AD

بروزرسانی جدید PS5 توسط پلی استیشن منتشر شد

0 165

صدای بهتر، استفاده از دو کنترلر به عنوان یک، و گزینه جستجوی بازی در کتابخانه شما از جمله ویژگی‌های بروز‌رسانی جدید PS5 توسط پلی استیشن است.

آخرین به‌روز‌رسانی پلی استیشن 5 در صف طولانی بروزرسانی‌ها، سعی می‌کنند با اضافه شدن تعدادی ترفند جدید، تجربه و دسترسی بازیکن را بهبود بخشند.

برخی از نکات برجسته این پچ عبارتند از استفاده از گزینه PS Remote Play در دستگاه‌های اندرویدی بیشتر، پشتیبانی از فضای ذخیره سازی دو برابر، سازگاری بهتر با دستگاه‌های Dolby Atmos، گزینه استفاده از بازخورد لمسی در رابط کاربری و توانایی واکنش به پیام با ایموجی.

اما بزرگترین ویژگی این آپدیت شاید این باشد که بتوان یک کنترلر دوم را به همان حساب متصل کرد.

با این آپدیت، دومین کنترلر پلی استیشن 5 می‌تواند به عنوان دستیار عمل کند، بنابر این می‌توانید از دو کنترلر مانند یک کنترلر استفاده کنید.

هیداکی نیشینو، معاون ارشد تجربه پلتفرم در پلی استیشن، از طریق یادداشت به روزرسانی می گوید:

این ویژگی راه جدیدی را برای شما معرفی می کند تا از بازی ها به طور مشترک با دیگران لذت ببرید یا به یک دوست یا کودک کمک کنید تا در بخش چالش برانگیر یک بازی بتواند مراحل مختلف را پست سرگذارد و تجربه بهتری از بازی داشته باشد.

از آنجایی که بازی ها بزرگتر می‌شوند و کتابخانه‌های ما با گذشت سال‌ها پرتر می‌شوند، برخی از افراد ممکن است آرزوی فضای ذخیره سازی بیشتری را داشته باشند. از این رو در آپدیت جدید PS5 می توانید یک SSD M.2 با ظرفیت حداکثر 8 ترابایت  (به جای حداکثر 4 ترابایت موجود) استفاده کنید.

البته به این نکته توجه کنید که SSD که قصد خرید آن را دارید مطابق با راهنمای پلی استیشن باشد تا مشکلی در سازگاری با PS5 نداشته باشد.

اضافه شدن تابع جستجو در بروزرسانی جدید پلی استیشن یکی دیگر از مواردی است که به افرادی که کتابخانه شلوغی دارند برای جستجو کمک کند.

علاوه بر این از هم اکنون می توانید پلی استیشن 5 خود را از طریق برنامه PS Remote Play (برنامه ای که به شما کمک می‌کند بازی‌ها را به دستگاه‌های دیگر پخش کنید) به دستگاه‌های اندرویدی بیشتری متصل کنید. این بروز‌رسانی بیان می کند که این برنامه در دستگاه های دارای سیستم عامل Android TV 12، که شامل Chromecast با Google TV (مدل 4k) و مدل Bravia XR A95L است، در دسترس خواهد بود.

پلی استیشن همچنین در تلاش است تا با اعطای دسترسی به دستگاه های HDMI مجهز به Dolby Atmos، تجربه صوتی را بهبود بخشد.

همچنین اگر بیش از حد مشغول بازی می شوید یا خیلی پر حرف نیستید، در بروز رسانی اخیر PS5 امکان پاسخ به پیام ها صرفا با ارسال ایموجی نیز فراهم شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.