AD

آموزش دانلود بازی کانتر استرایک 1.6 برای کامپیوتر

16 887

ما در این مقاله از رسانه بازی موبایل ایموجو قصد داریم راهنمای دانلود بازی کانتر استرایک را در اختیار شما قرار دهیم. امروز، شما را به نقطه ابتدایی انتشار این بازی باز می گردانیم. همه گیمرهای افراطی از اطلاعات بازی کانتر استرایک به طور کامل با خبر هستند. ما نیز می خواهیم به شکل دقیق تر در مورد پایه و اساس این بازی صحبت کنیم.

معرفی بازی کانتر استرایک

در میان هرج ومرج و قرنطینه به دلیل ویروس COVID-19، چرا برخی از روزهای خوب گذشته را زنده نمی‌کنید؟ برای نصب و اجرای بازی کلاسیک FPS در هر زمانی که بخواهید می توانید عمل کنید. پس از آن نیز می توانید از راهنمای دانلود بازی کانتر استرایک در کامپیوتر استفاده کنید.

بازی کانتر استرایک: بزرگترین بازی که تا به حال دیده اید

بدون شک بازی کانتر استرایک بزرگ ‌ترین ترین جامعه آماری بازیکنان با امتیاز بالا را دارد، سبک بازی Counter Strike اول شخص شوتر می باشد. این عنوان در ابتدا فقط به عنوان یک مدل برای بازی Half-life شروع به فعالیت کرد، اما به سرعت محبوب شد و در نهایت به یک محصول مجزا و مستقل برای فروشگاه های بازی تبدیل شد.

امروز، شما را به ابتدای بازی باز خواهیم گرداند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانلود  بازی کانتر استرایک برای کامپیوتر ادامه این مطلب را دنبال کنید.

دانلود رایگان بازی Counter Strike: بازی کانتر چیست؟

همه گیمرهای حرفه ای با بازی کانتر استرایک با خبر هستند. ایا در مورد این بازی با حق امتیاز انحصاری و بالا چیزی شنیده اید؟ در حال حاضر بزرگ‌ترین نام مؤثر در ژانر شوتر محسوب می‌شود، آخرین نسخه از این مجموعه به نام بازی Counter-Strike Global Offensive به تنهایی توانست به طور تقریبی 110 هزار بازیکن فعال ماهانه را به سمت خودش جذب کند.

 این آمار بیشتر از بازی های هم رده خودش است؛ اما امروز ما این جا نمی خواهیم در مورد بازی CS: GO صحبت کنیم، بلکه می خواهیم در مورد عنوانی صحبت کنیم که پایه و اساس این بازی روی آن قرار می گیرد. نام این بازی کانتر استرایک نسخه 1.6 می باشد.

بازی کانتر استرایک
بازی کانتر استرایک

بازی کانتر استرایک: معروف شدن یک عنوان خاص

همان طور که گفتم دانلود رایگان بازی کانتر برای کامپیوتر به عنوان یک سبک بازی معروف از بازی دیگری بنام Half-life شروع شد. بازی کانتر استرایک به قدری مورد استقبال قرار گرفت که سازندگان بازی تصمیم گرفتن از طریق شرکت Valve، آن را به عنوان یک محصول مستقل معرفی کنند. از آن زمان، این بازی امتیاز چشمگیری را به دست آورده است. هر قسمت از این مجموعه از همان قالب گذشته خودش پیروی می کند.

بازیکن ها به دو تیم تقسیم می‌شوند، تروریست ها و ضد تروریست ها. آن‌ها در حالت های مختلف بازی می کنند مانند نجات گروگان، خنثی سازی بمب یا یک مسابقه مرگ آزاد رقابت می کنند.

همچنین بخوانید: معرفی و بررسی بازی کراپشن ۲۰۲۹ (Corruption 2029)

سیستم مورد نیاز برای نصب بازی کانتر استرایک

این بازی بیش از 20 سال پیش منتشر شده است و انقلابی در سبک بازی ها ایجاد کرد، مخصوصاً FPS این بازی در آن دوره ستودنی بود و در مقایسه با عنوان امروزی دانلود بازی کانتر 1.6 برای کامپیوتر و ویندوز 10 و یک کارکرد روان بسیار از حاشیه کمی برخوردار است. در اینجا سیستم مورد نیاز شما برای انجام این بازی کلاسیک وجود دارد.

 •  سیستم عامل مورد نیاز: Windows XP SP3 / Vista / 7 / 8 / 10
 •  پردازنده:  Any generation with an 800 MHz frequency or higher
 •  رم:  (128 MB (Recommended 1GB
 •  ویدیو کارت: 32 MB Video Memory or higher
 •  فضای خالی:   700 MB free disk space

از کجا می توان بازی کانتر را برای کامپیوتر رایگان دانلود کرد؟

سایت های زیادی وجود دارند که در اینترنت نسخه های رایگان این بازی کلاسیک را ارائه می‌دهند. با این حال، شاید نمی دانید به دنبال چه چیزی هستید! احتمال اینکه بدافزار یا ویروس را وارد سیستم خودتان کنید بسیار زیاد است. آن ها می توانند رایانه شما تهدید کنند، اطلاعات شخصی شما را نیز سرقت کنند؛ بنابراین، ما پیشنهاد می کنیم دانلود رایگان بازی کانتر استرایک 1.6 را برای کامپیوتر دقیق بررسی کنید.

 • se7ven CS 1.6 Client شما را از شر هکرها محافظت می کند.
 • بازی به تنظیمات خاصی احتیاج ندارد، فقط دانلود کنید و بازی را نصب کنید.
 • می توانید سرور های موارد دلخواه را انتخاب و اضافه کنید.
 • برای بهبود مهارت یا هیجان بیشتر در بازی از ربات ها نیز استفاده کنید.
 • بدون هیچ گونه تبلیغی می‌شود این عنوان را بازی کرد.

نحوه دانلود رایگان بازی کانتر استرایک 1.6 برای کامپیوتر

پس از دریافت فایل بازی از سایت های معتبر، به سادگی این مراحل را دنبال کنید تا CS 1.6 روی سیستم شما به راحتی نصب شود.

فایل دانلود شده را باز کنید، روی قسمت Install cs 1.6 کلیک کرده و همان‌طور که دستورالعمل ها می گویند پیش بروید.

 • رفتن به قسمت شوتر.
 • سرور را برای ورود به بازی انتخاب کنید.
 • نصب را تمام کنید، وقت آن رسیده که به سمت پیروزی حرکت کنید.
 • دانلود رایگان بازی کانتر برای کامپیوتر: دستورات بازی

دستورات فرمان چیست؟

دستورات فرمان هایی هستند که بازیکنان برای کنترل، پیکربندی یا دست‌کاری  بازی دانلود شده Counter Strike 1.6 در ویندوز 10 استفاده می کنند. آن‌ها می توانند تقریباً همه عناصر موجود در بازی را داشته باشند و دارای ویژگی ممتازی از قبیل امتیاز در بازی کانتر شوند. برخی از بازیکنان قدیمی و پیشکسوت ها ممکن است هنوز فرمان های  CS 1.6 را به خاطر داشته باشند. با این حال، در صورت فراموش کردن می توانید از پست های دیگر برای یاد آوری کردن این موضوع استفاده کنید.

نکاتی برای انجام بازی کانتر استرایک

اگر یک فرد تازه کار هستید، به این نکات توجه کنید، البته این ممکن است این نکات را از قبل شنیده باشید؛ البته این نکته ها برای بازیکن های تازه کار بسیار مفید می باشد. آن‌ ها هنوز هم می توانند در هنگام دانلود بازی کانتر برای ویندوز 10 به بازیکن ها بسیار کمک  کنند.

وقتی در یک مسابقه درحال بازی با بازیکن های واقعی هستید، از ایجاد سر و صدا زیادی جدا خودارای کنید. فقط راه بروید و گوش کنید به سمت صدای شلیک بروید و بازیکنان را به سمت خودتان بکشید، علاوه بر این ها سعی کنید، مخفیانه حرکت کنید. این یک ترفند ساده است اما بسیاری آن را نمی دانند که چگونه از این مزیت استفاده کنند. همچنین برای شنیدن و راهنمایی دقیق تر از یک هدست استفاده کنید.

نکاتی برای انجام بازی کانتر استرایک
نکاتی برای انجام بازی کانتر استرایک

تیراندازی کردن در بازی Counter Strike

هدف خود را در تیرس قرار دهید، به یک طرف بچرخید، سپس هنگامی که آماده شلیک کردن هستید به جهت مخالف بچرخید و تیر باران را شروع کنید. روی صورت شما باید مستقیم باشد، حتی با اسلحه های با ضربه و لگد زیاد مثل AK47 باید این نکات را رعایت کنید. همیشه سعی کنید سر حریف را نشانه بگیرید.

اگر خط سر خودتان را حفظ کنید، بالاترین شانس برای بقا را همیشه خواهید داشت. زیرا هیچ کس به راحتی نمی تواند شما را بکشد، شما می توانید نظرات خود را در مورد بازی کانتر استرایک در زیر این پست بنویسید. برای کسب و دریافت اخبار بازی های روز دینا می توانید به بخش اخبار بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

شما برای ما از بازی کانتر استرایک بنویسید

بازی کانتر استرایکرا در این مطلب فرا گرفتید. شما می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتوانید به مخاطبین سایت ایموجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 نظرات
 1. شکوری می گوید

  سلام وقتتون بخیردر کانتر در گروه تروریست یا زد تروریست بین شخصیت ها تفاوتی به جز تفاوت ظاهری وجود دارد؟ یعنی یکی از اون یکی قویتر است در یگ گروه یا در یک گروه بازیکنان تفاوتی ندارند فقط تفاوت ظاهری است؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر تفاوت فقط ظاهر است

 2. موسوی می گوید

  سلام وقتتون بخیر با چه دکمه ای میتونیم تو بازی بشینیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر در تنظیمات کیبورد میتوانید کلید دلخواهی را برای Duck یا همان نشستن تنظیم کنید. معمولا به صورت پیش فرض یکی از کلید های Ctrl یا Shift است.

 3. یگانه می گوید

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر چگونه تنظیمات بازی را ریست کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برای این کار ابتدا مطمئن باشید که بازی در حال اجرا نباشد و سپس به پوشه‌ی cstrike رفته و دو فایل userconfig.cfg و config.cfg پاک نمایید. در شروع بعدی تنظیمات ریست می‌شود. برای ریست شدن تنظیمات در هر بار اجرای بازی نیز کافیست همانند مورد ۴، پارامتر جدیدی با نام -autoconfig را به ادامه‌ی آن اضافه نمایید.

 4. اذرمهری می گوید

  سلام من یک مشکل خیلی اساسی دارم اینکه داخل بازی کانتر نوشته هاش معلوم نیست نمیدونم چجوری بگم مثلا روی NEW GAME میزنم نوشته نمیبینم گزینه ها هستن ولی نوشته هاشون نیست اگ راه حلی دارین بهم بگین لطفا

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر معمولا با تغییر رزولوشن بازی این مشکل حل می‌شه یا عوض کردن موتور گرافیکی بازی ولی اون خودش هم کلی مشکلات به وجود میاره! بهتره بازی رو پاک کرده و جای دیگه نصب کنید…

 5. مهری می گوید

  سلام ، من با ارور Windows cnnot access the specified device , path , or file. You may not have the appropriate permissins to access the item. مواجه میشم لطفا میشه کمک کنید؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر آنتی‌ویروس رو خاموش کنید، بازی رو جای دیگه (درایو غیر ویندوز) نصب کرده و با راست کلیک و Run as administrator اجرا بفرمایید.

 6. داراب می گوید

  سلام. وقت بخیر. چجوری میشه وقتی مردیم دستو بزنه جلو آدم که سریع اون راند تموم شه و دوباره خودمون شروع کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر . با دستور endround می‌تونید. فقط sv_cheats باید فعال باشه قبلش و روی سرور کامند زده شده باشه.

 7. شوشتری می گوید

  سلام من همیشه اول که میخوام برم کانتر 1.6 انلاین انتی چیت رو فعال میکنم بعد از اینکه خود کانتر رو باز میکنم انتی چیت روی کانتر فعال نمیشه و باید کامپیوترم رو RESTART کنم تا روی کانتر استریک فعال بشه لطفا کمکم کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بعله این مشکلات توی این بازی هست و اگه هم بازی و هم آنتی‌چیت رو با راست کلیک و Run as administrator اجرا می‌کنید توی سیستم شما راه دیگه‌ای نیست!

 8. مقدم می گوید

  سلام من وارد بازی ک میشم صفحه بازی نصفه میشه ینی کوچیک میشه اولش اینطور نبود الان اینطور شد چیکارش کنم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر از تنظیمات بازی و بخش گرافیک روی Full screen و سایز بهتر قرار بدید درست می‌شه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.