AD

آموزش کامل و جامع اول شدن در بازی فری فایر

0 1,079

فری فایر یکی از بازی‌های رویال بتل موبایل است که توسط شرکت گارنا منتشر شده‌است. داستان این بازی از آنجا آغاز می‌شود که بازیکن در یک هواپیما بر فراز آسمان جزیره‌ای دورافتاده در حال پرواز است. این بازیکن و 49 بازیکن دیگر با کمک چتر نجات از این هواپیما فرود می‌آیند و پس از جستجو برای سلاح‌های بازی، به نبرد با یکدیگر می‌پردازند. هر تیم یا بازیکنی که بتواند تمامی حریفان و دشمنان خود را شکست دهد و به تنهایی در جزیره بماند، پیروز این نبرد خواهد بود. در این میان بسیاری از بازیکنان این بازی یک سوال مشترک دارند و آن این است که چگونه در بازی فری فایر اول شویم؟ از این رو، ما قصد داریم تا در این مطلب از سایت ایموجو تکنیک‌ها و نکاتی را برای اول شدن در بازی فری فایر ارائه دهیم.

این مطلب آموزشی برای شما مفید خواهد بود: آموزش صفر تا صد هد زدن در بازی فری فایر

ترفندهای اول شدن در بازی فری فایر

راه‌حل هایی برای اول شدن در بازی فری فایر وجود دارند که شما می‌توانید در ادامه این بخش با آن‌ها آشنا شوید.

چتر نجات خود را باز نکنید

همه ما فکر می‌کنیم که پس از پرش از هواپیما باید سریعا چتر نجات را باز کنیم، اما در واقع اینطور نیست! چرا که باز کردن چتر نجات موجب می‌شود تا فرود شما به کندی صورت گیرد، بنابراین دیرتر از حریفان و دشمنان خود به سطح زمین می‌رسید. به این ترتیب دشمنانی که زودتر از شما به سطح زمین رسیده‌اند، می‌توانند شما را در حال فرود، مورد هدف قرار دهند! پس در گام اول، کافی است تا چتر نجات خود را باز نکنید. نگران نباشید، این بازی به طور خودکار، چتر نجات شما را در هنگام نزدیک شدن به سطح زمین باز می‌کند.

ترفندهای اول شدن در بازی فری فایر

سریعا شروع به دویدن کنید و تا حد ممکن از شهرها فاصله بگیرید

از ترفندهای اصلی برای اول شدن در بازی فری فایر سریع دویدن است. سعی کنید آخرین شخصی باشید که از هواپیما می‌پرید، تا در مکانی آرام و به دور از جنگ فرود آیید. همچنین، به محض آنکه روی سطح زمین فرود آمدید شروع به دویدن کنید، چرا که این زمان فرصت مناسبی برای شروع نبرد نیست. اگر در میانه نقشه فرود آمدید باید از یک وسیله نقلیه استفاده کنید و در اولین فرصت از آنجا فرار کنید. توجه کنید که جنگ در محدوده شهرها، شدیدتر خواهد بود، بنابراین در ابتدای بازی باید تا حد ممکن از آن‌ها دور شوید. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه در بازی فری فایر اول شویم توجه کنید که اولین هدف شما پس از فرود بر روی زمین، باید دور شدن از دیگر بازیکنان باشد. بگذارید آن‌ها یکدیگر را بکشند و از بین ببرند.

از وسایل نقلیه، اجتناب کنید

از دیگر ترفندهای اول شدن در بازی فری فایر اجتناب از وسایل نقلیه می باشد. اگر بازی را به صورت تک نفره اجرا می‌کنید، به جز در موارد اورژانسی از وسایل نقلیه استفاده نکنید. زیرا وسایل نقلیه سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند و حتی از فاصله دور نیز قابل تشخیص‌اند. حتی اگر مجبور به استفاده از وسیله نقلیه بودید، این کار را تنها برای مدت بسیار کوتاهی انجام دهید تا بقای خود را به خطر نیندازید. همچنین پس از آنکه از وسیله نقلیه پیاده شدید باید به سرعت از آن منطقه دور شوید. در بازی‌های تیمی، این حساسیت تا حدودی کمتر است، چرا که یکی از اعضای تیم می‌تواند رانندگی وسیله نقلیه را برعهده گرفته و دیگری مسئول تیراندازی باشد.

اهمیت زره، از سلاح بالاتر است

اهمیت زره در اول شدن بازی فری فایر ، اگر به دنبال دانستن پاسخی برای این سوال هستید که چگونه در بازی فری فایر اول شویم باید بدانید که بیشتر بازیکنان پس از فرود، ابتدا به دنبال اسلحه‌ می‌روند، اما بهتر است که ابتدا روی یافتن زره تمرکز کنید. زیرا حتی اگر بهترین سلاح بازی را نیز در اختیار داشته باشید، گلوله‌ای که توسط یک تک تیرانداز شلیک شود و به شما برخورد کند، به طور قطع شما را خواهد کشت.

 یکی از آسیب پذیرترین و مهم‌ترین اعضای بدن، سر شماست و باید با استفاده از کلاه‌ جنگی از آن محافظت نمایید، در غیر این صورت ممکن است برای هدشات زدن مورد هدف قرار گیرید و تنها با یک گلوله از میدان به در شوید. توجه کنید که حتی اگر هیچ سلاح در اختیار نداشته باشید، داشتن تجهیزات زرهی کافی، این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا از میدان جنگ فرار کنید.

حریص نباشید

در حین بازی ممکن است، شاهد سقوط جعبه‌های غنایم از آسمان باشید. این امر در فری فایر، airdrop نامیده می‌شود و این جعبه‌ها حاوی سلاح‌ها و زره‌های بازی هستند. طبیعی است که شما تمایل دارید تا تمامی این جعبه‌ها را باز کنید و از غنایم درون آن‌ها بهره ببرید، ام اما اگر در پی اول شدن در بازی فری فایر هستید، بهتر است تا به دنبال دریافت تمامی این جعبه‌ها نباشید. زیرا دیگر بازیکنان نیز سقوط این جعبه‌ها را می‌بینند و احتمالاً چندین نفر در اطراف شما سعی دارند تا این جعبه را از آن خود سازند.

بهترین کار در چنین شرایطی آن است که در محلی مطمئن کمین کنید و دشمنانی که به سمت جعبه می‌روند را از راه دور نابود سازید. همچنین باید به یاد داشته باشید که بازیکنان حریص، مدت طولانی در این بازی دوام نمی‌آورند.

برای اول شدن در بازی فری فایر حریص نباشید

از هدفون استفاده کنید

یکی دیگر از ترفندهای اول شدن در بازی فری فایر استفاده از هدفون است. شما ممکن است تحرکات دشمنان خود در عرصه نبرد را درک نکنید اما نباید از توجه به صداهای اطراف خود غافل شوید. شما باید همواره مراقب صداهایی باشید که دیگر بازیکنان (به ویژه در فضاهای محصور) ایجاد می‌کنند و برای این منظور نیز باید همیشه با یک هدفون، بازی را اجرا کنید. اگر با دقت کافی به صداهای اطراف خود گوش کنید، می‌توانید حس کنید که سایر بازیکنان به کدام قسمت‌ها وارد شده اند و دقیقاً در کجا قرار دارند. در مقابل، شما نیز باید از حرکات سریع خودداری کنید، زیرا دشمنانی که در اطراف شما هستند نیز می‌توانند صدای شما را بشنوند.

نباید تا پایان بازی در حال دویدن باشید

پیشتر اشاره کردیم که اگر به دنبال آن هستید که چگونه در بازی فری فایر اول شوید به محض فرود روی زمین، شروع به دویدن نمایید. اما این نکته برای شروع بازی بود. شما باید به طور مداوم در عرصه نبرد حرکت کنید، اما این بدان معنا نیست که باید همیشه و همه جا در حال دویدن باشید. چرا که یک جسم متحرک توجه زیادی را به خود جلب می کند.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی witcher 3

Minimap، تنها دوست شماست

شما می‌توانید موقعیت مکان دیگر بازیکنان در عرصه نبرد را در یک نقشه کوچک مشاهده نمایید. به خاطر داشته باشید که اگر یک بازیکن به دیگری شلیک کند، در این نقشه یک فلش قرمز رنگ نمایان خواهد شد و نوک فلش نشان می‌دهد که مهاجم در کدام جهت شلیک کرده‌است. شما می‌توانید از این مسئله به نفع خود استفاده کنید و اگر در این نقشه کوچک یک فلش قرمز رنگ مشاهده کردید باید توجه کنید که یک بازیکن دیگر در نزدیکی شما وجود دارد و برای مدت زمانی کوتاهی، می‌توانید موقعیت مکانی دقیق او را نیز ببینید.

جمع بندی

در این مقاله با نحوه اول شدن در بازی فری فایر آشنا شدیم. برخی از این نکات، بسیار ساده و پیش پا افتاده بودند اما بی توجهی به همین نکات ساده نیز می‌تواند موجب شود تا بازیکن، توسط دشمنانش کشته شده و از دور بازی کنار گذاشته شود. اگر شما نیز به خواندن مقالات این چنینی درباره انواع بازی‌های موبایل علاقه دارید، ما شما را به مطالعه دیگر مقالات وب‌سایت ایموجو دعوت می‌کنیم. با مراجعه به بخش نقد و بررسی بازی می توانید با نقاط قوت و ضعف بازی به صورت کامل آشنا شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.