AD

اپل واچ بعدی مجهز به ابزار سنجش فشار خون

0 1,663

اپل واچ (Apple Watch) از زمانی که اولین بار در سال 2015 عرضه شد، شاهد ارتقاء زیادی نبوده است، اما با دهمین سالگرد عرضه این محصول، این وضعیت به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد.

به‌روزرسانی‌های اپل واچ معمولاً در مقایسه با عرضه‌های سالانه آیفون جزئی هستند، زیرا مصرف‌کنندگان ساعت‌های هوشمند خود را به اندازه گوشی های خود تعویض نمی‌کنند و هر گونه ارتقاء جزئی مانند سنسور دمای بدن در مدل سری 8 در سال گذشته یا تراشه پر سرعت و نمایشگر اکسیژن خون با عرضه سری 6  برای جلب نظر خریدارانی که برای اولین بار می خواهند اقدام به خرید این محصول کنند یا کسانی که به مدت طولانی نسخه قدیمی این محصول را داشته اند و در حال حاضر به ارتقا نیاز دارند.

با این حال، طبق گفته بلومبرگ (Bloomberg)، با مدل “Watch X”، اپل به ساعت هوشمند اختصاصی خود اولین تغییر اساسی را اعمال می کند.

طراحان در حال حاضر روی یک قاب ساعت و بند مغناطیسی نازک‌تر کار می‌کنند که می‌تواند جایگزین بندهای قفلی شود که از زمان اپل واچ اصلی وجود داشته است. این طراحی به کاربران اجازه می‌دهد تا با مدل‌های قدیمی و جدید سازگار بمانند و از طرفی مکانیسم قفلی که به هر دو طرف شاسی متصل می‌شود، بخش های ارزشمندی را اشغال می‌کند که می‌توان از آن برای ذخیره باتری بزرگ‌تر یا ارتقاءهای دیگر استفاده کرد.

اما شاید بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌ها در Watch X یک نمایشگر microLED باشد که علاوه بر فناوری نظارت بر فشار خون، از رنگ و وضوح صفحه‌نمایش‌های OLED فعلی فراتر می‌رود. این شرکت برای توسعه این فناوری با چالش هایی مواجه شده است.

انتظار نمی رود که به روز رسانی های جدید تا سال 2024 یا 2025 و همزمان با 10 سالگی اپل واچ وارد بازار شوند. اپل واچ سری 9 که در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد، دارای ارتقاهای جزئی از جمله فناوری جدید تراشه S9، افزایش عمر باتری و رنگ صورتی جدید است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.