AD

ای‌کاش بز بودم! نقد و بررسی بازی Goat Simulator 3

9 520

یک قسمت‌هایی از زندگی آن‌قدر به ما فشار وارد می‌شود که با خود می‌گوییم که ای‌کاش بز بودیم. یک بز که بدون هیچ مشغله فکری در فضای سبز مزرعه زندگی می‌کند و هیچ مشکلی نیز ندارد. آیا شما واقعاً چنین فکر می‌کنید؟ نکند که فکر کردید بز بودن واقعاً ساده و آسان است!
تجربه بازی Goat Simulator 3 به شما این اجاره را می‌دهد که به جواب سؤال‌های خود برسید. متوجه خواهید شد که بز بودن هم مکافات‌هایی دارد و به همین سادگی نیست!! اگر ذوست دارید درباره این بازی اطلاعاتی کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید.

 

داستان بازی Goat Simulator 3

داستان بازی Goat Simulator 3

این بازی توسط کمپانی Coffee Stain North ساخته شده است و در تاریخ 17 نوامبر 2022 نیز به بازار عرضه شده است. اگر نسخه اول این گیم را تجربه کرده باشید فهمیدن داستان نسخه دوم برای شما راحت‌تر خواهد بود. به همین دلیل بهتر با بازی Goat Simulator 4 ارتباط برقرار خواهید کرد.

اگر یادتان باشد در قسمت اول بازی بز داستان ما به ماه سفر کرد. این سفر موجب شد در جهان شهرت زیادی پیدا کند و همین موضوع بلای جانش شده است. دراین‌بین یک مزرعه‌دار نیز وجود دارد که می‌خواهد از این موضوع سو استفاده کند و در زندگی خو پیشرفت داشته باشد.

مزرعه‌دار خوب می‌داند که بز داستان ما چقدر مشهور است و کارهای زیادی از دستش برمی‌آید. به همین دلی بز را در مزرعه خود زندانی کرده است. او از شما یعنی بز داستان می‌خواهد که به انجم مخفی بزها بروید و در این انجمن بز بلندمرتبه‌ای شوید. در این انجمن حالت‌های مختلفی وجود دارد که با پیشبرد داستان به این حالت‌ها دسترسی خواهید یافت.

هرچه که مقام شما در انجمن بزها بیشتر شود دسترسی نیز افزایش پیدا می‌کند. یعنی شما می‌توانید به قسمت‌هایی از انجمن بروید که قبلاً نمی‌توانستید. همچنین به لطف این پیشرفت به سلاح‌ها و ابزارهای بیشتری نیز دسترسی خواهید یافت. بهتر است اصلا به دنبال منطق انسانی و عقلانیت در داستان این بازی نباشید! زیرا هدف داستان بازی اصلاً چنین موضوعی نیست.

داستان بازی به عجیب‌ترین و بی‌منطق‌ترین شکل ممکن پیش خواهد رفت و شما را شگفت‌زده خواهد کرد. حتی اگر به اسم بازی نیز نگاه کنید متوجه هدف بازی خواهید شد. عده‌ای از افراد با تجربه این گیم بر این فکر می‌افتند که به سراغ نسخه دوم بروند و آن را نیز تجربه کنید. اما باتوجه‌به سرچ‌های مختلف چیزی نصیب آن‌ها نمی‌شود.

درواقع بازی Goat Simulator 3 نسخه دوم این گیم است و خبری از بازی Goat Simulator2 نیست. گشتیم نبود و نگردید که نیست و چیزی نصیبتان نخواهد شد. در واقع این گیم با نامش هم انسان‌ها را فریب می‌دهد؛ آن‌وقت شما توقع یک بازی عقلانی جذاب از Coffee Stain North دارید.

 

گرافیک بازی

گرافیک بازی Goat Simulator 3

شاید باور نکنید اگر بگویم که برای ساخت این بازی از موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 استفاده شده است. هرچقدر بازی را از زاویه مختلف بررسی کنید نمی توانید متوجه شوید که واقعاً این گیم دستاورد Unreal Engine 5 باشد گرافیک بازی آن‌قدر هم بد و افتضاح نیست. اما وجود Unreal Engine 5 توقعات ما را کمی بالاتر برده است.

البته که هدف شما از تجربه این بازی نباید گرافیک آن باشد. اگر بخواهیم از بقیه نقاط بازی چشم‌پوشی کنید بازی Goat Simulator 3 در بخش گرافیک نمره خیلی خوبی نمی‌گیرد. حتی اگر طراحی محیطی ساده آن را کنار بگذارید بازی برخی اشکالات دارد که می‌تواند شما را کلافه کند.

اولین ایراد این است که در تنظیمات بازی هیچ قسمت گرافیکی دیده نمی‌شود که بر اساس سخت‌افزار خود گرافیک را تنظیم کنید. در واقع داشتن حداکثر سیستم‌عامل یا داشتن حداقل سیستم‌عامل در تجربه گرافیکی نقشی ندارد. بلکه سخت‌افزار قوی‌تر روی روان اجراشدن بازی تأثیرگذار است.

در بسیاری از مواقع شاهد این هستیم که برخی از قسمت‌های شهر خیلی دیر لود می‌شوند که تجربه خوبی نیست. هیچ راهکار تنظیماتی نیز برای حل این مشکل وجود ندارد و شما چاره‌ای ندارید که این مشکلات را بپذیرید. همچنین کاراکترها نیز به‌خوبی طراحی نشده‌اند. همین دلیل باعث شده در برخی موارد مشکل کنترل بز شما را کمی اذیت کند.

نقشه بازی در کنار سادگی خود به‌خوبی طراحی شده است. همچنین وسعت این نقشه نسبت به نسخه اول کمی بیشتر شده است. البته این وسعت آن‌چنان هم زیاد نیست. کافی است که 1 روز زمان بگذارید تا با قسمت‌های مختلف شهر آشنا شوید. اگر نقشه بازی بزرگ‌تر از این بود روی کاربر نیز تأثیر بدی نمی‌گذاشت و روند خسته‌کنندگی بازی را نیز کندتر می‌کرد.

البته که بهتر است توقعات خود را از یک بازی 30 دلاری پایین بیاورید. یک گیمی که هیچ‌وقت هدف آن ارائه یک داستان گیرا و گرافیک جذاب نبوده و نخواهد بود. تنها هدف این است که خنده روی لبان شما بیاید و لحظاتی دور از مشغله ذهنی وقت بگذرانید. چیزی که می‌خواستید به‌عنوان یک بز بهش برسید.

 

موسیقی بازی

شاید اگر کمی روی این موضوع دقت می‌شد بهترین نمره را از این بخش می‌گرفت. اما این نکته همیشه هست که شاید را کاشتند؛ ولی هیچ‌وقت سبز نشد و کار از کار گذشته است. ترک‌های موسیقی به‌خوبی انتخاب شده‌اند و باحال و هوای بزی هم‌خوانی دارند و حس یک بز دیوانه را به‌خوبی به شما القا می‌کنند.

نکته منفی درباره موسیقی این است که ترک‌های استفاده شده در این گیم به تعداد انگشتان دست ما یا حتی بز داستان نیز نمی‌رسد. البته که می‌دانیم بزها سم دارند. همین موضوع باعث می‌شود که ترک‌های بازی کم‌کم خسته‌کننده و تکراری شوند و تأثیر مثبت گیم پلی بازی را کاهش دهند. شاید هم بز داستان ما خیلی به موسیقی علاقه‌ای ندارد؛ به‌هرحال به نظر سازندگان بازی احترام می‌گذاریم.

 

گیم پلی بازی Goat Simulator 3

گیم پلی بازی Goat Simulator 3

گیم پلی بازی Goat Simulator پر از اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی است که می‌تواند شما را سرگرم کند. شما می‌توانید با خرید این بازی یک شبیه‌ساز بز سفارش دهید و در هنگام تحویل یک زرافه تحویل بگیرید. در دنیای Coffee Stain North همه این اتفاقات شانس به وقوع پیوستن دارند.

در برخی از مراحل شما قدرتی دارید که می‌توانید به موجودات دیگر تبدیل شوید. از زرافه گرفته تا خوک دستان شما کاملاً باز است. به‌هرحال ممکن است برخی از مواقع بز بودن کمی خسته‌کننده باشد. شاید دیدن زرافه‌ای که با این قدش در خودرو نشسته و ماشین‌سواری می‌کند جذاب‌تر باشد.

وقتی که مراحل بازی را به اتمام می‌رسانید پاداش دریافت خواهید کرد. البته که این پاداش‌ها پول نیستند و برای دریافت پول به سراغ ATMها بروید. پاداش بازی کلی آیتم جذاب است که به شما قدرت‌های فرا منطقی می‌دهد. قدرت‌هایی که شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

در برخی مواقع این آیتم ممکن است یک بال آتشین برای پرواز باشد یا یک کفش که مجهز به موشک‌های پرقدرت است. شکر که سازنده بازی دست شما را در استفاده از این آیتم‌ها باز گذاشته است. من چکمه موشکی را می‌پوشم و شما بال آتشین را انتخاب کنید؛ به نظر که یک جدال سخت و نفس‌گیر خواهد بود.

مراحل بازی نیز کلی تنوع دارد. مراحلی چرت که برخی از مواقع به خودتان می‌آیید و می‌گویید چرا وقتم را برای هم‌چین مراحلی تلف می‌کنم. در جواب باید به خود بگویید که در دل این مراحل کلی اتفاقات فان گنجانده شده که شما را شاد خواهد کرد. برای مثال در یک مرحله وظیفه شما این خواهد بود که یک کرگدن که از باغ‌وحش فرار کرده را پیدا کنید.

بازی دارای بخش آنلاین نیز هست. شما می‌توانید در کنار دوستان خود این گیم را تجربه کنید و شهر را به آشوب بکشید. شما می‌توانید به دو صورت لوکال و آنلاین این گیم را تجربه کنید. البته هیچ لابی طرحی نشده تا بتوانید با افراد رندوم این گیم را تجربه کنید.

 

شخصیت‌های موجود در بازی

شخصیت های بازی Goat Simulator 3

تنها شخصیت موجود در بازی یک بز خراب‌کار است. البته در محیط بازی کلی NPC بدبخت نیز وجود دارد که این بز داستان ما روزگار آن‌ها را سیاه کرده است. اگر بخواهیم دیگر حیوانات را نیز شماریم زرافه و دیگر حیواناتی که می‌توانید به آن‌ها تبدیل شوید نیز وجود دارند.

در کنار شخصیت‌ها ماشین‌ها نیز هستند. انواع مختلف ماشین طراحی شده‌اند و در شهر وجود دارند. نکته اینجا است که شما می‌توانید به‌عنوان یک بز این ماشین‌ها را بدزدید و با آن‌ها در شهر بگردید. البته چکمه‌های موشکی را نیز فراموش نکنید. یک ابزار عالی و هیجانی برای گشت‌وگذار که آدرنالین را در خون شما جاری می‌کند.

 

سیستم موردنیاز برای نصب بازی Goat Simulator 3

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10

CPU: Intel Core I5-4690K

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 1050 TI 4G

DirectX: نسخه 11

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 12 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی سازنده بازی

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: 10

CPU: Intel Core I5- 9400F

رم: 16 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 1070 Ti 8G

DirectX: نسخه 11

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 12 گیگابایت

 

نظر شما چیست؟

در نهایت با بازی Goat Simulator 3 آشنا شدیم. یک گیم با پر از لحظات فان که شما را سرگرم خواهد کرد. همچنین این گیم بسیار عالی برای تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب و دیگر پلتفرم‌ها است. شما می‌توانید با گیم پلی این بازی کلی ویدئو‌های فان و جذاب تهیه کنید. اگر خاطره‌ای از تجربه بازی Goat Simulator 3 دارید لطفاً در قسمت کامنت‌های emojo برای ما و دیگران تعریف کنید.

70%
GOOD

آیا Goat Simulator 3 ارزش بازی کردن دارد؟

اگر به دنبال یک گیم می‌گردید که بعد از یک روز سخت کاری حال و هوای خود را عوض کنید بازی Goat Simulator 3 بهترین گزینه است.

 • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 نظرات
 1. گردی می گوید

  سلام یه سوالی داشتم از قسمت قبلیش محیطش بیشتره یا بازم همونه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام جهان بازی تقریبا 18 برابر جهان قبلی است

 2. فاضلی می گوید

  سلام وقتتون بخیر خستهع نباشید باید هرکاری که لیست گفته رو تموم کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

  2. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله .

 3. شکیب می گوید

  سلام وقتتون بخیر بال های تو بازی خریدنیه ؟؟؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقتتون بخیر خیر جناب شما با گشت گذار میتونید خیلی از وسایل کاربردی بازی رو پیدا کنید

 4. هدایت می گوید

  سلام خسته نباشید من بازی رو تازه نصب کردم میتونم شکل بزم رو عوض کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام بله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.