AD

بازی Marvel’s Midnight Suns و رقابتی با فیلم‌های مارول

0 425

دوباره به دنیای جذاب و هیجان‌انگیز مارول خوش آمدید. بسیاری از افراد معتقد هستند که بازی Marvels Midnight Suns بهترین بازی مارول تا سال 2022 است. نظر شما چیست؟ آیا می‌توانیم لقب بهترین عنوان مارول را به بازی Marvels Midnight Suns بدهیم؟ بهتر است اول کمی با این گیم جذاب آشنا شویم. این‌طور شما راحت‌تر می‌توانید به این سؤال چالش‌برانگیز پاسخ دهید.
پس اگر می‌خواهید درباره این بازی اطلاعاتی کسب کنید بهتر است تا انتهای این نوشته از سری مقالات نقد و بررسی بازی همراه ما باشید؛ بازی که ممکن است به گیم ایده‌آل شما تبدیل شود یا برعکس آن را یک اثر بی‌ارزش تلقی کنید.

داستان بازی Marvel’s Midnight Suns

داستان بازی Marvel's Midnight Suns

بهتر است اول‌ از همه بگوییم که این گیم جدیدترین ساخته Firaxis Games است که توسط کمپانی 2K Games به انتشار رسیده است. همچنین قابل‌ توجه است که این گیم در تاریخ 2 دسامبر 2022 منتشر شده است و تقریباً چیزی حدود یک هفته از انتشار این گیم می‌گذرد.

بازی درباره یکی از خبیث‌ترین و قدرتمندترین شیطان روی زمین است. احتمالاً حتماً یک‌بار نام لیلیث را در داستان‌های شیطانی دیده‌اید و از قدرت آن خبر دارید. اما این شیطان قدرتمند در زمین در حال خراب‌کاری است و وقت آن رسیده بهترین قهرمانان دنیا که ما می‌شناسیم جلوی این شیطان را بگیرند.

اما بیایید روراست باشیم. هیچ‌کس چنین قدرتی را در زمین ندارد که بتواند جلوی شیطان را بگیرد. حال این فرد می‌خواهد هالک باشد یا مرد آهنی هیچ فرقی نمی‌کند. اما شاید یک شیطان دیگر بتواند موجب نابودی شیطانی دیگر شود. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا منطقی‌تر نیست.

در داستان بازی شما با شخصیتی مواجه هستید که نام آن Hunter است. طبق روایت‌ها و داستان بازی این شخصیت فرزند خود لیلیث اهریمنی است. به نظر من که تنها کسی که می‌تواند موجب نابودی لیلیث شود فرزند او است. حال شما باید با کمک لیلیث و قهرمانان دنیای مارول لیلیث را نابود کرده و از شر آن خلاص شوید.

البته که لیلیث هم بیکار ننشسته و یک ارتش بزرگ تشکیل داده که در ادامه راه باید تمامی آن‌ها را نابود کنید تا بتوانید به شیطان اصلی برسید. شاید داستان کمی ترسناک به نظر برسد؛ اما نگران نباشید. چیز ترسناکی در بازی وجود ندارد و شما می‌توانید با خیال راحت این گیم را تجربه کنید.

داستان این بازی از روی یک کمیک برداشته شده است که در سال 1990 منتشر شده بود. همان‌طور که می‌دانید مارول استاد این است که کمیک‌های قهرمانی را برداشته و از روی آن‌ها کلی فیلم و بازی بسازد. این گیم آن‌ها نیز از نظر داستانی خوب از آب درآمده است و بسیاری از افراد معتقد هستند که بازی Marvels Midnight Suns بهترین ساخته مارول است.

 

گرافیک بازی Marvel’s Midnight Suns

گرافیک بازی Marvel's Midnight Suns

دررابطه‌با گرافیک بازی باید عرض کنیم که برای ساخت این گیم از موتور بازی‌سازی Unreal Engine 4 استفاده شده است. همین امر باعث شده که کیفیت بازی واقعاً قابل‌قبول باشد و بتواند شما را سرگرم کند. اگر گیم پلی بازی را در نظر بگیریم که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد؛ نسبت به گیم پلی گرافیک قابل قبولی دارد.

فضا به‌خوبی طراحی شده است و می‌توان جزئیات را در نقشه دید. ازآنجایی‌که با یک بازی جهان باز طرف نیستیم. قرار است شما در محیط‌هایی ثابت قرار بگیرید که طراحی و جلوه‌های بصری قابل قبولی دارند. اتفاقاتی مانند انفجار به‌خوبی طراحی شده‌اند و قابل‌قبول هستند.

البته که باید اشاره کرد که دوربین فیلم‌برداری بالا از سمت بالا داستان را روایت می‌کند. همین دلیل باعث شده تا سازنده برای طراحی محیط‌های بازی کار سختی پیشه رو نداشته باشد. برای مثال قرار نیست از نمای بالا صحنه‌های انیمیشنی خاصی برای انفجار وسایل مختلف ببینید.

کاراکترها نیز واقعاً خوب و عالی طراحی شده‌اند. طراحی این شخصیت‌ها واقعاً به دنیای فیلم شبیه است و می‌توانید متوجه این موضوع بشوید. ازآنجایی‌که بیشتر قهرمانان ماسک دارند شاید متوجه این موضوع نشوید. برای مثال اگر به چهره‌های کاراکترهایی مثل دکتر استرنج دقت کنید می‌توانید شاهد طراحی بی‌نظیر چهره شخصیت‌ها بشوید.

همچنین لازم به ذکر است که هر درگیری که با دشمن دارید موجب خلق صحنه‌های انیمیشنی از نبر می‌شود. شما می‌توانید از دیدن این انیمیشن‌ها لذت ببرید. طراحی این انیمیشن‌ها نیز خوب و قابل‌قبول است. اما به نظر نمی‌رسد که تعداد آن‌ها خیلی زیاد باشد و ممکن است در ادامه راه خسته‌کننده باشد.

ازآنجایی‌که داستان بازی نیز بلند است ممکن است این موضوع به تجربه ما گیمرها آسیب وارد کند. لازم است بدانید که به گفته سازندگان، بازی Marvels Midnight Suns چیزی حدود 50 ساعت گیم پلی دارد تازه اگر به قسمت‌های فرعی داستان اشاره نکنیم و خیلی سریع به پایان برسانیم. به گفته سازنده امکان ندارد که این بازی کمتر از 40 ساعت طول بکشد. همچنین تسترهای خود کمپانی توانسته‌اند این گیم را با حذف فرعیات در 70 ساعت به اتمام برسانند.

 

موسیقی بازی

وقتی که با یک بازی استراتژیک و نقش‌آفرینی طرف هستیم، توقع می‌رود که موسیقی‌ها مناسب این ژانر انتخاب شوند. این موضوع باعث می‌شود که حس سلحشوری در گیمر به وجود بیاید و تجربه بهتری از بازی داشته باشد. همچنین انگیزه او نیز برای به اتمام رساندن بازی بیشتر می‌شود.

چه بخواهید چه نخواهید اگر گیم را با صدا اجرا کنید موسیقی آن روی شما تأثیر خواهد گذاشت. کمپانی سازنده در انتخاب موسیقی‌های بازی Marvels Midnight Suns دقت کافی را داشته است. همین امر باعث هیجان‌انگیزتر شدن رقابت‌ها در این بازی شده است.

 

گیم پلی بازی Marvel’s Midnight Suns

گیم پلی بازی Marvel's Midnight Suns

بگذارید که همین جت من یک اعترافی بکنم. من قل از اینکه در جریان محیط بازی قرار بگیرم فکر می‌گردم قرار است با یک بازی جهان باز طرف باشم. بازی که در آن کنترل همه قهرمانان را در دست دارم تا بتوانم بالاخره لیلیث را شکست دهم. اگر شما نیز هم‌چین فکری می‌کنید سخت در اشتباه هستید و خبری از این قضیه نیست.

در واقع این بازی یک نوع گیم کارتی است. شما باید با استفاده از قدرت کارت‌های خود دشمنان را نابود کنید. شما در یک محیط ثابت قرار خواهید گرفت. قهرمانان در یک طرف و دشمنان در طرف دیگر. شما می‌توانید بسته به موقعیت قهرمان را انتخاب کنید و با انتخاب قدرت کارت آن به دشمن ضربه وارد کنید.

هر قهرمان نیز دارای یک محدوده پوششی خاصی است. یعنی شما می‌توانید فقط دشمنانی که در این دایره قرار دارند را نابود کنید. اگر دشمنی خارج از بورد دایره‌ای قهرمان شما باشد نابودکردن آن امکان‌پذیر نیست. بهتر است در انتخاب دشمنان برای نابودی دقت کنید. زیرا هر بار که حمله شما به پایان می‌رسد آن‌ها نیز حمله خواهند کرد و به قهرمان شما آسیب خواهند شد.

بهتر است در این بازی از هوش خود استفاده کنید. در محیط بزی کلی آیتم‌های دیگر نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال فکر کنید تعداد زیادی دشمن در محدوده قهرمان شما است. همچنین شما در میان یکی از دشمنان یک بشکه پر از مواد منفجره می‌بینید. شما می‌توانید با منفجرکردن بشکه چندین دشمن را نابود کنید.

همچنین به قدرت قهرمان نیز باید دقت کنید. برخی از قهرمانان ون حمله خطی دارند و می‌توانند به‌راحتی دشمنانی که در یک خط هستند را نابود کنند. به‌هرحال شما باید بازی کنید و تجربه کسب کنید. هرچه درباره قهرمانان بیشتر بدانید نابودکردن دشمنان نیز برای شما راحت‌تر خواهد بود.

فراموش نکنید که کارت‌ها و قهرمانان خود را آپگرید کنید. در غیر این صورت نابودی دشمن برای شما غیرممکن خواهد بود. در این دنیا حتی اگر هالک هم باشید بالاخره یکی پیدا می‌شود که از شما قوی‌تر باشد و شما را شکست دهد. پس بهتر است دائم خود را تقویت کنید.

 

شخصیت‌ های موجود در Marvel’s Midnight Suns

کاراکترها و شخصیت‌ های موجود در Marvel's Midnight Suns

به‌غیراز Hunter که شخصیت اصلی بازی است. شاهد کلی از قهرمان‌های دنیای مارول هستیم که شما به‌تمامی آن‌ها در ابتدا دسترسی ندارید. از مرد آهنی گرفته تا کاپیتان آمریکا در این بازی وجود دارند. کاپیتان آمریکا، گوست رایدر، مرد عنکبوتی، هالک، دکتر استرنج و ولورین از جمله قهرمانان این بازی هستند. البته قهرمانان دیگر نیز وجود دارند که در طول بازی با آن‌ها آشنا خواهید شد.

شما می‌توانید با خرید نسخه Legandary Edition سیزن پس این بازی را نیز دریافت کنید. این سیزن پس شامل کلی اسکین پریمیوم جذاب است که می‌توانید با آن ظاهر قهرمانان خود را عوض کنید. همچنین لازم به ذکر است که شما این قدرت را دارید که ظاهر Hunter را شخصی‌سازی کنید.

 

سیستم مورد نیاز برای نصب بازی Marvel’s Midnight Suns

 

حداقل سیستم مورد نیاز نصب

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10

CPU: Intel Core I5-4430 یا AMD Ryzen 3-220G

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 960 4G یا AMD RX 470

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 60 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی سازنده

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10

CPU: Intel Core I7-6700 یا AMD Ryzen 5-2600X

رم: 16 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 1070 یا AMD RX 5700

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 60 گیگابایت

 

نظر شما درباره بازی Marvel’s Midnight Suns چیست؟

در نهایت با بازی Marvels Midnight Suns آشنا شدیم. اگر به نظرات و نقدهایی که درباره این بازی منتشر شده است دقت کنید، بسیاری از نقد کننده‌ها این گیم را شاهکار دانسته‌اند و توانسته بهترین نمره را از نقد کننده‌ها بگیرد.
آیا با این موضوع موافقید؟
بهتر است نظر خود را در بخش کامنت‌های emojo بیان کرده و همچنین می‌توانید امتیاز خود را هم ثبت کنید.

80%
Awesome

آیا Marvel's Midnight Suns ارزش بازی کردن دارد؟

یک گیم شاهکار از مارول که جدیدترین ساخته این کمپانی نیز محسوب می‌شود. شاید واقعاً عنوان بهترین بازی مارول برازنده این گیم باشد و بتواند این لقب سنگین را با خود حمل کند، پس پیشنهاد می کنیم حتی برای یکبار هم که شده گیم پلی آن را تجربه کنید.

  • Design
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.