AD

برای موفق شدن در بازی Rainbow Six Siege این ترفندها را بلد باشید!

8 1,969

برای شناخت ترفندهای بازی Rainbow Six Siege لازم است تا در ابتدا آشنایی لازم را با داستان و فضای این بازی به دست آورید. به همین علت ما در این مقاله از ایموجو که با عنوان ترفندهای بازی Rainbow Six Siege آماده کرده‌ایم، ابتدا به معرفی این بازی می‌پردازیم و سپس ترفندهای لازم برای موفقیت بهتر آن ارائه خواهیم کرد. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

بازی Rainbow Six Siege یک بازی در ژانر شوتر اکشن محسوب می‌شود. این بازی در سال 2014 توسط شرکت یوبی‌سافت و Tom Clancy طراحی و تولید شده است. یوبی‌سافت پیش از ارائه‌ی این بازی تبلیغات زیادی برای آن نکرد و ترجیح می‌داد که این نسخه در سایه‌ای از نسخه‌های قبلی به بازار عرضه شود. اما بر خلاف تصور، نسخه Siege از بازی Rainbow به سرعت تبدیل به یکی از بازی‌های موفق در سبک  شوترهای تاکتیکی شد.

اگر شما از انجام بازی‌های گروهی آنلاین و در سبک شوترهای تاکتیکی لذت می‌برید، این بازی تجربه‌ای متفاوت و شگفت‌انگیز برای شما خواهد بود که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را تجربه کنید.

 

شناخت فضای بازی Rainbow Six Siege

پیش از انتخاب و انجام این بازی لازم است تا با ساختار و فضای آن به خوبی آشنا شوید. این کار موجب می‌شود تا مدت زمانی که باید برای شناخت بازی صرف کنید، کاهش چشمگیری داشته باشد.

اگر شما از جمله علاقه‌مندان به بازی‌های سبک شوتر هستید که تمایل دارید در آن دشمنان خود را درو کنید و پیش بروید، این بازی مناسب شما نخواهد بود. زیرا از اصول موفقیت در آن، داشتن تاکتیک و همکاری میان اعضای گروه است. همچنین از دیگر ویژگی‌های آن که ممکن است شما را دلسرد کند، نداشتن بخش داستانی در ابتدای بازی پس ورود به جریان آن است. بازی Rainbow Six Siege را می‌توان در بخش گروهی قوی دانست اما در بخش تکی و روند داستانی دارای کمبودهایی است که ممکن است افراد علاقه‌مند به این موارد را سرخورده کند.

فضای بازی نیز کاملا بی‌رحم است و اولین اشتباه شما می‌تواند آخرین اشتباه باشد. میزان سلامت شما در هر لحظه تعیین کننده خواهد بود و هیچ عاملی نمی‌تواند سلامت شما را تضمین کند. همه چیز به روند بازی و تاکتیک‌های گروهی شما و گروه مقابل بستگی خواهد داشت. پیش از ورود به بخش اصلی، شما در یک بخش مشابه می‌توانید با آزمون و خطا بیشتر فضای بازی را بشناسید.

سعی کنید در این مرحله فضای بازی و مکان دشمنان را به خاطر بسپارید تا مرحله را به سلامت به پایان برسانید. علاوه بر آن باید گفت که شما در طول این بازی فقط یاران خود را مشاهده می‌کنید و هیچ نقشه‌ای وجود ندارد تا با کمک آن بتوانید مکان اختفای دشمنان خود را شناخته و به آن‌ها شبیخون بزنید.

 

برای موفقیت در بازی Rainbow Six Siege چه باید کرد؟

موفقیت در بازی Rainbow Six Siege

یکی از سوالات کلیدی که اکثر گیمرها و کاربران در هنگام انجام این بازی با آن مواجه می‌شوند، این است که چگونه می‌توان در این بازی موفق شد؟ برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا فضای بازی را به خوبی بشناسید و حتما در بخش آزمون و خطا شناخت لازم را از محیط به دست آورید.

بازی در راندهای متفاوت و با سرعت بالا جریان دارد. تقابل میان دو گروه پنج نفره در هر راند ایجاد می‌شود. یک گروه در نقش حمله کننده و گروه دیگر در موضع دفاع قرار می‌گیرد. در صورتی که شما برای اولین بار وارد فضای بازی شوید، تنها یک سرباز ساده با قابلیت‌های محدود خواهید بود. تنها راه فعال کردن سایر شخصیت‌ها در بازی، این است که با شرکت کردن در راندهای مختلف، امتیاز فعال کردن هر شخصیت را به دست آورید.

در صورتی که شما بدون دوستان و آشنایانتان وارد بازی شوید، چاره‌ای نخواهید داشت جز این که با افراد غریبه هم‌گروه شوید. همچنین باید بدانید که در این بازی هیچ تعادلی میان دو گروه از نظر سطح شخصیت وجود ندارد. ممکن است افراد گروه رقیب کاملا حرفه‌ای و کارکشته باشند. همین موضوع موجب می‌شود تا شما در صورت تازه‌کار بودن و قرارگرفتن در یک گروه نامنسجم، به سرعت شکست بخورید.

اگر شما در یک راند زخمی شوید، باید شانس بیاورید که توسط سایر افراد گروهتان نجات بیابید تا، زمانی برای بالا رفتن میزان سلامتیتان پیدا کنید. وگرنه ممکن است با یک گلوله که در سر شما شلیک می‌شود کشته و حذف شوید. اما نگران نباشید، از آن‌جایی که سرعت انجام مراحل بالا است، شما می‌توانید در راند بعدی دوباره در بازی شرکت نمایید.

 

شخصیت‌های موجود در هر گروه بازی Rainbow Six Siege

همان‌طور که بیان شد، بازی در قالب تقابل میان دو گروه حمله کننده و مدافع انجام می‌گیرد. هر بازیکن امکان انتخاب یک شخصیت را دارد. در هر گروه شخصیت‌های متفاوتی با قدرت و قابلیت‌های مختلف وجود دارند. امکان انتخاب دو شخصیت یکسان در یک گروه وجود ندارد. به همین علت شما باید در هنگام تشکیل تیم، شخصیت مورد نظر خود را سریع‌تر و پیش از دیگر افراد انتخاب کنید.

امکان تعویض سلاح و ابزار شخصیت‌ها موجود نیست اما تنوع زیادی در میان آن‌ها وجود دارد. یعنی شما با همان شخصیتی که انتخاب می‌کنید باید مرحله را به پایان برسانید. در این راه یا کشته خواهید شد و یا دشمنانتان را می‌کشید. همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان شد، ارتباط و هماهنگی میان اعضای گروه اهمیت ویژه‌ای دارد. انجام عملیات خودسرانه نتیجه‌ای جز شکست نخواهد داشت.

 

شناخت ترفندهای بازی Rainbow Six Siege

شناخت ترفندهای بازی Rainbow Six Siege

یکی دیگر از راه‌های پیروزی در این بازی تاکتیکی، شناخت و آشنایی با ترفندهای آن است. تفاوت میان یک گیمر حرفه‌ای در این بازی با کاربر تازه‌کار را می‌توان شناخت و استفادۀ درست از ترفندهای این بازی دانست. بدیهی است که هرچه میزان حضور کاربر در فضای این بازی بیشتر باشد احتمال یادگیری ترفندها نیز افزایش می‌یابد. به همین سبب ما در این مقاله برخی از ترفندهای بازی Rainbow Six Siege را برای شما عزیزان بیان کرده‌ایم تا با توجه به آن‌ها بتواید موفقیت بیشتری در بازی به دست آورید.

نکتۀ اول در اجرای این بازی: باید بدانید که نیاز است صبور باشید و تا می‌توانید تجربه کسب کنید. در صورتی که زود خسته می‌شوید این بازی برای شما مناسب نخواهد بود.

 

توجه به صداهای اطراف

از نکات کلیدی در این بازی، توجه به صداهای اطراف است. شرکت یوبی‌سافت با استفاده از صداهای واقعی، صحنه‌های بازی را طراحی کرده است. صداها برای افراد تازه‌کار می‌توانند جالب باشند اما یک فرد حرفه‌ای از این صداها برای یافتن مکان اختفای دشمن استفاده می‌کند. برای مثال درها و پنجره‌های موجود را تخریب کنید تا بتوانید در فضایی بازتر صداهای مشکوک را دنبال کنید. هرچه دقت شما در این زمینه بالاتر باشد، امکان موفقیتتان نیز افزایش می‌یابد.

 

استفاده از تاکتیک برش کیک

این تاکتیک یکی از تاکتیک‌هایی است که در دنیای واقعی نیز استفاده می‌شود. به همین علت یوبی‌سافت تلاش کرده است تا با استفاده از آن در فضای این بازی نیز امکان موفقیت در پاکسازی یک مکان بیشتر باشد.

حالا چگونه باید این تکنیک را اجرا کرد؟ در هنگام ورود به یک اتاقی که احتمال وجود افراد دشمن را در آن می‌دهید، باید به دیواری بچسبید که سمت دیگر آن به فضای باز منتهی شود. سپس از دورترین نقطه شروع به شلیک کرده و این روند را به صورت یک نیم دایره طی کنید. سپس دوباره به دیوار بچسبید. این روند تا تا پاکسازی کامل مکان ادامه دهید. به این تاکتیک، برش کیک می‌گویند.

 

توجه به کاور شدن در بازی

کاور شدن در بازی Rainbow Six Siege

کاور گرفتن موجب می‌شود تا شخصیت بازی از حملات دشمن در امان بماند. به همین سبب حمله به دشمنانی که دارای کاور هستند نیز می‌تواند هزینۀ زیادی داشته باشد. با این وجود کاور گرفتن زیاد و در یک نقطه ماندن امنیت شما را حفظ نمی‌کند. زیرا از کنار و پشت محافظت نخواهید شد و در نتیجه در صورت حمله از پشت کشته می‌شوید. همچنین دشمن می‌تواند همین استراتژی را پیاده کند. بنابراین باید بدانید که کاور گرفتن مناسب، از همیشه به دنبال آن بودن کم‌خطرتر خواهد بود. در زمانی که شما کاور گرفته‌اید بهتراست از هم‌تیمی‌های خود بخواهید تا شما را از کنار و پشت محافظت کنند.

نکته: باید بدانید که شخصیت‌های دارای سپر از این قاعده مستثنی هستند.

 

حفظ کردن نقشۀ بازی

با توجه به مواردی که گفته شد، می‌دانید که این بازی نقشه‌ها را به شما نشان نمی‌دهد و در برخی از موارد تنها شخصیت‌های خاصی دسترسی به نقشه خواهند داشت. بنابراین یکی از ترفندهای موفقیت در بازی Rainbow Six Siege این است که در صورت امکان، نقشه‌ها و مکان قرارگیری هر آیتم را حفظ کنید. این حفظ کردن در نهایت به پیروزی شما در روند بازی کمک بسیاری خواهد کرد.

 

شناخت استراتژی دشمن

از دیگر ترفندهای مناسب برای پیروزی در این بازی، شناخت استراتژی مورد استفاده توسط تیم رقیب خواهد بود. به طور معمول گروه‌ها از یک استراتژی خاص پیروی می‌کنند. برای مثال اسنایپر در اغلب موارد از یک مکان خاص شلیک می‌کند و یا راش دادن توسط بازیکن، در یک مکان معین انجام می‌گیرد. با شناخت استراتژی دشمن می‌توانید حرکات آن‌ها را پیش‌بینی کرده و بازی را به نفع خود تمام کنید.

در صورتی که استراتژی انتخابی شما لو رفت، می‌توانید استراتژی ابتدایی بازی را استفاه کنید تا از شکست بپرهیزید.

 

قابلیت‌های مکمل شخصیت‌ها را در نظر بگیرید

می‌دانید که هر شخصیت در این بازی وظیفه و قابلیت معینی دارد. در صورت مدیریت درست و داشتن استراتژی می‌توانید یک کار گروهی بی نقص انجام دهید. برای مثال از همکاری شخصیت‌های «تچر» و «ترمایت» می‌توانید برای نفوذ به دیوار استفاده کنید. تچر می‌تواند قابلیت ضدنفوذی روی دیوار را غیر فعال کرده و سپس با کمک “ترمایت” نفوذ به دیوار مربوطه امکان‌پذیر خواهد بود. سعی کنید در انتخاب شخصیت‌های گروه، موارد تکمیل کننده را انتخاب کنید تا عملیات به بهترین نحو ممکن انجام شود.

 

جمع‌بندی

در این مقاله که با عنوان ترفندهای بازی Rainbow Six Siege خدمت شما همراهان گرامی ارائه شد، به معرفی بازی و ترفندهای آن پرداختیم تا شما بتوانید با شناخت بهتر و استفاده از ترفندها، از انجام مراحل آن لذت ببرید. فراموش نکنید که یادگیری ترفندهای بیشتر با کسب تجربه و افزایش زمان حضور در بازی و به صورت تجربی نیز به دست خواهد آمد. در صورتی که به بازی‌های سبک شوتر اول شخص تاکتیکی در قالب گروه‌های چند نفره‌ی آنلاین علاقه دارید، تجربه‌ی این بازی فوق‌العاده را از دست ندهید و حتما از تجربیاتتان در قسمت نظرات emojo برای ما و دیگر خوانندگان سایت بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظرات
 1. چهروی می گوید

  سلام ببخشید من با پینگ 104 تا 160وسرعت دانلود 4مگ میتونم RAINBOW SIX SIEGE رو بدون درد سر انلاین بازی کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام اره نمیشه

 2. قادری می گوید

  سلام تو این بازی با اسلچ میتونن سقفارو هم خراب کنن؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام جناب بله یکی از قابلیت های اسلچ تو بازی همینه

 3. نوشک می گوید

  سلام روش کار ای کیو چجوریه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. با ای یو میتونین کسانی که دوربین ها رو چک میکنن رو پیدا کنید و ببینید

 4. عادلی می گوید

  سلام تو بازی چجوری تشخیص بدیم کدوم رد پاها قدیمی ترن کدومشون جدیدتر؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. رد پاهای قرمز جدیدتر و ردپاهای ابی قدیمی تر هستند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.