AD

معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود.

0 283

بازی‌های ویدیویی با ظهور خود انقلاب بزرگی را در میان مردم و به ویژه نوجوانان ایجاد کردند. پیشرفت علم و تکنولوژی تاثیرات بسیار زیادی در زندگی ما ایجاد کرده است، که با سرعت بسیار زیادی همچنان دارد قسمت‌های مختلفی را تحت شعاع قرار می‌دهد. اگرچه آثار این پیشرفت در تمامی جنبه‌های زندگی انسان‌ها کاملا محسوس و ملموس است، اما هدف اصلی این مقاله در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی و تاثیرات آن بر سلامت انسان می‌باشد.

بر خلاف قدیم که تصور می‌شد بازی‌های ویدیویی برای افراد مضر هستند و هیچ گونه منفعتی از جانب آن برای انسان وجود ندارد، امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که این سبک بازی‌ها می‌توانند برای انسان و بهبود سلامت فیزیکی و حتی رفتاری کاملا مفید باشند. به همین جهت ما در این مقاله که با عنوان معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود، به بررسی این دسته از بازی‌ها خواهیم پرداخت.

اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که تمایل دارید با ویژگی‌های مختلف بازی‌های ویدیویی آشنا باشید و همچنین دوست دارید با انجام چنین بازی‌هایی توانایی دیداری خود را نیز افزایش دهید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

بازی‌های ویدیویی چه تاثیراتی برای انسان به ارمغان می‌آورند؟

معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود می‌دانید که ظهور وسایل الکترونیکی و در دسترس بودن اینترنت موجب شده است تا انسان بتواند در هر زمان و مکانی به هر چیزی که تمایل دارد دسترسی داشته باشد. افزایش دسترسی به بازی‌های ویدیویی را می‌توان نتیجه‌ی اختراع گوشی موبایل دانست.پیش از پیدایش گوشی‌های موبایل، انجام بازی‌های ویدیویی تنها با استفاده از کنسول‌های بازی و کامپیوترها ممکن بود.

با ظهور گوشی‌های موبایل و فراگیر شدن استفاده از آن‌ها در میان مردم، طراحان بازی خوش ذوق و مبتکر به این فکر افتادند تا بازی‌های ویدیویی را برای سیستم عامل موبایل نیز طراحی و ارائه کنند. همه‌ی ما با بازی معروف ماری که با خوردن بلوک‌ها بلندتر می‌شد به خوبی آشنا هستیم. پیشرفت در طراحی گوشی‌های موبایل موجب شد تا دست طراحان بازی‌ برای این سیستم عامل بازتر شود و بتوانند کم کم بازی‌هایی که تنها روی کامپیوتر و کنسول قابلیت اجرا داشت، را برای گوشی موبایل نیز ارائه کنند.

بر خلاف کامپیوترها و کنسول که باید در مکان ثابتی مورد استفاده قرار می‌گرفت، قابل حمل بودن گوشی‌های موبایل و دسترسی به آن در هر زمان و مکانی، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد. کم کم علاوه بر نوجوانان، افراد با رنج سنی مختلف به انجام بازی‌های ویدیویی با گوشی‌های خود جلب شدند. علاوه بر آن تنوع بسیار بالا در تولید انواع بازی‌های ویدیویی در ژانرهای مختلف در به دست آوردن این رضایت تاثیر به سزایی داشت.

با توجه به استقبال گسترده و افزایش روزافزون افراد علاقه‌مند به انجام بازی‌های ویدیویی با گوشی موبایل، دانشمندان و محققان زمان بیشتری را برای مطالعه روی آثار انجام بازی‌های ویدیویی بر سلامت انسان اختصاص دادند. در نتیجه مشخص شد که این سبک بازی‌ها علاوه بر مضرات دارای فواید بسیاری نیز هستند.

فواید انجام بازی‌های ویدیویی بیشتر است یا مضرات آن؟

معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود با توجه به آن چه تا کنون بیان شد، می‌دانید که بازی‌های ویدیویی دارای فواید و مضرات زیادی هستند؛ اما سوال اصلی این است که کدام یک بیشتر تاثیر دارد. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که دقیقا همانند هر ابزار و فعالیت دیگری، این نوع و سبک استفاده‌ی شما است که در نهایت تعیین می‌کند آیا انجام این بازی‌ها به نفع شما خواهد بود و یا به ضررتان.

تعادل در استفاده از هر نوع سرگرمی می‌تواند به افزایش تاثیرات مثبت آن و همچنین کاهش آثار مخرب کمک کند. پس اگر بخواهیم در این زمینه توصیه‌ای داشته باشیم، این است که بهتر است در صورت تمایل و علاقه به انجام بازی‌های ویدیویی، بیش از 3 الی 4 ساعت در روز به انجام آن مشغول نباشید.

زیرا تحقیقات ثابت کرده است در دانش‌آموزان گیمری که بیش از 4 ساعت در روز را به انجام بازی‌های ویدیویی مشغول هستند، میزان یادگیری و تمرکز آن‌ها نسبت به سایرین کاهش خواهد داشت.البته که این عدد می‌تواند برای افراد مختلف تفاوت داشته باشد. شما می‌توانید چه برای خود و چه برای فرزندانتان، میزان زمان مناسب را برای افزایش کارایی در هر زمینه امتحان کرده و ساعت مناسب خود را بیابید.

تاثیر بازی‌های ویدیویی بر روی سلامت جسمی انسان

در قسمت فوایدی که برای بازی‌های ویدیویی کشف شده است، می‌توان به این مورد رسید که بر خلاف باور عموم، این بازی‌ها می‌توانند با استفاده‌ی درست تاثیر مثبتی روی سلامت جسمی انسان داشته باشند. یکی از این تاثیرات افزایش توانایی دید و تقویت چشم گیمرها نسبت به سایر افراد است. دیده شده است که گیمرها برای بهتر شدن قابلیت بازی خود مجبور هستند تا در روند انجام بازی دقیق‌تر و تیزبینانه‌تر محیط اطراف را رصد کنند.

به مرور زمان، گیمرها در شرایط یکسان جزییات را بهتر از سایر افراد می‌بینند. برای مثال در شرایط رانندگی در مه، ثابت شده است که افراد گیمر دید بهتری در محیط خاکستری دارند.علاوه بر این موضوع که در تمامی بازی‌های ویدیویی نیاز است تا فرد عضلات چشمان خود را برای موفقیت و پیش‌روی قوی‌تر کند، برخی از شرکت‌های سازنده‌ی بازی به تولید بازی‌هایی پرداخته‌اند که به صورت تخصصی می‌تواند چشم شما را تقویت کند.در معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود، لازم است به این موضوع نیز اشاره شود که برخی از افراد و کودکان به دلایل مختلفی دچار تنبلی چشم می‌شوند.

نتایج تحقیقات مختلف نشان داد که کودکانی که با انجام بازی‌های ویدیویی مخصوص به تمرین پرداخته‌اند؛ در مقایسه با دیگر کودکان که روش‌های دیگری برای بهبود تنبلی چشم خود استفاده کردند، پیشرفت بهتری داشته‌اند. به همین سبب امروزه بیشتر توصیه می‌شود تا در زمان‌های چهل تا شصت دقیقه، کودکان و یا افرادی که دارای تنبلی چشم هستند به انجام بازی‌های مخصوص بپردازند تا بهبود یابند.

بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود

برای معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود، می‌توان به صورت کلی به بازی‌های زیر اشاره کرد:

بازی‌های پازل

یکی از انواع بازی‌های ویدیویی که بهترین شکل می‌تواند چشم کاربر را تقویت کند، انواع بازی‌های پازلی است. در این سبک بازی‌ها که برای هر قطعه از رنگ‌های مختلفی استفاده می‌شود و گیمر باید برای جای‌گذاری صحیح آن در زمان داده شده دست به کار شود، در نهایت منجر به تقویت چشم می‌شود.

همچنین بخوانید:۱۲ بازی پازلی برای موبایل + لینک دانلود

بازی‌های دریافت توپ

معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود یکی از بهترین انواع بازی‌ها برای تقویت چشم را می‌توان بازی‌های توپی در نظر گرفت. این سبک بازی‌ها نه تنها به تقویت چشم گیمر منتهی می‌شود، که موجب هماهنگی حرکات هر دو چشم با سایر اعضای بدن و افزایش تمرکز نیز خواهد شد. در نتیجه اگر شما به دنبال تقویت چشم خود در انجام بازی‌های ویدیویی هستید، با انتخاب این سبک بازی‌ها می‌توانید هماهنگی در سایر اعضای بدن با حرکت چشم و افزایش تمرکز را نیز به دست آورید.

بازی‌های مسابقه‌ای

در این سبک بازی‌ها نیز شما باید به عنوان شرکت کننده در یکی از رقابت‌ها، هماهنگی میان حرکات چشم و دست خود داشته باشید تا بتوانید با حرکات و تغییر جهت‌های به موقع در میدان مسابقه به پیروزی برسید. همچنین در این گونه بازی‌های ویدیویی، دقت به جزییات می‌تواند در نتیجه‌ی آن تاثیرگذار باشد. در نتیجه شما با چند بار امتحان و شاید شکست، کم کم می‌توانید از اعضای بدن خود از جمله چشمانتان، به بهترین شکل استفاده کنید و در نهایت پیروز شوید.

بازی‌های تیراندازی

این سبک از بازی‌ها نیز برای حضور در لیست معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود، کاملا مناسب هستند. بدیهی است که برای موفقیت در این بازی‌ها باید دارای چشمات تیزبینی باشید تا بتوانید به هدف تعیین شده به درستی شلیک کنید. انواع مختلفی از این بازی‌های تیراندازی برای سیستم عامل اندروید و IOS طراحی شده است که می‌توانید با مراجعه به گوگل پلی و اپ استور آن‌ها را یافته و بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید.

بازی‌های ویدیویی مناسب برای رفع تنبلی چشم

معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود در معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود، باید تعدادی بازی در این زمینه نیز وجود داشته باشد وگرنه این لیست هرگز کامل نخواهد شد. با توجه به تاثیرات مثبت بازی‌های ویدیویی برای بهبود تنبلی چشم، افراد زیادی به دنبال این گونه بازی‌ها هستند. اگرچه سبک بازی‌های معرفی شده در بالا به طور کلی به تقویت چشم شما کمک می‌کند، اما بازی‌هایی به صورت تخصصی برای افراد دارای تنبلی چشم طراحی شده است، که معرفی آن خالی از لطف نیست.

بازی‌های Gameblyopia، Amblyopia Lazy eye، Lazy eye blocks که برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS طراحی شده‌اند به شما کمک می‌کنند تا تنبلی چشم خود را بهبود ببخشید. رنگ و طرح فضای این بازی‌ها کاملا مناسب افراد دارای تنبلی چشم طراحی شده است تا به چشم دارای تنبلی کمک کند تا با چشم سالم هماهنگی پیدا کند. فراموش نکنید که بهترین زمان تاثیر این بازی‌ها در بازه‌ی 40 تا 60 دقیقه می‌باشد و پس از آن باید به چشمان خود یا کودکتان استراحت داده و دوباره آن‌ها را امتحان کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله که با عنوان معرفی بازی‌های ویدیویی که باعث تقویت چشم می‌شود، خدمت شما عزیزان ارائه شد، به تاثیرات بازی‌های ویدیویی روی سلامت انسان و به ویژه چشم پرداختیم. در ادامه چندین سبک از بازی‌های ویدیویی مناسب برای تقویت چشم و همچنین بازی‌های طراحی شده برای بهبود تنبلی چشم را معرفی نمودیم.امیدواریم با استفاده از مطالب ذکر شده در این مقاله بتوانید به افزایش قدرت بینایی و تقویت چشمان نازنینتان کمک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.