AD

روش استریم کردن با استفاده از کامپیوتر

0 247

پلتفرم توییچ یکی از محبوبترین سرویس‌های آنلاین برای پخش زنده بازی‌های ویدئویی است. پلتفرم توییچ به کاربران مختلف از سراسر جهان این اجازه را می‌دهد که به صورت زنده به پخش محتوای مورد نظر خود بپردازند. در این مقاله ما سعی داریم روش استریم کردن با pc با استفاده از پلتفرم توییچ را به شما آموزش دهیم.

در حال حاضر پلتفرم توییچ با 3. 8 میلیون کاربر و استریمر در سراسر دنیا بهترین و پربازدیدترین سرویس دهنده استریمینگ در جهان است. همچنین پلتفرم توییچ با میانگین 15 میلیون بازدید روزانه به عنوان پربازدید ترین سرویس استریمینگ جهان نیز شناخته می‌شود.

 

توضیحاتی کوتاه در مورد استریم کردن

منظور از استریم کردن این است که شما بتوانید بازی یا یک محتوای ویدئویی را بدون اینکه بر بستر اینترنت آپلود کنید، به صورت زنده با بقیه کاربران به اشتراک بگذارید. در این روش تمامی تصاویر و صوت‌ها به صورت زنده و بدون تاخیر منتقل می‌شود و در همین حین بینندگان شما میتوانند ویدئوی ارسالی شما را به صورت زنده تماشا کنند.

تجهیزات مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک استریمر حرفه‌ای چیست؟

در حال حاضر ابزارهای بسیار مناسب زیادی وجود دارند که این امکان را به شما میدهند که به وسیله کامپیوتر یا کنسول استریم زنده و مناسبی را تجربه کنید. اما قطعا تمامی این تجهیزات مزایا و معایبی را دارا هستند. شما میتوانید با توجه به نیاز‌های خود و کاربرد این ابزار‌ها بهترین را انتخاب کرده و نیازهای خود را برطرف کنید. در این مقاله ما برای ایجاد استریم با pc از استودیو جذاب obs استفاده می‌کنیم.

استودیو obs برای تمامی فعالان در حوزه‌های گیم، هنرمندان، برنامه نویسان و حتی کاربران غیر حرفه‌ای طراحی شده است. این ابزار، یکی از بهترین برنامه‌ها برای اشتراک گذاری و استریم کردن مدیا یا رسانه است. این برنامه به دلیل سازگاری بالایی که با پلتفرم توییچ دارد انتخابی بسیار مناسب و کاربردی است. اما شما در صورت نیاز میتوانید از سرویس‌ها و استودیو‌های مشابه دیگر نیز استفاده کنید.

روش شروع استریم در پلتفرم توییچ

شما پس از دانلود و نصب نرم افزار OBS STUDIO، اگر نرم افزار را اجرا کنید با پنلی شبیه به عکس زیر رو به رو خواهید شد. این پنل از یک بخش اصلی که به بینندگان نمایش داده می‌شود، و 4 بخش بسیار مهم که با تصاویر قرمز تشکیل شده است مواجه میشوید. این چهار پنل صحنه‌های در حال اجرا، منابع مختلف، صدا و تنظیمات مرتبط به استریم کردن را به شما نشان می‌دهد.

روش شروع استریم در پلتفرم توییچ

در این قسمت ما به بررسی بخش‌های مختلف این نرم افزار می‌پردازیم.

اولین کادر از سمت راست شامل دستورات کنترل استریم، تنظیمات مربوط به استریم و زمان آغاز و پایان استریم است. در قسمت بعدی شما بخشی را مشاهده می‌کنید که دستورات مختلفی برای اجرا انیمیشن یا تصاویر بین صحنه‌های مختلف است. در انتها زیر این دو کادر مشخصاتی وجود دارد که مدت زمان استریم، فریم ریت و میزان استفاده برنامه از سی پی یو را نشان می‌دهد.

منابع: کادر بعدی در ارتباط با تنظیمات ورودی و خروجی صدا است. در نهایت شما شاهد دوکادر دیگر در قسمت آخر هستید. که این دوکادر مربوط به صحنه‌هایی است که شما قصد استریم آن را دارید. صحنه‌های یک استریمر شامل صفحه نمایش، صفحه اصلی استریم، دوربین و مسائل دیگر است. این که شما کدام تصویر را برای بینندگان پخش کنید کاملا به شخص شما بستگی دارد.

روش شخصی سازی صحنه‌های استریم

هریک از صحنه‌هایی که شما در استریم کردن به نمایش می‌گذارید میتوانند شامل المان‌ها و تصاویری باشد که برای بینندگان بسیار جذاب باشد. صحنه‌های استریم میتواند شامل تصوریر وبکم شمافصفحه بازی یا نرم اقزار و تصاویر مختلف باشد. شما میتوانید با استفاده از بخش منابع تصاویر نمایش را شخصی سازی کنید.

در ادامه ما برای شما یک صحنه اصلی را برای شما به نمایش گذاشته‌ایم تا بتوانید مثالی دقیق و تست شده را تماشا کنید.

روش اتصال نرم افزار obs studio  به پلتفرم توییچ برای استریم کردن

قبل از این که استریم را شروع کنید، بهتر است که بتوانید اکانت توییچ خود را به نرم افزار obs studio متصل کنید. برای این که بتوانید این دو نرم افزار را به یکدیگر متصل کنید باید از طریق انتخاب گزینه‌ی files در نوار بالایی برنامه وارد بخش تنظیمات برنامه شوید. در این مرحله شما میتوانید به نرم افزار اکانت توییچ متصل شوید.

 

در این مرحله شما باید یوزرنیم و پسورد اکانت توییچ خود که وریفای شده را در بخش connect account وارد کنید. بخش استریم این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد که به دیگر سرویس‌های استریمینگ مشابه نیز متصل شود. با کلیک بر روی منو سرویس شما می‌توانید به نرم افزارهای یوتیوب، فیسبوک و… متصل شوید.

روش اتصال تجهیزات و ابزار‌های مختلف به نرم افزار Obs Studio

شما قبل از اتصال و شروع استریم کردن باید تجهیزات خود را نیز به نرم افزار متصل کنید. تجهیزاتی مانند دوربین‌های مختلف، وبکم و ورودی و خروجی صدا است. برای متصل کردن سخت افزار‌های مختلف باید وارد بخش تنظیمات برنامه شوید. پس از ورود به بخش تنظیمات نوار ابزاری را در سمت چپ مشاهده خواهید کرد شما از این قسمت دسترسی به بخش‌های مختلف را خواهید داشت.

عکس 4

شما با ورود به بخش صدا Audio میتوانید اقدام به شناسایی، تنظیم و متصل کردن ورودی‌ها و خروجی‌های صوتی استریم خود کنید. شما از این بخش میتوانید کلید‌های میانبر را نیز شناسایی کنید. در بخش ویدئو نیز مثل بخش قبل میتوانید دوربین‌ها و تجهیزات پخش و ثبت ویدئو را متصل کنید.

بعد از متصل کردن تجهیزات شما میتوانید اقدام به استریم از کنید و با استفاده از تجهیزات مختلف تصاویر را به صورت زنده و با کیفیت به بینندگان منتقل کنید. پس از این شما  میتوانید در نرم افزار obs studio بر روی کلید شروع استریمینگ کلیک کنید.

سخن پایانی

در این مقاله ما به صورت کامل روش و مقدمات جهت شروع استریمینگ را شرح دادیم. قابل ذکر است شما برای این که بتوانید یک استریمر حرفه‌ای شوید به تجهیزات بسیار حرفه‌ای نیاز دارید. در ادامه نیز شما باید تمامی بخش‌های پلتفرم توییچ و نرم افزار obs studio را شناخته و بتوانید با هریک از این قسمت‌ها به صورت کامل و حرفه‌ای کار کنید. اگر شما هم تجربه‌ای از استریم کردن دارید و روش‌های متعددی را برای انجام این کار دارید نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.