AD

خرده فروشی Final Fantasy 16 در بریتانیا 74 درصد کمتر از  FF15

0 76

بیایید امیدوار باشیم که فروش دیجیتال بازی Final Fantasy 16 آمار مثبت تری داشته باشد.

آمار فروش نشان می‌دهد که Final Fantasy 16 پرفروش‌ترین نسخه خرده‌فروشی بریتانیا در این هفته است، اگرچه طبق گزارش‌ها فروش آن 74 درصد کمتر از Final Fantasy 15 است.

پس از گذشت دو سال از رونمایی این نسخه از  بازی، این هفته شاهد عرضه Final Fantasy 16 بودیم که مدت ها در انتظار آن بودیم. در حالی که استقبال منتقدان از این بازی تاکنون تا حد زیادی مثبت بوده است، به نظر می رسد که آنقدرها که Square Enix سروصدا کرده است، سروصدا نکرده باشد. وقتی نوبت به فروش بازی می‌رسد، حداقل در مورد عرضه‌های خرده‌فروشی فیزیکی در بریتانیا، آمارها امیدوار کننده است.

همانطور که توسط کریستوفر درینگ (Christopher Dring)، رئیس GamesIndustry.biz گزارش شده است، ارقام فروش بریتانیا نشان می دهد که در حالی که Final Fantasy 16 اولین عرضه خرده فروشی این هفته است، آمار فروش آن حدود 74 درصد کمتر از آخرین نسخه اصلی این سری یعنی Final Fantasy 15 است. Dring داده‌ها را در توییتر به اشتراک گذاشت و اظهار داشت که این سری از بازی شروع «قوی» نداشت.

اگرچه ممکن است این آمار برای برخی از طرفداران Final Fantasy ناراحت کننده باشد، باید گفت که عوامل مختلفی در موضوع فروش دخیل هستند. برای شروع می توان گفت،Final Fantasy 16  در انحصار PS5  است، در حالی که Final Fantasy 15 بر روی طیف وسیعی از کنسول ها قابل اجرا بوده و است. همچنین گفته شده است که Final Fantasy 15 در زمان پایان نسل کنسول ارزان‌تر منتشر شد، به این معنی که افراد بیشتری به سیستم‌های مورد نیاز برای اجرای بازی دسترسی داشتند.

همچنین، همانطور که Dring اشاره کرده است، این آمار، فروش دیجیتالی بازی را در نظر نمی گیرد، که آشکارا بخش بزرگی از معادله در حال حاضر نسبت به زمان عرضه Final Fantasy 15 را در اختیار دارد. این فقط نشان دهنده ارقام فروش در بریتانیا است، بنابراین می تواند برای سایر نقاط جهان متفاوت باشد. اگرچه مشاهده آمار فروش بسیار پایین تر از Final Fantasy 15 کمی ناامید کننده است، اما لزوماً به این معنی نیست که Final Fantasy 16 بد عمل می کند و امیدواریم که بیشتر نشان دهنده تغییر به سمت فروش دیجیتال باشد.

جدیدترین اخبار دنیای بازی و سرگرمی در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.