی زور بازو زیاد باشد کاراکتر بزرگ‌تر خواهد شد. به همین دلیل نمی‌تواند از راه‌های تنگ عبور کند و گیر می‌کند.

به همین دلیل بهتر است قبل از شروع بازی به‌خوبی به این موضوع فکر کنید. سعی کنید بهترین مهارت‌ها را انتخاب کنید. البته سیستم این‌گونه نیست که دو مهارت را انتخاب کنید و مهارت‌های دیگر حذف شوند. بلکه شما یک امتیاز مشخص در ابتدا دارید. هرچه به یک مهارت امتیاز بیشتری اختصاص دهید قدرت شما نیز در آن بخش بیشتر خواهد بود.

 

آیا بازی Space Wreck سیستم مبارزه نیز دارد؟

اگر یادتان باشد گفتیم که شما کاملاً آزاد و رها هستید و می‌توانید هر کاری بکنید. مبارزه‌کردن هم یکی از همان هر کاری‌ها است که می‌توانید انجام دهید. تمامی NPCها از یک خط جان برابر برخوردار هستند و اگر به آن‌ها ضربه وارد کنید خواهند مرد. این به شما بستگی دارد.

البته هیچ‌وقت نیازی به خشونت نخواهد بود. شما می‌توانید این بازی را بدون هیچ‌گونه درگیری به اتمام برسانید. این تصمیم کاملاً با شما است که می‌خواهید به دیگران آسیب برسانید یا خیر. البته اگر وقتی با کسی درگیر شود شخص دشمن شما خواهد شد. ممکن است که در ادامه داستان برای حل مشکلی به کمک آن شخص نیاز پیدا کنید. پس حواستان باشد که با چه کسی درگیر می‌شوید.

 

شخصیت‌های موجود در بازی

شخصیت های space wreck

کاراکترهای زیادی در بازی وجود ندارند. یک شما هستید و کلی NPC که ممکن است هیچ یک از آن‌ها را نشناسید. اما تا دلتان بخواهد شخصیت داریم. شخصیت کاراکتر شما نیز بر اساس انتخاب مهارت‌ها در ابتدای بازی مشخص می‌شود. به همین دلیل است که اصرار داریم به این موضوع دقت کنید.

خود سازنده بازی نیز به سه شخصیت اصلی کاراکتر بازی اشاره کرده است. این شخصیت‌ها Smooth Talker, Sneaky Hacker, Brawling Bully هستند. البته اشاره کرده است که تعداد این شخصیت‌ها بیش از این است و شما می‌توانید در محتوای بازی متوجه این موضوع بشوید.

 

سیستم مورد نیاز برای نصب بازی Space Wreck

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب:

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 7

CPU: Itel Core I5-4200M

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Intel HD Graphics 4600

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 1500 مگابایت

 

سیستم پیشنهادی سازنده:

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10

CPU: Intel Core I7-770HQ

رم: 16 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 1050

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 2500 مگابایت

 

نظر شما درباره بازی Space Wreck چیست؟

تیم محتوای emojo تلاش کرد تا شما را با بازی Space Wreck بیشتر آشنا کند. یک گیم RPG کلاسیک که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. البته به شرطی که از آن توقع گرافیک بالا را نداشته باشید. این بازی هم اکنون در دسترس است و نسخه دمو آن در پلتفرم استیم منتشر شده است. درصورتی‌که می‌خواهید این گیم را تجربه کنید محدودیتی وجود دارد؛ اما برای انتشار نسخه نهایی باید کمی صبر کنید.
نظر شما چیست آیا این گیم را تجربه خواهید کرد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظرات
 1. عباسی می گوید

  سلام وقتون بخیر خسته نباشید شخصیتمو تو بازی که انتخاب میکنم و همچیشو ok میکنم یسری قابلیت هارو نداره انگار ؟چجوریه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر هر شخصیت وقتی که ساخته میشه جز توانایی یسری محدودیت داره مثلا میتونه درون گرا باشه میتونه مهارت های کامپیوتریش پایین باشه …

 2. همایونی می گوید

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید تو نقشه چرا یه مسیر مشخص یا نقطه پایان نیست ؟؟؟؟؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر نقشه بازی تا حد امکان برای شما باز است دقت کنید که این یک سفینه فضایی سر گردان است و هیچ مسیر واقعی تا پایان وجود ندارد

 3. اسدی می گوید

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر سلام میتونم بدون جنگ وکشتن جلو برم داخل بازیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر مبارزه داخل بازی کاملا اختیاریه شما میتونید بدون کشتن کسی بازی رو کامل کنید

 4. احمدی می گوید

  سلام خسته نباشید ممکنه NPC جاودانه هم داشته باشیم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بازی دارای هیچ NPC جاودانه ای نیست همه در همه جا مقدار کمی HPدارند

 5. جاهدی می گوید

  سلام خسته نباشید من داخل بازی نمیتونم سوخت پیدا کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید با خراشه ها چونه بزنی تو حل کردن مشکلات کمکشون کنی بتونی وارد بازیشون بشی کشتی رو از حالت فشرده خارج کنی ربات هارو حک کنی بعد میتونی سوخت-لباس- اسلحه اون هارو دزدید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.