AD

پردازنده‌های نسل چهاردهم اینتل افزایش قیمت خواهند داشت

0 70

به زمان رونمایی از پردازنده‌های نسل چهاردهم اینتل سری Raptor Lake Refresh  نزدیک تر می‌شویم و این بدان معناست که اطلاعات درز شده از این محصول در حال پخش شدن هستند. برخی از این خبرها رسمی تر هستند. همین چند روز پیش، MSI  با اسلایدی که نشان می‌داد i7 14700K/KF آینده چهار هسته الکترونیکی اضافی دریافت خواهد کرد، توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

 

اخباری نیز از قیمت گذاری نسل چهاردهم داریم و متأسفانه، به نظر می‌رسد افزایش قیمت در راه است. این خبر توسط @momomo_us  منتشر شد، که قیمت احتمالی مربوط به مدل‌های نسل چهاردهم  Gen Kرا بود.

همه تراشه‌ها قرار است تقریباً 15 درصد افزایش قیمت نسبت به نسل سیزدهم نسل قبلی خود دریافت کنند. مطمئناً این چیزی نیست که گیمرها مایل به شنیدن آن باشند.

از آنجایی که تراشه‌های جدید با تراشه‌های نسل سیزدهم فعلی تفاوت چندانی ندارند (جدا از افزایش تعداد هسته‌های الکترونیکی i7 و سرعت کلاک بالاتر) ارزش آن را دارد که به نسل سیزدهم بیشتر توجه کنید. افزایش سرعت کلاک بیش از چند درصد تفاوت ایجاد نمی‌کند و اگر گیمر باشید واقعا متوجه آن نخواهید شد.

بنابراین، با افزایش اندک عملکرد نسل به نسل در کنار افزایش قیمت، و افزایش مصرف انرژی، اینتل برای متقاعد کردن صاحبان نسل دوازدهم و سیزدهم برای ارتقاء مسیر سختی پیش رو خواهد داشت. البته، اگر از یک CPU نسل قدیمی می‌آیید، گزینه‌های نسل چهاردهم بدیهی است که بهترین (و آخرین) نسل LGA1700 خواهند بود.

همچنین باید گفت که قیمت‌ها می‌توانند در هفته‌های قبل از عرضه جدید تغییر کنند و تغییر می‌کنند. ما هنوز قیمت مدل‌های غیر K را نمی‌دانیم و انتظار می‌رود تراشه‌هایی مانند i5 14600 و i7 14700 محبوب باشند.

در مورد این محصول مدت زمان زیادی منتظر نخواهیم ماند و اطلاعات کاملی در مورد آن در رویداد  Innovation اینتل در 19 سپتامبر دریافت خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.