AD

پشتیبانی گوشی Galaxy Z Flip 5 از Wi-Fi 6E

0 126

کاملاً مشخص است که گوشی‌های هوشمند گلکسی زد فلیپ (Galaxy Z Flip) در چهار مدل قرار نیست همه پرچمدار باشند ویژگی‌های بسیاری از این مدل گوشی‌ها مشابه با دستگاه‌های Galaxy S و Galaxy Z فولد سامسونگ است، اما در برخی زمینه‌ها تقریباً از نظر مشخصات یکسان نیستند.

به عنوان مثال، دوربین‌های سری Galaxy Z Flip، با دوربین‌های سری Galaxy S و Galaxy Z Fold مطابقت ندارند. از نظر نرم افزاری، Z Flip  ویژگی مهمی مانند Samsung DeX را ندارد؛  و به لطف ابعاد جمع و جور، تمام Z Flips  باید دارای دوربین‌های عقب و باتری‌های کوچکتر باشند.

شاید موردی که شما متوجه آن نشده‌اید این است که سریZ Flip  همچنین در مورد مشخصه‌های اتصال (connectivity) از دیگر تلفن‌های رده بالای سامسونگ عقب مانده است و یکی از این مشخصه‌ها پشتیبانی از شبکه‌های Wi-Fi 6E است. اما با Galaxy Z Flip 5، سامسونگ این مساله را حل کرد.

جدیدترین گوشی تاشو سامسونگ اولین گوشی در این لاین است که می‌تواند به شبکه‌های Wi-Fi 6E متصل شود. Wi-Fi 6E با Galaxy S21 Ultra در گوشی‌های سامسونگ عرضه شد و از آن زمان به دیگر گوشی‌ها و تبلت‌های گلکسی از جمله مدل‌های اخیر Z Fold راه پیدا کرده است.

Wi-Fi 6E همانطور که از نامش پیداست، نسخه به روز شده استاندارد Wi-Fi 6 است و به جای باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز که در استانداردهای قبلی وای فای استفاده می‌شد، روی باند 6 گیگاهرتز کار می‌کند. باند 6 گیگاهرتز برای اولین بار در سال 2020 برای استفاده عمومی تایید شد، بنابراین به اندازه باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز که مدت طولانی تری وجود داشته‌اند، شلوغ نیست.

شبکه‌های Wi-Fi 6E می‌توانند سریع‌تر، تأخیر کمتر و در نتیجه تداخل کمتری داشته باشند و پشتیبانی از آن‌ها به سرعت در گوشی‌های هوشمند پیشرفته رایج می‌شود. با این حال، شبکه‌های Wi-Fi 6E هنوز در سطح جهانی در دسترس نیستند. استفاده عمومی از باند 6 گیگاهرتز باید توسط تنظیم کننده‌های محلی تایید شود.

البته، روتر شما نیز باید از Wi-Fi 6E پشتیبانی کند. خوشبختانه، در دسترس بودن روترهای Wi-Fi 6E تحت تأثیر این که آیا کشور شما باند 6 گیگاهرتز را برای استفاده عمومی باز کرده است یا نه، قرار نمی‌گیرد.

برای بهره بردن از این قابلیت شما می‌توانید گوشی Galaxy Z Flip 5 را هم‌اکنون قبل از تاریخ عرضه آن در تاریخ  11 آگوست پیش‌خرید کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.