AD

ادعای هک سونی و تهدید به فروش تمام اطلاعات

0 76

یک گروه باج‌افزار ادعا می‌کند که اطلاعات سونی را به سرقت برده است و پس از امتناع این شرکت از پرداخت، پیشنهاد فروش این اطلاعات را دارد. در حالی که این حمله تایید نشده است، گزارش شده است که این گروه در گذشته اطلاعات قربانیان دیگر را به سرقت برده است و شواهد آشکاری مبنی بر وقوع هک ارائه کرده است.

سونی هنوز به این خبر واکنش نداده است و مشخص نیست که آیا اطلاعاتی که این گروه هکری ادعای سرقت آنها را دارند به اطلاعات تجاری، اطلاعات شخصی کاربران یا هر دو مربوط می‌شود.

همانطور که توسط VGC گزارش شده است، این هک اولین بار توسط وبسایت Cyber Security Connect مستند شده است. آنها گروه باج افزار، Ransomed.vc را به عنوان یک تازه وارد توصیف می کنند که در حال حاضر دارای “تعداد قابل توجه قربانی” است.

Cyber Security Connect در مورد اینکه Ransomed.vc توانسته است به همه فایل های سونی دسترسی پیدا کند، ابراز تردید می کند. با این حال، اگر هر گونه اطلاعاتی در مورد برنامه های تجاری سونی یا بدتر از آن، حساب کاربران پلی استیشن عمومی شود، پیامدهای گسترده ای برای این شرکت خواهد داشت.

شاید بخوانید: سونی از کاورهای PlayStation 5 Deep Earth Collection رونمایی کرد

اقدامات قبلی Ransomed.vc توسط Flashpoint در ماه آگوست مستند شده بود که این گروه توسط شرکت‌های هکری در تلاش برای یافتن نقض قوانین حفاظت از داده‌ها مانند GDPR فعالیت می‌کرد. سپس گفته شد که آنها شرکت‌ها را باج‌گیری می‌کنند و تهدید می‌کنند در صورت عدم پرداخت، تخلف را به مراجع مربوط گزارش می‌کنند. با این حال این گروه با سونی در حال مذاکره نیست و پیشنهاد می کند اطلاعات را به هر کسی که هزینه آن را پرداخت کند، می دهد.

هنوز هیچ اطلاعاتی به صورت عمومی منتشر نشده است و باید دید که آیا Ransomed.vc اصلاً توانسته است به سونی دسترسی پیدا کند یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.