AD

معرفی بازی YS IX مونستوریم برای پی ایس 4

0 226

بازی YS IX مونستوریم یک بازی در سبک JRPG است که توانسته است به کمک گیم پلی نسبتا عالی نسخه های گذشته اش، موسیقی متن عالی و یک داستان خارق العاده، مخاطبان زیادی را جذب خود بکند. شخصیت های بازی هم توانسته اند تا حد زیادی در بهبود کیفیت بازی مفید باشند. در این مقاله از مجله بازی موبایل ایموجو قصد داریم به معرفی و بررسی این بازی بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بررسی بازی YS IX مونستوروم در PS4

در پست قبل بهترین بازی های اکشن برای PC را به شما معرفی کردیم اکنون می خواهیم بازی YS IX مونستوروم را به شما معرفی کنیم، علاوه بر این ها نسخه انگلیسی بازی به زودی در غرب منتشر می‌شود. سبک بازی یس ایکس JRPG می باشد. می توان گفت بازی YS IX مونستروم ناکس بزرگ ‌ترین بازی سبک خود از شرکت Falcom تا به امروز است.

بازی YS IX مونستروم (Ys IX Monstrum Nox) آخرین بازی از سری بازی های YS در سبک جی ار پی جیمی باشد. این بازی از سپتامبر سال گذشته برای کنسول پی اس 4 منتشر شده است؛ اکنون برای بومی سازی و انتشار در غرب آماده شده است و انتشار آن توسط مقامات شرکت تایید شده است.

توشی هیرو کندو، رئیس کمپانی فالکام در مصاحبه اخیر خود با Gematsu، به این نکته اشاره کرده است که مقدمات انتشار 3 نسخه از بازی ها به زبان انگلیسی فراهم شده است. بازی YS IX مونستروم و Zero no Kiseki و Ao no Kiseki. در دسته بازی های سری YS IX هستند که یکی پس از دیگری و نسخه به نسخه در حال بهبود کیفیت هستند. این روند با تکمیل مونستروم ناکس، به اتمام رسیده است. به نظر می رسد کمپانی فالکوم توانسته است بهترین محصول خود را در بازی YS IX مونستروم ناکس به نمایش بگذارد. در این بررسی، برخی از نقاط قوت بازی را برای شما لیست کرده‌ایم.

اگر طرفدار سبک جی آر پی جی هستید، گیم پلی YS IX عالی است و سبک آن به قدری خوب است که نباید آن را از دست بدهید.

تنظیمات و شخصیت های YS IX

داستان بازی YS IX در شهری تحت کنترل رومون بالد اتفاق می افتد. که واقع در منطقه Gllia می باشد، این منطقه در شمال شرقی استرالیا واقع شده است. به دلیل این که زندان عظیم شهر دارای دیوارهای بلندی است، اکثر مکان های شهر را پوشانده شده است.

این شهر به شهر زندان معروف شده است. این شهر که در منطقه ای به شدت مستحکم ساخته شده است، یک مرکز مهم برای حمل و نقل در منطقه است. به همین دلیل است که مراکز تفریحی، مسافر خانه و لنگر گاه های زیادی را در این مناطق می توان مشاهده کرد.

در این بازی هیولاها موجودات خارق العاده عجیبی هستند. این موجودات که در سال های اخیر ظاهر شده اند به دو دسته کلی تقسیم می شوند. برخی از آن‌ها خیر خواه هستند و برخی دیگر هیچ فایده ای ندارند.

داستان شخصیت اصلی بازی YS IX مونستوروم

ادول کریستین، شخصیت اصلی بازی، به دروغ به تخریب ناوگان رومون در طول سفر متهم شده است. ساتو به زندانی منتقل شده است که گریز ناپذیر به نظر می‌رسد. با این حال، او با کمک یک زن ناشنوا مرموز، از زندان فرار می ‌کند و برای حل رمز و رازهای شهر و ساکنان خارق‌العاده عجیب غریب آن، این ماجراجویی را آغاز می کند.

بهترین دوستش دوگی و پنج هیولای دیگر، ادول وظایف خودشان را انجام می دهند، گربه سفید، هاوک، گاو خشمگین، عروسک ورینگارد که هرکدام دارای قدرت و شخصیت منحصر به خود در بازی هستند.

داستان شخصیت اصلی بازی YS IX مونستورو
داستان شخصیت اصلی بازی YS IX مونستورو

جهان و اکتشاف در بازی YS IX مونستوریم

هنگامی که از زندان آزاد شدید، می توانید از دنیای نیمه باز بازی Ys IX استفاده کنید و در آن شروع به جست و جو کنید. با این حال، هر بار فقط یک منطقه از بازی در اختیار شما قرار می گیرد. این بازی در مورد اکتشاف رویکردی کاملاً خطی دارد. شما باید برای برد در هر مرحله تمام بخش های مرحله ی قبل را انجام داده باشید. برای این کار لازم است در یک منطقه مشخص همه دشمنان را از بین ببرید، وظیفه اصلی گروه و شخصیت اصلی داستان هم انجام همین کار است. از آن جا که ممکن است این روش محدود کننده به نظر برسد، کمپانی سازنده رویکردی را برای حل آن در نظر گرفته است. در این بازی هر آن چه که از گذشته سبب حواس پرتی شما می شود از بین می رود.

سفر در شهر بازی YS IX مونستوروم

سفر در داخل شهر بسیار سرگرم کننده است. هریک از همراهان شما روش خاصی خود را برای جابه جایی دارند. برای مثال هاوک می تواند بر فراز آسمان پرواز کند، گربه سفید می تواند بر روی دیوار ها بدود و… . این که شما از توانایی شخصیت ها در جای مناسب استفاده کنید می تواند راه گشای حل مسائل و مشکلات بازی باشد.

 داستان آرکز Ys IX Monstrum Nox

بازی YS IX به فصل هایی تقسیم شده است که هریک بر روی توانایی های یک عضو از گروه شما تمرکز می کند. بازیکن ها می توانند در یک داستان گذشته هم تیمی های  خود را باز جزئیات کامل جست و جو کنند و باعث شوند شخصیت های آن ها مبارزه، پشیمانی و ترس را در کنار هم تجربه کنند. شاید یکی از جالب ترین کاراکتر های بازی YS IX مونستوریم شخصیت عروسک باشد. داستان خوبی برای عروسک نوشته شده است، عروسکی که به طور دائمی بازگشت به گذشته های زیادی را در داستان دارد و هرگز تعجب نمی ‌کنید که به آن روح داده شده است.

داستان شخصیت دیگر هم به طور کامل خوب هستند و داستان آن‌ ها قوی و قابل باور است. در همه جا تجمعات و تعاملات غیر منتظره زیادی خواهند داشت. شخصیت ها متفاوت می باشند، از یک دختر قاتل 12 ساله گرفته تا مادربزرگ مقاوم جنگ جو.

پیش رفتن گام به گام داستان نیز یک امتیاز بزرگ محسوب می ‌شود، در بازی YS IX شما بسیاری از شگفتی ها، سؤالات و معما های پیچیده و غیره منتظره را در داستان خودش جای داده است. همه آن‌ ها با یک پایان شگفت انگیز در هم آمیخته شده است. به طور کلی، باید گفت داستان بازی یکی از مهم ترین علت های موفقیت بازی است و شاید به خاطر همین داستان باشد که طرفداران این بازی زیاد هستند.

گیم پلی بازی YS IX مونستوریم

سیستم نبرد اکشن JRPG که در بازی Ys VIII بسیار مورد استقبال قرار گرفته بود، در این نسخه هم به کار گرفته شده است. بازیکنان می توانند به راحتی با مهارت های متفاوت و توانایی های متفاوت می توانند حملات مناسب و متفاوتی را انجام بدهند.

ارتقا دادن سطح بازی YS IX مونستوروم

 در بازی YS IX مونستوریم به مرور و طی مراحل مختلف بازی مهارت های مختلف برای شما فعال می شود. دو ویژگی اصلی بازی Ys VIII، محافظت و جا خالی دادن، در این نسخه هم به کار گرفته شده اند. یک تلاش موفقیت آمیز یا مدت زمان آن را به طور مختصر کاهش می دهد. اگر می‌خواهید با مشکلات بیشتر کنار بیاید، این مکانیک بازی بسیار مهم است.

بازی YS IX مونستوریم
بازی YS IX مونستوریم

نکات مهم در جنگ: Ys IX

مأموریت هایی که دفاعی هستند، به گونه ای طراحی شده اند که بازیکن باید از ابلیسک دفاع کند، در حالی که ابلیسک از هر طرف طرف و از سوی دشمن مورد حمله قرار گرفته است. در گیری و مبارزه با هیولاهای عظیم الجثه بسیار خوشانید و سرگرم کننده است.

مانند هر بازی JRPG مناسب و معقول، بازی YS IX مونستوریم دارای مبارزات سنگین با روسا است. شاید نکته ی منحصر به فرد در این نسخه جدید عدم استفاده از اتفاقات گذشته است. این امر در واقع یک گام رو به جلو است. بهترین چیز مطلوب برای این بازی این است که می تواند یک کتاب تاریخی را کامل را پر کند. روسای اصلی به طرز پیچیده ای طراحی شده اند که این خود می تواند یک عامل مهم در بهبود کیفیت بازی باشد.

بهره گیری از الگوهای مختلف بازی YS IX مونستوروم

 با الگوهای مختلف و غیر قابل پیش بینی و نقاط قوت بهبود یافته در پایان هر جنگ و وجود  مبارزه در نبرد های اصلی داستان بازی YS IX مونستوریم را واقعاً جذاب تر می‌کند. این ویژگی ها فقط درجه سختی را بالاتر می‌برد و به همین دلیل است که توصیه می کنیم روی حالت سخت آن را شروع کنید. یک حالت اضافی به نام Boss Rush برای افراد وجود دارد که می خواهند روسای بازی را با شرایط سخت تری امتحان کنند.

گرافیک و موسیقی بازی YS IX مونستوریم

فریم ورک بازی به طور کامل خوب نگه داشته شده است. علی رغم این که این بزرگ ‌ترین بازی دنیای Falcom است که تاکنون ایجاد شده است این فریم ورک بسیار دقیق و حساب شده ایجاد شده است. البته برخی اتفاقات برای بهبود کیفیت نسبت به نسخه های قبلی در این بازی مشهود است. این بهبود ها به صورتی است که اشیا در فواصل بیشتر قرار دارند یا متوسط مه پوشیده شده می شوند و یا کیفیت آن‌ ها کاهش می باید.

یکی از اتفاقات مهیج در بازی YS IX مونستوریم انتخاب موسیقی مربوط به هر بخش است. این موسیقی مناسب با هر محیطی انتخا شده است. یعنی موسیقی مربوز به سیاه چاله، نبرد و موقعیت های دیگر متناسب با خودشان است. ملودی های متنوع و جذاب قطعاً با سرعت گیم پلی بازی مطابقت دارند. این موسیقی ها در اکثر سبک های گوتیک، سمفونیک و بوکونیک هستند.

حکم بازی YS IX مونستوریم

بازی YS IX واقعاً از فرمول موفقیت VIII که استفاده کرده است اما نوآوری جدیدی ندارد. فقط مفاهیم موجود را گسترش می ‌دهد. گرچه طبیعت خطی و عدم آزادی آن ممکن است ناامید کننده باشد، اما به طور تقریبی همه جنبه های دیگر بازی فوق العاده است. آیا به بیشتر پست های مربوط به JRPG و RPG به طور کلی علاقه دارید؟

شما برای ما ازبازی YS IX مونستوریم بنویسید

بازی YS IX مونستوریم را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. از شما ممنونیم که پست بازی YS IX مونستوریم را مطالعه کردید و اگر دوست داشتید می توانید نظرات خود را در زیر برای ما بنویسید.  اگر به نقد و بررسی بازی های موبایلی علاقه دارید و می خواهید با نقاط قوت و ضعف این بازی ها بیشتر آشنا شوید، می توانید به بخش نقد و بررسی بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.