AD

تعطیلی لینکدین در چین و اخراج 700 نفر از کارکنان آن!

تعطیلی لینکدین در چین و اخراج 700 نفر از کارکنان آن!
0 117

تعطیلی لینکدین در چین

لینکدین که یکی از جدیدترین شرکت‌های فناوری محسوب می‌شود، از بین 20000 نیروی کار خود 716 نفر را اخراج کرده است! این شبکه که تمرکز اصلی آن برروی حرفه‌ای‌های کسب‌وکار است، اپلیکیشن مشاغل محلی خود را در چین متوقف خواهد کرد.

در نامه‌ای توسط رایان روسلانسکی (Ryan Roslansky)، مدیر اجرایی شرکت، او گفت که این اقدام تعطیلی لینکدین با هدف ساده‌سازی عملیات شرکت انجام شده است. در شش ماه گذشته، شرکت‌هایی از جمله آمازون، مایکروسافت که مادر لینکدین است، و آلفابت یک سری از کارکنان خود را اخراج کرده‌اند.

آقای روسلانسکی نوشت: “با افزایش نوسانات بازار و تقاضای مشتری، و برای ارائه خدمات موثرتر به بازارهای نوظهور و در حال رشد، ما در حال گسترش استفاده از فروشندگان هستیم.” او همچنین گفت که این تغییرات منجر به ایجاد 250 شغل جدید می‌شود. کارکنانی که به علت کاهش فروش، عملیات و تیم‌های پشتیبانی کار خود را از دست داده‌اند واجد شرایط درخواست خواهند بود.

لینکدین پس از خروج از چین در سال 2021، با استناد به یک “محیط چالش برانگیز”، باقی مانده این برنامه به نام InCareers  تا 9 آگوست حذف خواهد شد،. InCareers فقط بازار چین را پوشش می‌دهد.

یکی از سخنگویان لینکدین گفت که این شرکت در چین حضور خواهد داشت تا به شرکت‌هایی که در آنجا کار می‌کنند برای استخدام و آموزش کارمندان در خارج از کشور کمک کند. لینکدین تنها پلتفرم اصلی رسانه اجتماعی غربی است که در چین فعالیت می‌کند. زمانی که این شرکت در سال 2014 راه‌اندازی شد، موافقت کرده بود که به الزامات دولت چین برای فعالیت در آنجا پایبند باشد. در آن زمان، ریک اسکات (Rick Scott) سناتور آمریکایی، در نامه‌ای به رایان روسلانسکی، مدیر اجرایی لینکدین و ساتیا نادلا (Satya Nadella)، رئیس مایکروسافت، این اقدام را «مماشات‌کننده و اقدامی تسلیمی در برابر چین کمونیست» خواند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.