AD

CarPlay برای برخی از کاربران آیفون 15 کار نمی‌کند

CarPlay برای برخی از کاربران آیفون 15 کار نمی‌کند
0 258

CarPlay برای برخی از کاربران آیفون 15 کار نمی‌کند، مشکلی که احتمالاً به انتقال به USB-C مرتبط است. شکایات متعددی از خوانندگان MacRumors و کاربران Reddit وجود دارد که نمی‌توانند با دستگاه‌های جدید خود به CarPlay دسترسی داشته باشند.

نوع کابل و گزینه‌های پورت موجود موضوعی رایج در گزارش‌های CarPlay است که بسیاری از مشکلات عملکردی مربوط به کابل‌های USB-A به USB-C است. بسیاری از خودروها، حتی برخی که جدیدتر هستند، فقط دارای درگاه USB-A هستند و نه درگاه USB-C، بنابراین کابل USB-A به USB-C مورد نیاز است.

متأسفانه، به نظر می‌رسد که همه کابل‌های USB-A به USB-C موجود در بازار کار نمی‌کنند و برخی که در خودروهای خاص کار می‌کنند در سایرین کار نمی‌کنند. یکی از کاربران Reddit در این مورد توضیح می‌دهد:

برای استفاده از Carplay گوشیم را با کابل USB-A به USB-C وصل کردم و متوجه شدم که وصل نمی‌شود. شارژ می‌شود ولی Carplay وصل نمی‌شود. توی تنظیمات Carplay گوشی اسم ماشین است و نشان می‌دهد که وصل است ولی چیزی روی صفحه نمایش داده نمی‌شود.

شاید بخوانید: آیفون 15 می تواند با Precision Finding دوستان شما را تا فاصله 60 متری پیدا کند

کاربر دیگری گفت: ماشین من هیچ درگاه USB-C ندارد، بنابراین کابل C به C ارائه شده توسط اپل را در مدل 2023 امتحان کردم و بدون مشکل کار کرد. بنابراین به نظر می‌رسد که یا USB-A به USB-C اجازه Carplay را نمی‌دهد یا با شارژرهای غیر اپل کار نمی‌کند.

کاربران دیگر CarPlay نیز به مشکلات مشابه اشاره کردند؛ برخی از آنها توانستند CarPlay را با کابل‌های USB-A به USB-C مانند کابل‌های Belkin راه اندازی کنند. چندین نفر در کارکردن CarPlay با درگاه USB-A با استفاده از کابل BoostCharge USB-A به USB-C Belkin موفق شدند، اما دیگران شانسی نداشتند.

کاربر دیگری می‌گوید: پس از امتحان 2 کابل با کیفیت خوب، در این مورد با پشتیبانی اپل تماس گرفتم. آنها راه حل‌هایی را ارائه دادند که اتفاق خاصی نیافتاد. پس از دریافت آداپتور مناسب، کابل ارائه شده به همراه تلفن را امتحان کنم. وقتی به خانه رسیدم 4 کابل دیگر را امتحان کردم. 3 تای آنها ( سونی، سامسونگ و نینتندو) کار کردند. امروز کابل و آداپتور اپل را امتحان کردم که CarPlay کار کرد.

به نظر می‌رسد استفاده از کابل‌های مختلف، به‌ویژه کابل‌های برندهای معروف و با پشتیبانی از انتقال داده، بهترین راه برای راه‌اندازی CarPlay باشد، اما شایان ذکر است که برخی از افراد نتوانسته‌اند iPhone 15 CarPlay را حتی با این روش نیز کار راه اندازی کنند.

کاربر دیگری می‌گوید:

من هم دقیقا همین مشکل را دارم. چندین کابل مختلف با کیفیت بالا را امتحان کرده‌ام و  این مشکل همچنان وجود دارد. تمام اسکریپت‌های عیب یابی و AppleCare+ را بررسی کرده‌ام. به نظر می‌رسد مشکل آیفون 15 یا iOS 17 باشد.

یکی از خوانندگان MacRumors با ما تماس گرفت گفت که این مشکل به اپل گزارش شده است و اپل در حال کار بر روی رفع مشکل است. شاید اپل ‌بتواند یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری را اجرا کند که سازگاری با برخی از کابل‌ها را بهبود ببخشد، یا این شرکت می‌تواند بهتر توضیح دهد که کدام کابل‌های USB-C با آیفون‌های جدید کار می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.