AD

کالکشن متال گیر سالید (Metal Gear Solid) شامل دو بازی اول Metal Gear نیز خواهد بود

0 145

سرانجام این هفته شرکت Konami کالکشن Metal Gear Solid: Master را منتشر کرد و اولین سبک 3D را در سری کلاسیک اکشن ماجراجویانه و مخفی کاری ساخته شده توسط استاد هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) را برای پلتفرم‌های مدرن ارائه کرد. این بازی کمی شوخی‌های خنده دار نیز در خود دارد؛ این شوخی‌ها علاوه بر شخصیت اصلی بازی یعنی  Solid Snake، مربوط به سری‌های سه بعدی شده بازی نیز هستند. آغاز بازی Metal Gear به صورت دو بعدی بر روی پلتفرم کامپیوتر خانگی MSX بود و اکنون فروشگاه رسمی پلی استیشن اجازه داده است که Master Collection شامل دو بازی اول این مجموعه به صورت سه بعدی ارائه شود.

به نظر می‌رسد نسخه‌های این بازی در Master Collection مشابه نسخه‌های مجموعه HD 2011 هستند و در متال گیر سالید 3 (MGS3)، Subsistence وجود دارد که قابلیت خوبی است زیرا Subsistence در میان مشخصه‌های دیگر، یک دوربین کنترل‌کننده بازیکن نیز اضافه می‌کند.

Metal Gear Solidبازی متال گیر نسخه انتقام دنباله‌ای بر متال گیر اصلی است که بدون دخالت کوجیما ساخته شده است و عموما به عنوان یک اثر ضعیف در نظر گرفته می‌شود. خود کوجیما در تمام کارهای بعدی خود این نسخه را نادیده گرفته است و به نوعی آن را به یک نسخه غیرقانونی تبدیل کرده است. در هر صورت Master Collection باید جامعیتی در میان نسخه‌های خود داشته باشد: چه کوجیما نسخه‌ای از بازی را دوست داشته باشد چه دوست نداشته باشد.

همچنین بخوانید: طولانی‌ترین بازی‌های ویدیویی که تمام نمی‌شوند

لیست پلی استیشن نکات کوچک دیگری را در مورد بازی‌ها اضافه می‌کند از جمله اینکه Metal Gear Solid همراه با ماموریت‌های  VRارائه می‌شود.

Metal Gear

  •     Metal Gear 2: Solid Snake
  •     Metal Gear Solid (Including VR Missions/Special Missions)
  •     Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (HD Collection version)
  •     Metal Gear Solid 3: Snake Eater (HD Collection version)

جالب‌تر اینکه گفته می‌شود این بازی‌ها با «حداقل ویرایش‌های محتوای دارای حق چاپ» ارائه خواهند شد. MGS2 و MGS3 چندین سال پیش از فروش حذف شدند، به این دلیل که مجوز برای برخی فوتیج‌های آرشیوی مورد استفاده در بازی‌ها تمام شده بود. اما کونامی قصد دارد برخی از فوتیج‌ها را حذف کند (که به نظر اشتباه است، اما آنها همیشه یوتیوب وجود دارد).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.