AD

دلیل دانلود نشدن و حذف فورتنایت از پلی استور

0 508

اپیک گیمز مدتی قبل از این به خاطر سیستم پرداخت های درون برنامه ای با اپل به مشکل خورده بود، اکنون نیز این مشکل ها با گوگل پلی نیز ایجاد شده است و در نهایت منجر به حذف فورتنایت از پلی استور شده است. بازیکن های اندرویدی می توانند از سایر فروشگاه ها برای دریافت این بازی استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حذف این بازی از پلی استور با ما در سایت ایموجو همراه باشید.

علت دانلود نشدن و حذف بازی فورتنایت از پلی استور

در پست قبلی در مورد دلایل اصلی حذف بازی Fortnite از اپ استور صحبت کردیم، در این پست نیز می خواهیم در مورد حذف فورتنایت از پلی استور صحبت کنیم. پس از مسدود شدن اخیر فورتنایت توسط اپل که باعث خارج شدن فورتنایت از اپ استور شد، فورتنایت دو نسخه به روز رسانی شده دیگری را به تازگی برای هر دو دستگاه اپل و اندروید منتشر کرده است. در این به روز رسانی ها بازیکن ها دیگر برای پرداخت های خود از پلی استور و اپ استور استفاده نمی کنند و به جای آن از پرداخت های درون برنامه ای اپیک گیمز استفاده می کنند.

هنگامی که بازی از اپ استور اپل حذف شد، اپیک تصمیم گرفت که از این حرکت اپل شکایت کند. اما اکنون به نظر می رسد که گوگل نیز قدم در این راه گذاشته است، زیرا آن ها نیز خواستار این هستند که خرید درون برنامه ای باید توسط سیستم گوگل پلی انجام شود. از نظر قوانینی درباره خرید های درون برنامه ای گوگل سخت گیری کمتری نسبت به اپل دارد، اما به هر حال محدودیت هایی برای این کار تعریف کرد است.

گوگل به طور خاص همه پرداخت های بازی های بارگیری شده از گوگل پلی را با استفاده از صورت حساب درون برنامه ای گوگل پلی انجام می دهد. همچنین ۳۰ درصد کمیسیون از این پرداخت ها می گیرد که این درصد برای اپل نیز همین می باشد.

بیانیه گوگل در مورد حذف فورتنایت از پلی استور

بدیهی است که آخرین به روز رسانی از بازی Epic Games این قانون را آزرده خاطر کرده است و تصمیم گیری در مورد ممنوعیت فورتنایت را برای گوگل آسان تر کرده است، با وجود این گوگل قاطعیت کمی نسبت به اپل دارد و در آخر بیانیه خود در مورد حذف Fortnire از پلی استور مثبت صحبت کرده است. آن چه گوگل در بیانیه خود گفت:

اکوسیستم Android به توسعه دهندگان اجازه انتشار از طریق اپ استور را می دهد. ما سیاست هایی را برای توسعه دهندگان در نظر داریم که منصفانه است و فروشگاه را برای کاربران ایمن نگه می دارد. با این که فورتنایت در اندروید در دسترس است، اما دیگر نمی توانید آن را در پلی استور دانلود کنید زیرا قوانین را نقض می گمد. با این حال ما از این فرصت استقبال می کنیم تا بحث های خود را با اپیک ادامه دهیم و فورتنایت را به گوگل پلی برگردانیم.

طبق گفته The Verge، سخنگوی گوگل به ضرورت برابر بودن قوانین گوگل پلی با هر توسعه دهنده اشاره کرد زیرا این یک سیستم باز برای فروشگاه های مختلف است و این که پلی استور نسبت به فروشگاه های دیگر خوب است و همین موضوع باعث شده است اپیک این فروشگاه را برای انتشار بازی خود انتخاب کند.

حذف فورتنایت از پلی استور
حذف فورتنایت از پلی استور

حذف فورتنایت از Play Store باعث نشده است که بازیکن ها نتوانند بازی فورتنایت را روی تلفن خود بارگیری نکنند. آن ها می توانند این کار را از طریق برنامه اپیک گیمز یا Samsung Galaxy Store انجام دهند. در حالی که در روی دستگاه های iOS اگر فورتنایت را از قبل در iPhone یا iPad ندارید، هیچ شانسی وجود ندارد که بتوانید بازی را از App Store بارگیری کنید.

حذف شدن بازی فورتنایت از پلی استور

قانون پلی استور که در بالا مطرح شد، بحثی را بین اپیک و گوگل ایجاد کرده است. در نهایت نیز منجر به حذف فورتنایت از پلی استور شد. اپیک گیمز نیز تصمیم گرفت فورتنایت را از فروشگاه گوگل پلی خارج کند و بازی را به تنهایی مدیریت کند. انجام این بازی فقط به دلیل اجازه بارگذاری و نصب اندروید از منابع شخص ثالث قابل انجام است، که به طور کامل خطرناک تلقی می شود زیرا هر بار که اقدام به انجام این کار کنید هشدار های امنیتی پاپ آپ وجود خواهد داشت.

در آوریل ۲۰۲۰ که حدود دو سالی از حذف فورتنایت از Play Store گذشته بود این بازی به گوگل پلی بازگشته بود.

گوگل نرم افزار قابل بارگیری در خارج از Google Play را در معرض آسیب قرار می دهد. این اقدامات به صورت فنی و تجاری می باشد به طور مثال از پنجره های بازدارنده ترسناک، امنیتی تکراری برای نرم افزار بارگیری و به روز شده، توافق نامه ها و معاملات تولید کننده محدود و شرکت مخابراتی، این نرم افزار ها را شخص ثالث و بد افزار تلقی می کند. تلاش های جدیدی نیز توسط گوگل پلی protect برای مسدود کردن کامل نرم افزار های خارج از فروشگاه گوگل پلی انجام می دهد.

با توجه به محبوبیتی که فورتنایت دارد، اگر فورتنایت از فروشگاه های دیگر بارگیری شود، به احتمال زیاد بخشی از توجه به سمت فروشگاه گوگل پلی از بین می رود و همچین تقسیم بندی استفاده ای بین فروشگاه ایجاد می کند. حذف فورتنایت از Play Store به فروشگاه سامسونگ نیز کمک کرده است. سامسونگ همچنین در حال تکمیل فروشگاه خود به منظر رقابت با سایر فروشگاه های برنامه های اندرویدی در حال پیشرفت است. با این حال گوگل پلی بسیار محبوب می باشد.

تلاش های اپیک گیمز برای فورتنایت

اپیک گیمز اکنون به دنبال تبلیغات تخفیف دار می باشد که کاربران پس از بارگیری بازی از فروشگاه سامسونگ گلکسی این تخفیف ها را دریافت می کنند. به بیان دقیق تر ۲۰ تخفیف ۲۰ درصدی برای V Bucks قرار داده است.

حذف فورتنایت از پلی استور
حذف فورتنایت از پلی استور

به محض این که اپیگ گیمز بتواند به جای جستجوی فروشگاه های دیگر فروشگاه فورتنایت پلی را راه اندازی کند، کاربران بیشتر می توانند روی این بازی تمرکز کنند. در کل می توان گفت که حذف Fortnite از پلی استور، پتانسیلی را برای رقابت بین فروشگاه ها ایجاد کرده است.

شما برای ما از حذف فورتنایت از پلی استور بنویسید

حذف فورتنایت از پلی استور را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. از شما ممنونیم که پست حذف فورتنایت از پلی استور را مطالعه کردید و اگر دوست داشتید می توانید نظرات خود را در زیر برای ما بنویسید. برای دریافت تازه ترین اخبار بازی های روز دنیا با ما در بخش اخبار بازی سایت ایموجو همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.