AD

مایکروسافت WordPad را در به‌روزرسانی آینده ویندوز حذف می‌کند

0 50

مایکروسافت در به‌روزرسانی آینده ویندوز، یعنی ویندوز 12، WordPad را متوقف خواهد کرد. این شرکت می گوید که این نرم افزار دیگر هیچ به روز رسانی دریافت نمی کند. WordPad یک نرم افزار ویرایش متن است که عمدتا برای ویرایش اسناد متنی با قالب بندی اولیه استفاده می شود. این برنامه در سال 1995 معرفی شد و این قابلیت را دارد که اسناد را در قالب rtf. بخواند و ویرایش کند، اما از ویرایش پیشرفته مانند افزودن جداول، رنگ‌های متن، رنگ‌های پس‌زمینه متن، فهرست‌های شماره‌دار و پیوند URL و غیره پشتیبانی نمی‌کند. می توان از آن برای یادداشت برداری سریع استفاده کرد.

مایکروسافت به کاربران توصیه می کند از Microsoft Word برای اسناد متنی با فرمت های .doc و .rtf و از Notepad ویندوز برای اسناد متنی ساده استفاده کنند.

در همین حال، مایکروسافت پشتیبانی از Bing Chat را در Chrome برای رایانه‌های رومیزی ارائه کرده است و به کاربران اجازه می‌دهد تا زمانی که مرورگر Chrome را نصب کرده‌اند، به چت Bing مبتنی بر هوش مصنوعی خود در ویندوز، macOS و Linux دسترسی داشته باشند. کروم محبوب‌ترین مرورگر وب است و بیش از 60 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این، این شرکت همچنین پشتیبانی Bing Chat Enterprise را در Edge برای گوشی‌های هوشمند و نسخه دسکتاپ Google Chrome گسترش داده است. کاربرانی که Bing Chat Enterprise را فعال کرده‌اند، اکنون می‌توانند Microsoft Edge را در گوشی هوشمند خود باز کنند و از طریق حساب کاری خود به این ویژگی دسترسی داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.