AD

بهبود DLSS در Baldur’s Gate 3 با یک ترفند آسان 3 دقیقه ای

4 1,719

Baldur’s Gate 3 یک بازی انعطاف‌پذیر است: با تنظیمات کم می‌توان آن را روی Steam Deck اجرا کرد، در حالیکه در یک دسکتاپ قدرتمند بدون استفاده از آخرین مگابایت VRAM بسیار فوق العاده به نظر می‌رسد. یک نکته بسیار آسان برای تجربه بهتر این بازی وجود دارد: به‌روزرسانی نسخه DLSS Baldur’s Gate 3 .

همانطور که انویدیا الگوریتم AI upscaling خود را بهبود می‌بخشد، توسعه دهندگان باید نسخه جدیدتر را در بازی‌های خود ادغام کنند. این ممکن است نیازمند آزمایش و تنظیم و همچنین ارائه یک پچ برای بازیکنان باشد، که لزوماً برای توسعه دهندگانی که باید روی چیزهای زیادی تمرکز کنند منطقی نیست.Baldur’s Gate 3  با نسخه نسبتاً قدیمی DLSS، 2.4.2.0 عرضه شد؛ از آن زمان تاکنون 9 بار DLSS 2 تکرار شده است و انویدیا DLSS 3 را در سپتامبر 2022 اعلام کرد که تا به امروز شش بارDLSS 3  تکرار شده است.

تغییرات بین نسخه‌های DLSS گاهی اوقات جزئی هستند و حتی ممکن است قابل توجه نباشند مگر اینکه بازی خود را زیر میکروسکوپ قرار دهید. اکثر نکات ذکر شده در پچ معمولاً تغییرات را در رفع اشکالات و بهبود پایداری خلاصه می‌کنند. برخی از نسخه‌ها می‌توانند تاثیر منفی بر کیفیت تصویر داشته باشند. اما یک PC gaming community وجود دارد که به بررسی دقیق این تغییرات و مشخص کردن نسخه‌های DLSS ایده آل اختصاص دارد. با توجه به بازی، به روز رسانی DLSS نیز می‌تواند قابل توجه باشد. TechPowerup با استفاده از Cyberpunk 2077  و The Witcher 3 مقایسه‌ای انجام داد و بیان کرد که کیفیت تصویر در DLSS 2.5.1 در مقایسه با نسخه قدیمی 2.4.0 بهبود قابل توجهی داشته است.

تفاوت ممکن است در Baldur’s Gate 3 چندان فاحش نباشد، اما اگر شما به صورت فوق العاده به بررسی جزئیات می‌پردازید حتی یک پیشرفت میکروسکوپی می‌تواند برای شما رضایت بخش باشد. امکان دانلود یک build جدید از DLSS و کپی دستی آن در پوشه نصب بازی وجود دارد، اما راه بهتری برای انجام آن وجود دارد: یک ابزار بسیار ساده به نام DLSS Swapper. با استفاده از این ابزار، ارتقاء نسخه DLSS  مورد استفاده در Baldur’s Gate 3 به پنج دقیقه زمان نیاز دارد.

 • DLSS Swapper را دانلود و نصب کنید.
 • از تب Library، DLSS v2.5.1.0 را دانلود کنید.
 • در تب Games، روی Baldur’s Gate 3 کلیک کنید، 2.5.1.0 را از منو انتخاب کنید و روی Swap کلیک کنید.
 • DLSSرا در تنظیمات گرافیکی BG3 فعال کنید.

نحوه استفاده از DLSS Swapper

آخرین نسخه DLSS Swapper را از صفحه انتشار دانلود کنید. آن را نصب کنید، سپس به تب Games (🎮) در منو بروید. شما باید Baldur’s Gate 3 را به همراه هر بازی دیگری که در حال حاضر نصب کرده‌اید و از DLSS استفاده می‌کنند، در اینجا مشاهده کنید. اگر آنجا نیست، روی نماد تنظیمات (⚙️) در گوشه پایین کلیک کنید تا مطمئن شوید که تمام کتابخانه‌های بازی شما را بررسی می‌کند. اکنون به تب Library (📚) در منو بروید.

نحوه-استفاده-از DLSS-Swapper-

این تب دریایی از اعداد است که نشان دهنده تمام نسخه‌های DLSS است که Nvidia در چند سال اخیر منتشر کرده است. خوشبختانه شما می‌توانید بیشتر آنها را نادیده بگیرید. توصیه می‌شود آخرین نسخه DLSS 2 را که نسخه 2.5.1.0 است و جدیدترین نسخه DLSS 3 (نسخه 3.1.30، تا لحظه نگارش) دانلود کنید. فقط روی فلش رو به پایین ⬇️ در کنار آن دو عدد کلیک کنید تا نسخه DLSS  را بگیرید. ساده است. اکنون به تب Games برگردید.

کدام نسخه DLSS را باید در Baldur’s Gate 3 استفاده کنید؟

برای به روز رسانی نسخه DLSS یک بازی با DLSS Swapper، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نماد آن بازی در تب Games کلیک کنید. منویی را برای شما نمایش می‌دهد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. نسخه‌هایی که برای دانلود انتخاب کرده‌اید، تنها نسخه‌هایی هستند که فلش‌های دانلود در کنار آن‌ها وجود ندارد و نشان می‌دهد که آماده استفاده هستند. اما انتخاب درست چیست؟

در زمان نگارش این مقاله، اعضای ساب ردیت r/OptimizedGaming به طور کلی DLSS 2.5.1.0 را به عنوان بهترین انتخاب برای کیفیت تصویر توصیه می‌کنند. برخی از بازیکنان مشکلات هاله تصویر (ghosting)  را با ارتقاء به نسخه‌های جدیدتر DLSS 3  گزارش می‌کنند. در حالی که راه‌هایی برای رفع این مشکل و تنظیم دقیق بیشتر با برنامه‌ای به نام DLSSTweaks وجود دارد، DLSS 2.5.1.0 مورد علاقه فعلی out of the box است و همان برنامه‌ای است که در حال حاضر توصیه می‌شود.

کدام-نسخه-DLSS-را-باید-در Baldur's-Gate-3- استفاده کنید

برای آپدیت Baldur’s Gate کافیست 2.5.1.0 را از منوی DLSS Swapper انتخاب کرده و دکمه Swap را بزنید. تمام شد. (البته به غیر از فعال کردن DLSS در تنظیمات گرافیکی Baldur’s Gate 3)

هر زمان که یک پچ Baldur’s Gate 3 را نصب می‌کنید، DLSS Swapper  را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بازی به نسخه اصلی DLSS خود برنگشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. ترابی می گوید

  سلام به من گفته بودن این بازی ذخیره خودکار داره ولی برای من اینجوری نیست راه دیگه ای برای ذخیره بازی هست؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی بله همچین قابلیتی داره ولی بیشتر وقتا عمل نمیکنه شما میتونید با کلید روی دکمه F5 بازی رو ذخیره و با کلید روی دکمه F8 آخرین فایل ذخیره شده رو بارگذاری کنید

 2. فاتح می گوید

  سلام از طلسم های توی بازی چه موقعی میتونیم استفاده کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی از طلسم‌ها فقط حین مبارزه استفاده نکنید.می‌تونید از آن‌ها برای تعامل بیشتر با محیط و موجودات بهره ببرید.یکی از کاربردی‌ترین طلسم‌ها در خارج از میدان مبارزه، طلسمی است که به واسطه آن می‌توان با حیوانات صحبت کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.