AD

ماد مبتنی بر هوش مصنوعیGTA 5  به بازیکنان اجازه می دهد تا با NPC ها صحبت کنند

0 87

Bloc یک مودر است که اخیراً از یک ماد جدید برای Grand Theft Auto V رونمایی کرده است که  NPCها (شخصیت‌های غیر قابل بازی) را قادر می‌سازد تا در مکالمات مبتنی بر هوش مصنوعی با بازیکنان شرکت کنند.

این ماد با نام Sentient Streets با استفاده از بیش از 30 مدل هوش مصنوعی یک لایه روایت را به بازی ارائه می‌کند. Bloc توضیح می‌دهد که بازیکنان می‌توانند در زمان واقعی با اعضای فرقه عجیب و غریب، افسران پلیس و غیرنظامیان مکالمات باز داشته باشند.

در سناریوی دموی این ماد، Bloc به جای یک افسر پلیس قرار می‌گیرد که سه همکار دارد و باید یک پارتنر مناسب از میان آنها انتخاب کند. شما این کار را با تعامل و پرسیدن سوالات با استفاده از مکانیک‌های مبتنی بر هوش مصنوعی انجام می‌دهید.

پاسخ‌های افسران از طریق تفسیر AI از پرسش‌ها ایجاد می‌شود، که منجر به تعاملاتی می‌شود که شخصیت‌های متفاوتی از دوستانه و خشن گرفته تا دوستانه را نشان می‌دهد. فناوری هوش مصنوعی در این ماد Inworld (یک موتور کاراکتر) است که در کنار نرم افزار تبدیل متن به گفتارElevenLabs  برای تولید صداهای NPC استفاده می‌شود.

کار Bloc نشان دهنده یک روند رو به رشد در صنعت بازی است. انویدیا اخیراً Nvidia ACE را معرفی کرده است، ابزار توسعه‌ای که توسعه‌دهندگان بازی را هدف قرار می‌دهد تا NPC‌های خود را با قابلیت‌های زبان طبیعی هوشمند همراه سازند.

بسیاری از بازیگران اصلی صنعت بازی‌های ویدیویی از امکانات هوش مصنوعی مولد استقبال کرده‌اند. به عنوان مثال، در ماه آوریل، World of Warcraft Classic  به لطف این فناوری اکنون قابلیتی دارد که هنوز در نسخه مدرن MMORPG بلیزارد وجود ندارد: صداگذاری کامل NPC.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.