AD

Google Messages اکنون به صورت پیش فرض از رمزگذاری سرتاسری استفاده می‌کند

0 90

در یک پست وبلاگی در روز سه شنبه گوگل اعلام کرد که Google Messages اکنون هنگام پیام رسانی بین دستگاه‌های اندرویدی به طور پیش فرض (default) رمزگذاری می‌شود.

قبلاً قابلیت رمزگذاری Google Messages یک آپشن بود، اما اکنون روی پیش فرض تنظیم شده است. این بدان معناست که هنگام ارسال متن بین دو دستگاه  Androidاز جمله در چت‌های گروهی، عوامل خارجی نمی‌توانند پیام‌های شما را مشاهده یا نظارت کنند. پیام‌های رمزگذاری شده در حال حاضر در سرویس‌هایی مانند واتس اپ، سیگنال، تلگرام و iMessage اپل به صورت پیش فرض (default) است.

متاسفانه پیام‌های متنی بین کاربران آیفون و اندروید هنوز فاقد این رمزگذاری هستند. دلیل آن این است که اپل از iMessage به عنوان برنامه پیام‌رسانی پیش‌فرض استفاده می‌کند که در اندروید در دسترس نیست. برای پیام‌های رمزگذاری شده بین اندروید و آیفون، بهتر است به جای آن از یک برنامه پیام رسانی فوری ثرد پارتی استفاده کنید.

تلاش Google برای رمزگذاری پیام‌ها به‌طور پیش‌فرض بخشی از کمپینی است که صنعت گوشی را با RCS یا خدمات ارتباطی غنی همراه می‌سازد. در روزهای اولیه برقراری ارتباط با تلفن همراه، پیامک‌های متنی استاندارد راهی آسان برای برقراری ارتباط بدون نیاز به تماس تلفنی بود. اما با افزایش نیاز به پست‌ها، تصاویر و ویدیوهای طولانی‌تر، پیامک زیرساختی برای دستیابی به این خواسته‌ها را نداشت. به همین دلیل اپل در سال 2011 از پیام‌های استاندارد به iMessage رفت، جایی که پیام‌ها و فایل‌های بزرگ‌تر می‌توانستند از میان سرورهایش عبور کنند. برای سهولت انتقال، اپل iMessage را به برنامه پیش‌فرض روی آیفون‌ها تبدیل کرد و به آن اجازه داد هم iMessages و هم پیام‌های متنی استاندارد را مدیریت کند.

با این حال، این بدان معناست که کاربران پیام‌رسان آیفون از دستگاه‌های غیر اپل پیام‌های خود را رمزگذاری نمی‌کنند و نمی‌توانند به راحتی عکس‌ها را به اشتراک بگذارند یا به چت‌های گروهی بپیوندند. پیام‌های آنها نیز در حباب‌های سبز ظاهر می‌شود.

RCS استانداردی است که گوگل، سامسونگ و اپراتورهای تلفن از آن استفاده می‌کنند. اپل با استناد به عدم وجود تقاضا از سوی کاربران خود در برابر این استانداردها مقاومت می‌کند؛ در پرونده‌های دادگاهی که در جریان محاکمه اپل علیه Epic Games فاش شد، متوجه شدیم که iMessage  یک دلیل اصلی است برای اینکه مردم از آیفون استفاده نمی‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.