AD

معرفی بازی God of War Ragnarok؛ بازگشت دوباره کریتوس

18 1,792

بازی God of War Ragnarok، یکی از عناوین بسیار پرطرفدار کنسول پلی استیشن است که از همان ابتدای انتشار اولین نسخه آن در سال 2005، تا به امروز، مورد استقبال زیادی از سمت گیمرها قرار گرفت. خط داستانی جذاب و گرافیک بی نظیر این فرانچایز، یکی از دلایلی است که به حق، باعث موفقیت آن در بازار بازی‌های ویدیویی شده است. عنوان “خدای جنگ راگناروک” دنباله نسخه چهارم این بازی است که قرار است در تاریخ 9 نوامبر 2022 (18 آبان 1401) برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 عرضه شود.

 

معرفی بازی God of War Ragnarok

بازی خدای جنگ راگناروک، محصول جدید استودیو سانتا مونیکا است که قرار است در پاییز 2022 برای کنسول‌های PS4 و PS5 منتشر شود. این بازی، برگرفته از اساطیر اسکاندیناوی مانند تور، لوکی و… است و تقریبا تمام خط داستانی آن، در منطقه‌ای که امروزه به عنوان کشور نروژ می‌شناسیم رخ می‌دهد. در این عنوان، مجددا شاهد حضور کریتوس هستیم که در نسخه قبلی، پس از کشتن یکی از خدایان، درگیر مشکلات مختلفی شد و حالا نیز، باید انتظار حضور راگناروک را بکشد!

 

داستان بازی God of War Ragnarok

خدای جنگ راگناروک، از لحاظ داستانی، شاید کمی پخته تر از نسخه‌های قبلی باشد. بر اساس آنچه که از تریلرهای این بازی متوجه می‌شویم؛ در این نسخه قرار است شاهد حضور لوکی یا دست کم معشوقه وی یعنی انگربودا باشیم و البته فرزندان این دو که تقریبا می‌توان گفت در ایجاد راگناروک بسیار تاثیر خواهند داشت. در این بازی، یکی از نشانه‌های ظهور راگناروک، یعنی زمستان طولانی (Fimbulwinter) رخ داده است اما هنوز این اتفاق در تمام 9 قلمرو رخ نداده و شاید امیدی برای جلوگیری از آمدن راگناروک باشد. آتریوس دیگر پسرکی آرام نیست و با توجه به هیاهوی موجود در تریلر، شاهد نقش پررنگ تری از او در این نسخه خواهیم بود.

در بخشی از تریلر بازی God of War Ragnarok، شاهد نام دو گرگ که بلعنده خورشید و ماه و نوه‌های لوکی هستند، بودیم؛ نابودگرانی که پیش از ظهور راگناروک، با از بین بردن خورشید و ماه، باعث فرو رفتن جهان در تاریکی مطلق می‌شوند. اگرچه فهمیدن کل داستان بازی، صرفا از چند تریلر امکان پذیر نیست؛ اما به نظر می‌رسد که در نسخه جدید خدای جنگ، با کریتوسی مهربان تر از قبل مواجه هستیم. شخصی که حالا در مقام یک پدر، به دنبال آموختن فنون رزم و زندگی، به پسرک خود است؛ کودکی که حالا در قامت یک نوجوان، می‌تواند به یک جنگجو تبدیل شود.

داستان بازی God of War Ragnarok

 

شخصیت‌های بازی God of War Ragnarok

نسخه جدید بازی خدای جنگ، تقریبا یکی از شلوغ ترین عناوین این مجموعه است که شخصیت‌های قدرتمندی از 9 قلمرو نورس در آن حضور دارند. در تریلرهای منتشر شده از این بازی، شاهد حضور کریتوس و پسرش آتریوس هستیم که مهره‌های اصلی خط داستانی هستند. علاوه بر این دو، با انتشار تریلر جدید این بازی، شاهد حضور نشانه‌هایی مبنی بر حضور دو فرزند فنریر (فرزند لوکی) هستیم که در واقع دو گرگ هستند و پیش از ظهور راگناروک، خورشید و ماه را می‌بلعند.

در این بازی، تور و کریتوس، تنها خدایان نخواهند بود و تیر (Tyr) یا خدای جنگ نورس نیز حضور دارد و با توجه به دشمنی اودین با وی، احتمال اتحاد میان او و کریتوس برای شکست اودین و تور وجود دارد. علاوه بر این شخصیت‌ها، NPC‌های زیادی از الف‌ها یا اژدهایی به نام Dreki و حتی نسخه‌های نورسی از سانتورهای یونان باستان نیز، در این بازی حضور دارند.

سازندگان بازی God of War Ragnarok، تقریبا از مابقی شخصیت‌های نسخه‌های قبلی نیز، در این عنوان استفاده کرده‌اند و بروک و سیندری، دو والکری، سنجابی به نام Ratatosk و چند جنگجوی کشته شده در جنگ‌های قبلی نیز در این بازی حضور دارند و بخشی از خط داستان کریتوس را روایت می‌کنند.

شخصیت های بازی God of War Ragnarok

 

گیم پلی بازی God of War Ragnarok

در بازی خدای جنگ راگناروک، احتمالا شاهد گیم پلی متفاوت تری نسبت به نسخه قبلی آن یعنی God of War هستیم. آتریوس در این عنوان، نسبت به نسخه چهارم، قدرتمند تر ظاهر شده است و با توجه به تریلر، بخشی از نبردهای اساسی بازی وابسته به او خواهد بود. شخصیت‌های Brok و Sindri نیز، بار دیگر به این نسخه برگشته‌اند و سازندگان، سلاح‌های جالبی را برای آنها طراحی کرده‌اند. آن طور که از تریلر اخیر این بازی برداشت می‌شود، با حضور تور و فریا، قرار است باس فایت‌های دلچسب و البته سختی را شاهد باشیم. علاوه بر این، حضور دشمنانی از جنس جانوران عجیب و غریب نیز، بخشی از گیم پلی آن خواهد بود که با توجه به تریلر، انتظار اجرای روان و بسیار قوی از این صحنه را خواهیم داشت.

گیم پلی بازی God of War Ragnarok

 

گرافیک بازی God of War Ragnarok

سازندگان خدایان جنگ از همان ابتدا ثابت کردند که این مجموعه، از لحاظ گرافیکی یک سر و گردن از بازی‌های مشابه و هم رده خود بالاتر است و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. با توجه به تریلرهای منتشر شده از بازی God of War Ragnarok تا به امروز، انتظار یک بازی خارق العاده از لحاظ گرافیکی را داریم که با توجه به استفاده از Unreal Engine 5 در ساخت آن، چندان هم انتظار غیر منطقی نخواهد بود. این بازی، همانند نسخه قبلی خود، در بخش اسکاندیناوی روایت می‌شود؛ منطقه‌ای که پوشیده از برف اما پر از صحنه‌های طبیعی است که طراحی و نمایش آنها، نیازمند موتور قدرتمندی مانند Unreal Engine 5 بود و تا حد زیادی نیز، سازندگان این بازی در طراحی و ساخت این صحنه‌ها موفق عمل کرده‌اند.

گرافیک بازی God of War Ragnarok

سخن پایانی

اگرچه تاریخ انتشار بازی God of War Ragnarok یک بار با تاخیر مواجه شد؛ اما آن طور که از تریلرهای آن مشخص است، قطعا ارزش صبر کردن را دارد و با عنوانی درخور تقدیر روبرو خواهیم بود. این بازی، برخلاف نسخه‌های اول تا سوم این فرانچایز، می‌تواند علاوه بر روایت داستانی حماسی و هیجانی، رابطه احساسی پدر و پسری را به تصویر بکشد که در آن، پدر از بیم آسیب به پسرش یا تمایل وی برای ادامه دادن مسیر او، خود را به آب و آتش می‌زند. از آن سو، به خاطر انتقام تور و فریا و بار گناهی که از کشتن فرزندان آنان به دوش می‌کشد، درگیر ماجراهای زیادی خواهد شد که شاید ساده‌ترین آنها، همان رابطه شکرآب شده میان خودش و پسر نوجوانش باشد. شما در مورد این بازی چه نظری دارید؟ به نظر شما قرار است با شاهکار دیگری از خدای جنگ سرد و جدی یونانی روبرو شویم؟ با انتشار این بازی در آبان ماه، جزئیات بیشتری را از این عنوان حماسی و جذاب می‌نویسم و پیشنهاد می‌کنیم که برای مطالعه مقاله هیجان انگیز بعدی، مجله ایموجو را دنبال کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 نظرات
 1. عبدالهی می گوید

  سلام وقتتون بخیر خیته باشید خاصیت تیر های آترئوس تو بازی چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر تیرهای آترئوس را به سمت دشمنان خود شلیک کنید، آسیب‌هایی وارد کنید و با سرعت بیشتری خط جان دشمنان را تخلیه کنیدتیرها خیلی سریع شارژ می‌شوند، بنابراین پیوسته آن‌ها را با رگبار حملات کوبنده خود ترکیب کنید

 2. پیری می گوید

  سلام خسته نباشید اون صندوقچه که کنار کوره ی اهنگری به چه دردی میخوره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر معمولاً متریال و موادی را که بعد از یک رویارویی از قلم انداخته و ندیده‌اید در این صندوق جمع می‌شوند.

 3. چشمک می گوید

  سلام وقتتون بخیر ابی شدن صندوقچها تو بازی به چه معناس؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر وقتی چیزی برای برداشتن از آن وجود داشته باشد، به رنگ آبی می‌درخشد

 4. کریمی می گوید

  سلام خسته نباشید چجوری تو بازی میتونیم صلاحامونو ارتقا بدیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر با استفاده از Frozen Flame و Chaos Flame چندین بار سلاح‌های خود را ارتقاء می‌دهید

 5. اقاجانی می گوید

  سلام وقتتون بخیر ایا xpبه دست اوردن تو این بازی سخنته؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر زمانی که حداقل برخی از مأموریت‌های جانبی را تکمیل کرده و به طور کامل کاوش می‌کنید، منبع دائمی XP خواهید داشت که تضمین می‌کند می‌توانید بیشتر مهارت‌های موجود را در هر نقطه از داستان خریداری کنید

 6. کسری می گوید

  سلام خسته نباشید من چجوری میتونم به قلمرو Muspelheimبرم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر پس از به دست آوردن دو نیمه دانه مخصوص سفر به قلمرو Muspelheim و ترکیب آن‌ها با یکدیگر، می‌توانید به Muspelheim سفر کنید.این قلمرو دارای مجموعه‌ای از چالش‌های رزمی است که پس از تکمیل، به شما پاداش می‌دهد.

 7. حسینی می گوید

  سلام خسته نباشید چجوری میتونیم کتاب هایی که از قلمرو ها به دست میاریمو بفروشیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر می‌توان آن‌ها را به براک و سیندری فروخت و در عوض پول خوبی به جیب زد

 8. جهانگیری می گوید

  سلام خسته نباشی من داشتم بازی میکردم یه هو یه دونه کلاغ سبز رنگ دیدم اونا چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر اودین کلاغ‌هایی را در سراسر ۹ قلمرو فرستاده است تا شما را زیر نظر داشته باشند. این پرندگان با طیفی سبز رنگ به اطراف پرواز می‌کنندقتی صدای یکی از کلاغ‌ها را می‌شنوید، شروع کنید به بالا و اطراف نگاه کنید تا ببینید آیا می‌توانید آن را پیدا کنید و با تبر خود نابود کنید.

 9. اژدری می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون یه سوال یه قسمتایی تو اب هست که طلایی اونا چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر مراقب بشکه‌ها و نواحی طلایی درخشان باشید، زیرا هر دو حاوی هکس سیلور یا مواد اولیه برای کرفت کردن هستند. برخورد به یک بشکه بلافاصله اقلام را در اختیار شما قرار می‌دهد، در حالی که باید یک دکمه را فشار دهید تا لوت را از مکان‌های درخشان جمع کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.