AD

معرفی و بررسی بازی موبایلی Slay the Spire (با لینک دانلود)

8 605

بازی Slay the Spire، که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷، توسط استودیوی آمریکایی Mega Crit، و برای نصب بر روی رایانه‌های شخصی وارد دنیای بازی‌های رایانه‌ای شد، به سرعت توانست نظر بسیاری از منتقدان و بازیکنان را به خود جلب نماید. این استقبال بی‌نظیر باعث شد تا سازندگان، به فکر ارائه نسخه‌های دیگری از این بازی بیفتند. از همین رو، در سال ۲۰۱۹، برای پلی استیشن ۴، نینتندو و ایکس باکس ۱ نیز در دسترس قرار گرفت و در نهایت در سال ۲۰۲۰، انتظار طرفداران بازی‌های موبایلی به پایان رسید و نسخه موبایلی آن وارد بازار شد. ما در این مقاله، قصد داریم تا به معرفی و بررسی بازی موبایلی slay the spire بپردازیم. در صورتی که شما هم، از طرفداران بازی‌های موبایلی آن هم از نوع جذاب و پرهیجان آن هستید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این نوشته از سری مقالات نقد و بررسی بازی ایموجو با ما همراه باشید.

 

بازی slay the spire

احتمالا تا به حال نام بازی‌های کارتی به گوشتان خورده است. این بازی‌ها که قدمتی بسیار طولانی دارند، تا سال‌های زیادی اسباب سرگرمی‌ مردمان زیادی بودند. از این رو، استوديو آمریکایی Mega Crit، تصمیم گرفت با یک طراحی فوق‌العاده، این بازی تاریخی پر طرفدار را وارد دنیای بازی‌های ویدیویی نماید. تصمیمی که در نهایت نیز با موفقیت همراه شد.

از آن‌جایی که این بازی، ترکیبی از بازی‌های استراتژیک، کارتی و مبارزات نوبتی Roguelike است، به عنوان یک بازی مستقل شناخته می‌شود. شاید در وهله اول ایده چنین ترکیبی از بازی‌ها، به نظرتان ناممکن یا نامناسب باشد، اما با یک بار تجربه این بازی، به این نتیجه می‌رسید که گمان اشتباهی داشتید. در بازی slay the spire، لازم است شما به عنوان بازیکن، به منظور مبارزه با دشمنان خود، یک دسته از کارت‌های معتبر که نیروهای خاص و جادویی دارند را انتخاب کنید. امکانات قابل استفاده در مبارزات این بازی، همگی در این کارت‌ها به نمایش در آمده و بنابراین، باید دقت کنید تا بهترین و کاربردی‌ترین کارت‌ها را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که، ترکیب کارت‌ها با یکدیگر نیز امکانات تازه‌ای را برای شما ایجاد کرده و با پیشرفت در بازی می‌توانید به دسته کارت‌های متفاوت و جدیدتری دسترسی پیدا کنید.

 

نحوه‌ی انجام بازی موبایلی slay the spire

نحوه‌ی انجام بازی Slay the Spire

در ابتدای شروع هر دست این بازی، شما باید شخصیت مورد نظر خود را از میان شخصیت‌های متفاوت بازی انتخاب کنید. هر چند، همه شخصیت‌های بازی slay the spire، در ابتدای هر دست بازی، اتفاق‌هایی تقریبا شبیه به هم را تجربه می‌کنند، اما هر کدام از شخصیت‌ها کارت‌ها، دشمنان و نحوه بازی خاص خود را دارند. در طول این بازی، علامت‌ سوال‌هایی جلوی شما قرار می‌گیرند که شما با توجه به تصمیم و مسیر بازیتان وارد یکی از آن‌ها می‌شوید. این علامت‌های سؤال، همان اتفاق‌های بازی است که از آن نام بردیم و علاوه بر آن‌ها موارد مهم دیگری نیز مانند دشمنان معمولی، دشمنان ویژه، دستفروش‌ها، استراحت‌گاه‌ها، سکه، معجون و…نیز وجود دارند که ارائه توضیحاتی در مورد آن‌ها می‌پردازیم.

 

دشمنان معمولی و ویژه

همان‌طور که از نام آن مشخص است، دشمنان معمولی آن‌هایی هستند که ویژگی‌های خاصی نداشته و از بین بردن آن‌ها، نیروی ویژه‌ای لازم ندارد، اما در مقابل، شکست دادن دشمنان ویژه، مهارت و قدرت بیشتری می‌طلبد. در عین حال، برنده شدن در مقابل این دشمنان نیز، عتیقه (Relic)های جدیدی در اختیار شما قرار خواهد داد.

استراحت‌گاه‌ها

از آن‌جایی که استراحت‌گاه‌ها یکی از منابع مهم برای ارتقای کارت‌ها و بهبود سلامت شخصیت‌های بازی هستند، از اصلی‌ترین نقاط موجود در نقشه بازی به حساب می‌آیند. بنابراین لازم است در حین بازی و برای انتخاب مسیر خود، مورد توجه خاصی قرار گیرد.

عتیقه (Relic)

آیتم مهمی است که، با انتخاب صحیح آن می‌توان مبارزه ساده‌تر و جذاب‌تری داشت.

دستفروش‌ها

شما در بخش‌هایی از این بازی می‌توانید از دستفروش‌ها، کارت‌ها و آیتم‌های متفاوتی بخرید.

معجون‌ها

معجون‌ها، کاربردهای متفاوتی در بازی slay the spire داشته و با توجه به شرایط می‌توانند به عنوان یک برگ برنده به حساب آیند.

 

اهمیت کارت‌ها در بازی موبایلی slay the spire

اهمیت کارت‌ها در بازی موبایلی Slay the Spire

همان‌طور که بیان شد، سبک این بازی از نوع کارتی بوده و بنابراین واضح است که کارت‌ها، نوع و انتخاب آن‌ها، اهمیت بسیار زیادی در زنده ماندن و پیروزی بازیکن خواهند داشت. کارت‌ها به طور کلی به ۳ دسته اصلی به نام کارت‌های حمله (attack)، قدرت (power) و مهارت (skill)، دسته‌بندی می‌شوند که در زمان مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرند. از کارت‌های حمله با توجه به نام آن، جهت حمله و ضربه زدن به دشمنان استفاده می‌شود. کارت‌های قدرت که با نام کارت‌های جادویی نیز شناخته می‌شوند، قدرت ایجاد تغییرات شگفت‌انگیزی در بازی را دارند. ۹۹ بار آسیب‌پذیرتر کردن دشمن، یکی از این تحولات است. در نهایت، از کارت‌های مهارت یا (skill) نیز برای دفاع در برابر دشمن و افزایش انرژی استفاده می‌شود.

 

داستان بازی موبایلی slay the spire

داستان بازی موبایلی Slay the Spire

داستان این بازی مهیج این است که، چهار شخصیت با ویژگی‌ها و قدرت‌های متختلف، که شما نقش آن‌ها را در بازی بر عهده خواهید داشت، در صدد نابود کردن دسته‌ای از دشمنان هستند. هدف اصلی گروه دشمن، از میان بردن سرزمین‌های انسانی و در نهایت نابود کردن بشریت بوده و پایگاه اصلی آنان یک برج مخروطی شکل چند طبقه است که با نام spire، شناخته می‌شود. ماموریت قهرمان این داستان، ورود به این برج، مبارزه و از بین بردن افراد دشمن است که هر کدام شکل و شمایل خاصی مانند هیولا و… دارند. این موجودات در هر طبقه کمین کرده‌اند و وظیفه شما، مبارزه و از میان برداشتن آن‌ها از طبقات پایین به سمت بالاترین طبقه برج است. در این نقطه، یعنی نوک برج، رئیس اصلی حضور دارد و شما به عنوان شخص اول یا قهرمان داستان باید با اتخاذ بهترین تاکتیک‌ها، او را نیز از میان برداشته و بشریت را نجات دهید.

 

مبارزات در بازی موبایلی slay the spire

در این بازی، مبارزه ها به ترتیب انجام می‌شود. در هر نوبت از این مبارزات، یک کارت جدید و ۳ امتیاز انرژی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. استفاده از هر کارت، میزان انرژی خاصی لازم داشته و البته برخی از آن‌ها نیز نیازی به صرف انرژی ندارند و حتی برخی از کارت‌ها باعث افزایش انرژی شما می‌شوند. در نظر داشته باشید که در صورت داشتن انرژی لازم، دست شما در انتخاب و کاربرد کارت‌ها باز خواهد بود.

 

درجه سختی بازی موبایلی slay the spire

به احتمال زیاد شما در مراحل اولیه این بازی، با سختی و چالش‌های خاصی روبه‌رو نخواهید بود، اما به مرور و با پیشرفت در بازی و رسیدن به مراحل بعدی، درجه سختی بازی نیز افزایش یافته و در برخی از موارد نیز به حد اعلای خود می‌رسد و عبور از آن بسیار زمان‌بر است. توجه داشته باشید که هر چقدر میزان سختی بازی افزایش یابد، لازم است تا شما از استراتژی و تاکتیک‌های مناسب و مفیدتری استفاده کنید.

 

ویژگی‌های بازی موبایلی slay the spire

ویژگی‌های بازی موبایلی Slay the Spider

یکی از بهترين راه‌ها برای معرفی و بررسی بازی موبایلی slay the spider، معرفی ویژگی‌های خاص این بازی است. این خصوصیات نه تنها در نسخه موبایلی بازی slay the spire، بلکه در تمام نسخه‌های آن موجود است.

 

۱)وجود نبردهای متنوع و تصادفی

وجود نبردهای مختلف آن هم به صورت تصادفی را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این بازی در میان بازیکنان دانست. به طور قطع، عدم امکان پیش‌بینی، در مورد آن‌که قرار است در چه مبارزه و با چه نوع کارت‌هایی قرار گیرد، بسیار جذاب و شگفت‌انگیز خواهد بود.

۲)تنوع کارت‌های بازی

همان‌طور که گفته شد، در بازی slay the spire، سه دسته کارت اصلی و کارت‌های مختلف دیگری وجود دارد و این ویژگی، جذابیت بازی را بالا می‌برد.

۳)استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته

پیشرفت روزافزون علم در زمینه هوش مصنوعی، باعث استفاده از آن در امور گوناگون شده است که یکی از آن‌ها طراحی و ساخت بازی‌های ویدیویی است.

۴)امکان استفاده از استراتژی‌های متنوع به انتخاب بازیکن

یکی از قابلیت‌های ویژه بازی موبایلی slay the spire و سایر نسخه‌های آن، قدرت انتخاب استراتژی و تاکتیک‌های مختلف با توجه به شرایط است.

۵)سطح گرافیک بالا

گرافیک طراحی شده برای این بازی، از نظر کیفی در سطح بسیار بالایی قرار داشته و همین امر نیز به یکی از عوامل جذابیت بازی تبدیل شده است.

۶) داشتن گیم پلی اعتیاد آور

سایر ویژگی‌هایی که تا کنون برای بازی slay the spider برشمردیم، موجب شده است تا این بازی در دسته بازی‌های اعتیادآور قرار گیرد و ساعت‌های زیادی مخاطب را درگیر نماید.

 

پلتفرم‌های پشتیبان بازی Slay the Spire

۱)ویندوز

۲)ایکس باکس ۱

۳)نینتندو

۴)پلی استیشن ۴

۵)اندروید و ios

 

لینک دانلود برای اندروید

 

لینک دانلود برای آیفون

 

تجربه شما از بازی slay the spire چیست؟

بازی موبایلی slay the spire، آخرین نسخه ارائه شده برای این بازی جذاب و پرطرفدار است. این نسخه نیز مانند سایر انواع آن،  به سرعت توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدان و مخاطبان را جذب نماید. این بازی، که یادآور بازی‌های تاریخی کارتی است، داستانی بسیار جذاب و پرکشش و محیطی بی‌نظیر با کیفیت بسیار بالا دارد، که از همان ابتدا برای مخاطب جذاب خواهد بود. در صورتی که شما از طرفداران بازی‌های کارتی و استراتژیک هستید و یا نسخه‌های دیگر را امتحان کرده و مورد پسندتان واقع شده است، توصیه می‌کنیم نسخه موبایلی بازی slay the spire را نیز از دست ندهید. حتما از تجربه‌های خود برای ما در قسمت نظرات emojo بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظرات
 1. برسلانی می گوید

  سلام یسری فیلم هست تو بازی تعداد کارتا بیشترو فرق دارن با مال بازیم باید اون کارتارو خرید کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 2. پیری می گوید

  سلام وقتت بخیر بازیش کارتیه درسته کسی بازی کرده شبیه بازی سیاهچالس ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر کارت ها شباهت دارن ولی بازی کمی متفاوته

 3. چکاد می گوید

  سلام کارتی که عکس بز شاخ دار داره چیکار میکنه گرونه کار امده بگیرم ؟؟؟؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله شما با این کارت میتونید 13 بار به دشمن اتک بزنید

 4. صدفی می گوید

  سلام وقت بخیر برای شماهم پیش میاد از بازی بیرون بیاد ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله ممکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.