AD

بهترین وسیله ترک سیگار چیست؟

0 641

ترک سیگار یکی از معضلاتی است که افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم کرده اند و تقریبا یک مشکل همیشگی برای افراد سیگاری به شمار می رود. اما واقعا چرا گاها می بینیم که فردی بارها اقدام به ترک سیگار کرده و همچنان نمی تواند مصرف سیگار خود را کنترل کند؟ این موضوع به شکل کلی دو دسته دلیل دارد. یکی دلایل فیزیکی و یکی دلایل روانی.

دلایل فیزیکی

باورتان بشود یا نه دلایل فیزیکی عدم توانایی بر ترک سیگار بسیار کمتر از آنی هستند که فکر می کنید. در واقع شما احتمالا فقط ۲ تا ۳ روز درگیر ترک سیگار خواهید بود و بعد تمام! تازه طی این دو سه روز هم فقط هر چند ساعت یک بار در حد دو سه دقیقه حس نیاز خواهید داشت. پس حس نسخی و حسی که نیاز شدید به سیگار داریم چیست؟ باید بگوییم که اکثر این موارد به خاطر طرز فکر اشتباه راجع به نیکوتین و سیگار است و در واقع جزو عوامل روانی عدم توانایی بر ترک سیگار به شمار می رود. البته این را هم باید بدانید که زمانی که سیگار را ترک کردید دیگر نباید سراغ آن بروید، حتی یک کام هم از سیگار نباید بگیرید.

 

دلایل و عوامل روانی عدم ترک سیگار

عوامل روانی تاثیر بسیار زیادی در عدم توانایی ترک سیگار دارند. چند مثال برای شما می زنیم. اول از همه این که معمولا تصوری که از ترک سیگار داریم این است که باید برای انجام این عمل و سراغ سیگار نرفتن ریاضت بکشیم. اما این طرز تفکر اصلا درست نیست. اول از همه بیایید به جایگزین هایی که وجود دارد فکر کنیم. زمانی که شما از آدامس نیکوتین استفاده می کنید یا مثلا برچسب نیکوتین را روی پوست خود می چسبانید، حسی که به شما دست می دهد حس یک معتاد به تمام معناست که دارد سعی می کند با دوز جزئی از نیکوتین اعتیاد بزرگ خودش به نیکوتین را جبران کند و بنابراین حس می کنیم مدام در کنترل تمایل به کشیدن سیگار و نیاز به نیکوتین هستیم. نکته بعد این است که احتمالا فکر می کنیم که از چیزی محروم شده ایم. مثلا زمانی که در جمعی از دوستان قرار می گیریم که سیگار می کشند حس می کنیم که یک موهبت عظیم را از دست داده ایم و نمی توانیم بدون سیگار شاد باشیم یا مثلا در صورتی که غذا بخوریم، و نخواهیم پس از غذا سیگار بکشیم، حس می کنیم که نمی توانیم از غذایی که خورده ایم لذت ببریم. اما فقط کافیست نگاهی به کسانی که سیگاری نیستند بیاندازید. آنها نیازی به سیگار ندارند، از غذا لذت می برند و در کل از جمع هایی که در آن هستند نیز لذت می برند و حس نمی کنند که از چیزی محروم شده اند. علاوه بر آن، ما همیشه در قبال زمان ترک سیگار حس ریاضت داریم. اما واقعا نیازی نیست اینطور باشد و جایگزین های بسیار خوبی برای این منظور هستند که ترک سیگار و خداحافظی همیشگی شما با اعتیاد به سیگار را تضمین می کنند.

راه حل ترک همیشگی سیگار

جایگزین سیگار دم دست شماست. ویپ ، پاد سیستم و پادمادها. استفاده از ویپ و پاد سیستم باعث می شود شما صرفا میزانی طبیعی از نیکوتین را برای بدن خود تامین کنید و علاوه بر آن تمامی عامل های سرطان زای سیگار از جمله فرمالدهید، بنزن و هزاران ماده سرطان زا و سمی که در سیگار سنتی وجود دارند در این راه حل ها حذف می شوند. شما با کشیدن ویپ ماده ای به نام جویس یا ای-لیکویید را می کشید که بسیار سالم تر بوده و در عین حال طعم و بوی بسیار مطبوعی دارد. جویس ها انواع و اقسام طعم ها را دارند: از طعم های میوه ای و دسری گرفته تا طعم های ترکیبی با تنباکو و حتی طعم های یخی. نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید استنشاق منفعلانه سیگار یا passive smoking می تواند به شکل فاجعه باری برای اطرافیان شما ضرر داشته باشد و حتی منجر به سرطان شود. حالا به آن بوی نامطبوع سیگار و سردردی که برای آنها به همراه خواهد داشت را اضافه کنید. و شما با ویپ می توانید از تمامی این موارد پیشگیری کنید. نکته دیگر صرفه اقتصادی ویپ است. چرا که شما با کشیدن یک یا دو پاکت سیگار در روز می توانید بین ۶۰۰هزار تا ۱ میلیون و پانصدهزار تومان خرج در ماه برای خودتان بتراشید؛ این در حالیست که شما با خرید ویپ فقط یک بار با توجه به بودجه خودتان هزینه می کنید و بعد فقط کافیست پول جویس و گاها کویل را بپردازید. حال در صورتی که نیاز است دود کمتری از کام گرفتن شما حاصل شود و همچنین می خواهید نیکوتین بیشتری به بدن خود برسانید می توانید از پاد سیستم ها استفاده کنید. شما با استفاده از پاد سیستم مایعی به نام سالت نیکوتین را مصرف می کنید که البته میزان نیکوتین آن نیز بسته به انتخاب شماست و تنوع دارد. استفاده از پاد سیستم پیچیدگی کمتری نسبت به ویپ داشته و معمولا نیازی به تنظیم ولتاژ مصرفی دستگاه و موارد دیگر نخواهید داشت و این تنظیمات معمولا به صورت خودکار و توسط چیپ ست هوشمند داخل دستگاه انجام می شوند. البته گزینه حتی به صرفه تر و بهتری نیز وجود دارد. و آن هم پاد یکبارمصرف است. در واقع با پاد یکبارمصرف تعداد کام هایی که از دستگاه می گیرید محدود خواهد بود (مثلا ۵۰۰۰ پاف) و این موضوع می تواند به شما در مدیریت حتی بهتر مصرفتان کمک کند. البته توصیه ما این است که در خرید پاد و ویپ دقت کنید و ببینید که کدام یک با نیازها و سلیقه شما سازگار تر است. البته گزینه دیگری هم تحت عنوان پادماد یا ویپ پاد وجود دارد که ویژگی هر دو دستگاه را همزمان دارد و می توانید انتخاب کنید که به عنوان ویپ از آن استفاده کنید یا پاد.

 

جمع بندی

هم ویپ ها و هم پاد سیستم ها در زمینه کمک به ترک سیگار تا بحال بسیار موفق بوده اند و افراد بیشتر و بیشتری هر روزه به این دستگاه ها روی می آورند و این خود دلیلی است بر موفقیت و کارآمد بودن این دستگاه ها در ترک سیگار و کنار گذاشتن همیشگی آن. توصیه ما این است که این دستگاه ها را به شکل آنلاین خریداری کنید و این موضوع چند دلیل دارد. اول از همه با توجه به این که در فضای آنلاین و وب رقابت بسیار زیادی وجود دارد شما قیمت های رقابتی نیز خواهید دید و این به معنای صرفه جویی در هزینه های شماست. علاوه بر آن شما با خرید آنلاین در وقت خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. نکته دیگر این است که شما تنوع زیادی در آنلاین شاپ ها دارید و می توانید زمان کافی برای تصمیم گیری و انتخاب محصولی که می خواهید خریداری کنید صرف کنید. در نهایت توصیه ما این است که خرید خود را از فروشگاه پاپیون اکسسوری انجام دهید. فروشگاه بزرگ پاپیون اکسسوری با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت ها و با انواع و اقسام ویپ ها و پاد سیستم ها به همراه جویس و سالت نیکوتین در خدمت شما خواهد بود. برای اقدام به سفارش و خرید و برای پرسیدن هر گونه سوال می توانید از طریق سایت پاپیون اکسسوری اقدام فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.