AD

بازی Dakar Desert Rally؛ بزرگترین رالی آفرود!

بازی Dakar Desert Rally، یک دنباله درخور برای سری dakars است که با الهام از یکی از معتبر‌ترین رقابت‌های رالی جهان با همین نام، تا کنون در چهار نسخه توسط Saber Interactive ساخته شده است. جدیدترین نسخه این بازی که در سال 2022 عرضه شده، یک رالی دیوانه‌وار آفرود است که قطعا در آن با ماشین‌های باکلاس طرف نیستند و برای پیروزی، باید از هیولاهای آفرود بهره ببرید! جهان این بازی شرایط مختلفی را برای شما فراهم می‌کند که در آن باید به رقابت پرداخته و یا آزادانه در سرتاسر این جهان برای خودتان بچرخید.

مدت زمان زیادی از انتشار این بازی نگذشته است و هنوز تجربیات زیادی از پلیرها وجود ندارد و ممکن است برای تهیه آن قدری مردد باشید. بنابراین، در صورتی‌که قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره این رالی متفاوت کسب کنید، تا انتهای این نوشته از ایموجو با نقد و بررسی بازی Dakar Desert Rally همراه باشید.

 

معرفی داستان بازی Dakar Desert Rally

داستان بازی Dakar Desert Rally

در بازی Dakar Desert Rally با داستان خاصی رو به رو نیستیم اما این چیزی از جذابیت بازی کم نمی‌کند. این بازی همانطور که گفته شد، یکی از بزرگ‌ترین و هیجان انگیز‌ترین رویداد‌های رالی یعنی رالی داکار را به تصویر می‌کشد که میزبان تمامی علاقه‌مندان به این ورزش، چه مبتدی و چه آماتور در پنج رشته موتور‌سیکلت، ماشین، کواد، کامیون و یو تی وی است. تماشای این مسابقات در تلویزیون می‌تواند هیجان را به خون شما تزریق کند و همین موضوع تا حد بسیار زیادی به بازی‌های ساخته شده از روی داکار، خصوصا این نسخه منتقل شده است. Dakar Desert Rally هم مانند مسابقات واقعی دارای طیف گسترده‌ای از وسایل نقلیه است که همگی با ویژگی‌های واقع‌گرایانه طراحی شده‌اند. در این بازی 30 مرحله برای فصول 2020، 2021 و 2022 طراحی و شبیه‌سازی شده است که شما به صورت آفلاین تک و چند نفره و به صورت آنلاین می‌توانید در هر کدام از این رقابت‌ها شرکت کنید.

 

یکی از مزایای مهم بازی Dakar Desert Rally جهان باز بودن است!

 

Dakar Desert Rally دارای جهانی با محیط‌های متنوع، از صحراهای گرم و سوزان گرفته تا جاده‌های کوهستانی سرد و خشن است که هر کدام شرایط آب و هوایی خاص خود را دارند و گشت و گذار در این مناطق ابدا تکراری نخواهد شد. این بازی پر از چالش است؛ چالش‌هایی که تنها با جلو زدن از رقیبان در آن برنده نخواهید شد! در Dakar Desert Rally، آب و هوا و شرایط محیطی هم رقبای شما هستند و به همین واسطه برای پیروزی در این چالش‌ها، به چیزی بیشتر از سرعت بالا احتیاج دارید. در واقع شما نیاز دارید که با هوش باشید و به خوبی از قدرت‌های وسیله نقلیه‌ای که در اختیار دارید استفاده کنید؛ باید بتوانید رقیبان خود را در دام بیندازید و از شرایط بد محیطی بر علیه آن‌ها استفاده کنید.

 

گیم پلی بازی Dakar Desert Rally

گیم پلی بازی Dakar Desert Rally

گیم پلی Dakar Desert Rally در سه حالت قابل دسترسی است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. مهم‌ترین موضوعی که در گیم پلی این بازی به آن توجه شده، واقع‌گرایانه بودن بازی از هر نظر است. از آسیب دیدن وسایل نقلیه که شما را مجبور به تعمیرات می‌کند گرفته تا شرایط محیطی و بسیاری جزئیات دیگر، تا حد زیادی شبیه به واقعیت ساخته شده‌اند تا Dakar Desert Rally بتواند یک شبیه ساز کامل برای رقابت‌های داکار باشد. به عبارت دیگر، می‌توان گفت که هیچ‌گونه شرایط غیر منطقی‌ای در بازی وجود ندارد البته به‌جز فرایند تعمیرات که در مدت زمانی بسیار کوتاهی انجام می‌شود. دوربین بازی به دو صورت اول شخص و سوم شخص قابل تنظیم است که این موضوع بستگی به سلیقه شخص دارد و همچنین تمامی اطلاعات مربوط به وسیله نقلیه و موقعیت مکانی لازم بر روی صفحه قابل مشاهده است.

 

گرافیک و فضا سازی

گرافیک پلی بازی Dakar Desert Rally

گرافیک بازی در یک کلام و به معنای واقعی کلمه عالی است! در بازیDakar Desert Rally همچنین نورپردازی هم در شرایط روز و هم در شرایط شب، بسیار مطلوب است و حتی در سایه وسایل نقلیه نیز به جزئیات توجه بسیاری شده. جز موارد مربوط به مسابقه، جزئیات بیشتری مانند انسان‌های موجود در مپ، درخت‌ها، سنگ‌ها و بسیاری موارد دیگر نیز به خوبی و مشخصا با دقت بالایی طراحی شده‌اند تا حس واقعی بودن شرایط را هرچه بیشتر را به پلیر منتقل کنند. همچنین شرایط ظاهری وسایل نقلیه نیز کاملا مطابق با واقعیت بوده و حتی سعی شده که میزان سرعت و قدرت این وسایل نیز تا حد امکان به واقعیت نزدیک شود.

 

حتی ریزترین جزئیات مانند دانه‌های شن و برف و غیره به خوبی طراحی شده و رفتاری بسیار واقع‌گرایانه دارند.

 

تا به اینجا به به صورت جسته و گریخته درباره شرایط آب و هوایی در بازی Dakar Desert Rally صحبت کردیم. اما اگر بخواهیم کامل‌تر بررسی کنیم، باید گفت که در این بازی، هر چهار فصل با شرایط ساعتی روز، عصر و غروب و شب وجود دارد. به این ترتیب، ممکن است رقابت سخت شما در نیمه‌های یک شب بارانی در شرایطی باشد که چرخ وسیله نقلیه شما در گل و لای گیر کند و یا در یک روز کاملا آفتابی و خشک که نور آفتاب مستقیما بر روی وسیله می‌تابد. ممکن است در مسیر‌های کوهستانی یخ‌زده و لغزنده رانندگی کنید و یا در شرایط باتلاقی و تمامی این موارد، تجربه‌هایی جدید و چالش‌هایی سخت و متنوع برای شما خواهند بود که جذابیت بازی را هر چه بیشتر می‌کنند. جالب است بدانید که در Dakar Desert Rally، حتی طوفان شن هم وجود دارد و در برخی مواقع مجبور خواهید بود تا با وسیله نقلیه خود دقیقا مانند MADmax به دل طوفان‌های سهمگین بزنید!

صداپردازی بازی نیز همانند شرایط گرافیکی در وضعیتی واقع‌گرایانه قرار دارد و در تمامی وسایل نقلیه، صدای موتور نیز به واقعیت شبیه است. جدا از صدای خود وسایل نقلیه در بازی Dakar Desert Rally، صدای شرایط محیطی و آب و هوایی مانند طوفان یا رعد و برق و حتی صدای برخورد‌ها نیز به خوبی ضبط شده است.

 

شرایط فنی بازی Dakar Desert Rally

بازی از نظر فنی در شرایط مناسب و حتی خوبی قرار دارد. در سراسر گیم پلی چه در نوع مرحله‌ای و چه جهان باز، باگ خیلی بزرگی را نمی‌توان پیدا کرد و در صورت بهره‌مندی از سیستم مناسب، لگ چندانی هم مشاهده نمی‌شود بجز برخی مشکلات فنی در فریم ریت. شاید یکی از ایرادات جزئی‌ که بر این بازی وارد است، سخت بود کنترل وسیله نقلیه و عدم وجود قسمت آموزشی کامل است. البته این سختی را نمی‌توان اتفاقی دانست و جزئیات شرایط فنی رانندگی مشخص می‌کند که این شرایط از عمد و برای به چالش کشیدن پلیر طراحی شده که البته، برای عاشقان بازی‌های ماشین و رالی مانع بزرگی نیست!

 

سیستم مورد نیاز نصب بازی Dakar Desert Rally

سیستم مورد نیاز نصب بازی Dakar Desert Rally

همانطور که گفته شد، در صورت بهره‌مندی از سیستم مناسب می‌توانید از بازی Dakar Desert Rally بدون هیچ لگ و مشکل خاصی لذت ببرید.

سیستم مورد نیاز برای این بازی به شرح زیر است:

 

 • OS: Windows 10، 64 bit
 • Processor: Intel Core i5-2300 / AMD FX-6300
 • Memory: 8 GB RAM
 • Graphics: 4 GB VRAM Video Card
 • DirectX: Version 12
 • Storage: 50 GB available space
 • Sound Card: DirectX® Compatible soundcard

 

سیستم پیشنهادی :

 • OS: Windows 10، 64 bit
 • Processor: Intel Core i7-4790k / AMD Ryzen 5 2600
 • Memory: 16 GB RAM
 • Graphics: 8 GB VRAM Video Card
 • DirectX: Version 12
 • Network: Broadband Internet connection
 • Storage: 50 GB available space

 

شما طرفدار بازی Dakar Desert Rally هستید؟

در اغلب بازی‌های مسابقه برای وسایل نقلیه، همواره با شرایط شهری و پیست مانند رو به رو بودیم که هیچ‌گونه چالش خاصی را برای ما به وجود نمی‌آورد. اما در بازی Dakar Desert Rally، شرایط کاملا معکوس است! در این بازی شما علاوه بر رقیبان خود باید با شرایط محیطی و آب و هوایی هم دست و پنجه نرم کنید و دائما هوشیار باشید که در چالش‌های مسیر متوقف نشوید. Dakar Desert Rally یک تجربه ماندگار و لذت بخش برای علاقه مندان به رالی، خصوصا رالی‌های بیابانی خواهد بود و علاوه بر 30 مرحله مجزا و متفاوت بازی که باید به صورت تک نفره یا چند نفره در آن به رقابت بپردازید، فضای مناسب جهان باز طراحی شده نیز می‌تواند بسیار جالب باشد.

75%
GOOD

آیا Dakar Desert Rally ارزش بازی کردن دارد؟

این بازی یک شبیه ساز شایسته از یکی از بزرگ‌ترین رالی‌های در جریان در سیاره زمین است که هر ساله اجرا می‌شود و برای اینکه بتواند برای طرفداران رویداد داکار هم محبوب باشد، به طرز شگفت انگیزی واقع‌گرایانه و با جزئیات واقعی طراحی شده است.

به گفته سازندگان، این بازی صرفا جهت سرگرمی ساخته نشده؛ بلکه ساخته شده تا عاشقان رالی‌های آفرود را با شرایط سخت خود به چالش بکشد. بنابراین، اگر شما از طرفداران این مسابقات هستید، هر چه سریع‌تر بازی Dakar Desert Rally را نصب کنید.

 • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.