AD

چگونه با کمترین هزینه اتاق گیمینگ بسازیم؟

4 1,811

یکی از دغدغه‌های اصلی گیمرها، داشتن فضایی اختصاصی برای انجام بازی‌های ویدیویی خود در بهترین حالت است. اتاق گیمینگ می‌تواند این فرصت را در اختیار شما قرار دهد تا علاوه بر شرایط جسمی راحت‌تر در هنگام اجرای بازی، بتوانید از فضای بازی با جزییات بیشتری لذت ببرید.

به همین سبب پاسخ به سوال چگونه با کمترین هزینه اتاق بازی بسازیم، را در این مقاله به صورت مفصل ارائه کرده‌ایم.شاید این طور به نظر برسد که داشتن اتاق بازی نیاز به بودجه‌ی زیادی دارد، اما بهتر است بدانید که با کمترین هزینه نیز می‌توانید یک اتاق بازی مناسب برای خود ایجاد کنید.تنها کافی است اصولی را که در این مقاله به آن پرداخته‌ایم، رعایت کنید.

اتاق گیمینگ

موارد مهم برای ساخت اتاق گیمینگ چه هستند؟

باید بدانید که برای ساخت اتاق گیمینگ ، لازم است تا مراحل و مواردی را به ترتیب رعایت کنید؛ تا در نهایت بتوانید اتاق بازی با کیفیتی داشته باشید.

لازم به ذکر است که یک اتاق بازی لزوما اتاقی بسیار پرهزینه نخواهد بود بلکه با شناخت اصولی که برای ساخت این  اتاق  وجود دارد، می‌توانید با کمترین هزینه اتاق گیمینگ خود را طراحی کرده و بسازید. برای آگاهی از این مراحل و اصول بهتر است در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

اتاق گیمینگ

در نظر گرفتن مکانی دنج و راحت

یکی از اصلی‌ترین نکات برای ساخت اتاق گیمینگ خوب، داشتن یک فضای دنج و مناسب است. ممکن است این مکان در تمامی خانه‌ها وجود نداشته باشد اما خب در صورت وجود، بهتر است از مکانی استفاده کنید که بتوانید ساعات متوالی از آن بدون دغدغه استفاده کنید.

شاید یافتن مکان مناسب برای اتاق بازی یکی از سخت‌ترین کارها باشد. زیرا برای این کار لازم است تا برای مثال از یک انباری یا اتاق مهمان بخواهید استفاده کنید که در آن صورت تداخل میان استفاده از آن فضا پیش می‌آید. در نهایت اگر فضای مناسبی داخل خانه‌تان نبود، می‌توانید اتاق خواب خود را به اتاق بازی تبدیل کنید.

به طور معمول در صورت وجود، زیرزمین خانه مکان مناسبی برای تبدیل شدن به اتاق بازی است. فضایی که شما بتوانید با خیال راحت بازی خود را انجام دهید و یا دوستانتان را به آن دعوت کرده تا با هم به انجام بازی بپردازید.

وسعت اتاق باید به حدی باشد تا بتوانید حداقل وسایل مورد نیاز برای تبدیل شدن به اتاق گیمینگ را در آن قرار دهید. بدیهی است که هر چه فضا بزرگ‌تر باشد، آزادی عمل شما نیز بیشتر خواهد بود.

خرید تلویزیون با اندازه‌ی مناسب

اتاق گیمینگعضو بی چون و چرای اتاق گیمینگ شما، تلویزیون است. برای داشتن یک اتاق بازی با کمترین هزینه نیز باید تلویزیون را تهیه کنید. بزرگی یا کوچکی تلویزیون، می‌تواند متناسب با توان مالیتان تغییر کند. توصیه‌ی ما بر این است که تلویزیون 32 اینچ برای اتاق  خود تهیه کنید.

البته اگر هزینه‌ی آن برای شما سنگین می‌شود، از تلویزیون 24 اینچ نیز می‌توان استفاده کرد اما کوچک‌تر از آن دیگر توصیه نمی‌شود.باید توجه داشته باشید که شما هنگامی دست به ساخت این اتاق می‌زنید که بخواهید مدتی طولانی را بدون دغدغه با انجام بازی‌های ویدیویی پر کنید.

بدیهی است که گذراندن ساعات متوالی با خیره شدن به دستگاه تلویزیون کوچک علاوه بر آن که می‌تواند بسیار خسته کننده باشد، کیفیت لازم در هنگام استفاده از بازی ویدیویی برای لذت بردن از گرافیک بازی را دریافت نخواهید کرد.هر چه تلویزیون بزرگ‌تری بتوانید تهیه کنید، همان اندازه انجام بازی لذت‌بخش‌تر و همچنین کمتر خسته کننده می‌شود.

استفاده از مبل یا صندلی راحتی برای اتاق گیمینگ

اتاق گیمینگمورد دیگر در ساخت اتاق گیمینگ با کمترین هزینه، البته که فضایی برای نشستن شما در زمان اجرای بازی است. برای این کار بهتر است از یک مبل یا کاناپه‌ی راحتی استفاده کنید تا در هنگام بازی دچار ناراحتی جسمانی نشوید. البته در صورتی که مبل یا کاناپه نداشته باشید می‌توانید از یک صندلی ساده نیز استفاده کنید.

نکته‌ی مهم در انتخاب صندلی برای اتاق گیمینگ، راحت بودن آن است. از آن جایی که به طور معمول گیمرها ساعات طولانی از روز را به انجام بازی‌های ویدیویی مشغول هستند، باید در اتاق بازی خود که برای این کار طراحی می‌شود، تا حد امکان راحت باشند.

برای کم کردن هزینه‌ها می‌توانید از مبل یا صندلی کارکرده برای قرار دادن در اتاق گیمینگ خود استفاده کنید. حتما لازم نیست که صندلی نو خریداری کنید. در صورتی به خرید آن فکر کنید که گزینه‌ی مناسبی برای استفاده نداشته باشید.نکته‌ی حائز اهمیت دیگر این است که در نظر داشته باشید، که برای سایر افرادی که برای بازی به اتاق گیمینگ شما می‌آیند نیز صندلی تهیه کنید.

در این صورت می‌توانید با همراهی دوستان خود به انجام بازی‌های گروهی دلخواه بپردازید و اوقات خوشی را داشته باشید.برای انتخاب نوع و مدل مبل یا صندلی می‌توانید از عکس‌های زیادی که در اینترنت موجود است، ایده بگیرید. فقط کافی است که هزینه و تعداد افرادی که ممکن است به اتاق شما بیایند را در نظر داشته باشید و سپس مدل مناسبی را انتخاب کنید.

سایر وسایل برای تکمیل کردن اتاق گیمینگ

تا اینجا به وسایل اساسی برای ساخت اتاق گیمینگ با کمترین هزینه، اشاره کردیم. تا اینجا شما می‌توانید با تهیه‌ی مواردی که در بالا ذکر شد، یک اتاق بازی مناسب با کمترین هزینه داشته باشید.

در ادامه به وسایل و تجهیزاتی اشاره می‌کنیم که حضور آن‌ها تنها نوعی تکمیل کردن اتاق گیمینگ است و شما می‌توانید با توجه به علاقه و میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید، آن‌ها را به اتاق خود اضافه کنید. ضرورتی برای داشتن آن‌ها در اتاق گیمینگ وجود ندارد، تنها تجربه‌ی لذت‌بخش‌تر و راحت‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

استفاده از سیستم صوتی سوراند (Surround)

اتاق گیمینگبا خرید این سیستم می‌توانید از جلوه‌های صوتی در بازی‌های ویدیویی نهایت لذت را ببرید. یکی از ارکان اصلی در بازی‌های ویدیویی جلوه‌های صوتی آن است. شما با خرید این سیستم به راحتی می‌توانید اتاق گیمینگ کامل‌تری را داشته باشید.

سیستم گیمینگ مجزا

در صورتی که در هزینه‌های آن مشکلی نداشته باشید، با تهیه‌ی یک سیستم گیمینگ مجزا می‌توانید به حرفه‌ای‌تر و کامل‌تر شدن اتاق گیمینگ خود کمک کنید. البته لزومی برای انجام آن وجود ندارد و تنها بسته به سلیقه و بودجه‌ی شما می‌تواند انجام شود.

اتاق گیمینگمیز

آیتم تکمیلی دیگر، وجود میز در اتاق گیمینگ است. میز مکان مناسبی برای قرار دادن خوراکی‌های شما در هنگام انجام بازی ویدیویی در اتاق گیمینگ است. همچنین در صورت حضور دوستانتان می‌توانید پذیرایی کامل‌تری را انجام دهید و خوراکی، نوشیدنی‌ها و سایر وسایل خود را روی آن بگذارید.

یخچال کوچک

با توجه به طولانی بودن حضور در اتاق گیمینگ، وجود یک یخچال کوچک یا جایخی می‌تواند در خنک نگه داشتن نوشیدنی‌های شما و پذیرایی برای مهمانانتان بسیار کاربردی باشد.

اینترنت پرسرعت

وجود اینترنت پرسرعت در اتاق گیمینگ می‌تواند بسیار مفید باشد. شما با اتصال کنسول بازی به اینترنت پرسرعت می‌توانید گزینه‌های جذاب آنلاین و گروهی را تجربه کنید و به همراه دوستانتان از آن لذت ببرید. وجود اینترنت پرسرعت به ویژه در اجرای بازی‌های گروهی بسیار اهمیت دارد زیرا بیشتر بازی‌های گروهی به صورت آنلاین فعال هستند.

استفاده از پوسترهای بازی ویدیویی

در واقع پوسترها و عکس‌ها بیشتر ماهیت اتاق گیمینگ را تعیین می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از پوسترهای مختلف فضای اتاق گیمینگ خود را بیشتر بیارایید.

پنکه یا خنک کننده

به طور معمول گیمرها به ویژه در هنگام انجام بازی‌های ویدیویی دچار هیجان و در نتیجه احساس گرما می‌شوند. در نتیجه وجود یک پنکه یا خنک کننده در اتاق گیمینگ می‌تواند بسیار مفید باشد.

استفاده از نورپردازی

از دیگر مواردی که برای اتاق گیمینگ انجام می‌شود، نورپردازی است. با استفاده از نورپردازی می‌توانید جلوه‌ی زیبایی به اتاق گیمینگ خود ببخشید. می‌دانید که هزینه‌ی نورپردازی زیاد نیست، اما تاثیر به‌سزایی در دکوراسیون اتاق گیمینگ خواهد داشت.
توصیه‌ی ما این است که تا حد امکان از نور طبیعی در اتاق گیمینگ خود استفاده کنید به ویژه اگر به مدت طولانی به انجام بازی ویدیویی می‌پردازید. زیرا قرار گرفتن زیر نور مصنوعی برای ساعات طولانی می‌تواند موجب ایجاد اختلال در سیستم بدن و خواب شما شود. اگرچه برای لذت بردن کامل از تصویر بازی باید نور موجود در اتاق گیمینگ کم باشد.

 

همچنین بخوانید:چگونه گیمر شویم؟

چگونه اتاق گیمینگ خود را طراحی کنیم؟

حالا که به اجزای لازم برای ساخت یک اتاق بازی با کمترین هزینه اشاره کردیم، این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان به بهترین شکل چیدمان اتاق گیمینگ را انجام داد. برای یافتن پاسخ این سوال باید به نوع و وسعت اتاق مورد نظر خود، وسایلی که قرار است در آن بچینید و سلیقه‌ی خودتان توجه کنید. توصیه‌ی ما این است که برای داشتن ایده‌ی بهتر، می‌توانید با یک سرچ ساده در اینترنت به طیف وسیعی از عکس‌های اتاق گیمینگ دسترسی داشته باشید. با دیدن عکس‌های مختلف می‌توانید برای چیدمان اتاق گیمینگ خود ایده گرفته و بهترین چیدمان را داشته باشید. در صورت لزوم می‌توانید از یک طراح داخلی نیز کمک بگیرید.

جمع‌بندی

در این مقاله که با عنوان «چگونه با کمترین هزینه اتاق گیمینگ بسازیم؟» برای شما همراهان گرامی ارائه کردیم، به معرفی مواردی که در اتاق گیمینگ استفاده می‌شوند، پرداختیم. شما عزیزان می‌توانید با در نظر گرفتن میزان بودجه و هزینه، بهترین اتاق گیمینگ را برای خود طراحی کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. احسان معتمدی می گوید

  سلام خسته نباشید میخاستم بپرسم میتونم از زیر زمین خونه استفاده کنم به عنوان اتاق بازی ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی بله میتونید ولی حتما باید دکوراسیون داشته باشید و حتما دارای سرویس تهویه باشه چون سیستم ها نیاز به خنگ شدن داره

 2. امیر محمد سراوانی می گوید

  سلام تلوزیون چه اندازه ای باید باشه ؟تلوزیون باید بزرگ باشه برای اتاق ینی ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی اندازه ی تلوزیون مهم نیست بلکه کیفیت تصویر مهم هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.