AD

زمان انتشار Fallout 5، پلتفرم‌ها، سیر داستانی و بسیاری دیگر

زمان انتشار Fallout 5، پلتفرم‌ها، سیر داستانی و هر چیز دیگری که تاکنون می‌دانیم
0 32

Fallout 5 در راه است و زمان انتشار Fallout 5 سوال بسیاری از گیمرها است. این روزها تمرکز زیادی روی سری Prime Video Fallout این فرنچایز است که در تاریخ 10 آوریل اکران می‌شود. اگر این سری علاقه شما را به بازی‌ها برانگیخته یا تجدید کرده است، ممکن است خوشحال باشید که Bethesda در حال بازگشت به این سری با یک بازی جدید است.

اما خیلی هیجان زده نشوید، زیرا Fallout 5 زمان زیادی با انتشار فاصله دارد. با این حال، Bethesda به صورت کلی شروع به صحبت در مورد آن کرده است. ما هنوز اطلاعات زیادی در زمان انتشار Fallout 5 نداریم، اما برخی از موارد کلیدی وجود دارد که باید بدانیم، مانند مبهم بودن زمان عرضه، چه کسی آن را می‌سازد، و برخی نکات درباره داستان.

بازی Fallout 5 چه زمانی منتشر می شود؟

هیچ صحبت قطعی در مورد زمان انتشار Fallout 5 وجود ندارد، اما Bethesda قبلاً انتشار جدیدترین بازی های خود را تأیید کرده است. در سال 2021،Bethesda  گفته بود که Starfield ابتدا می آید (و در نهایت در سال 2023 منتشر شد)، سپس The Elder Scrolls VI و سپس Fallout 5. با توجه به اینکه بدون شک هنوز سال‌ها تا انتشار The Elder Scrolls VI فاصله دارد و سال 2026 شایعه شده اولین تاریخ ممکن این بازی است، بازی بعدی Fallout مطمئناً زمانبر خواهد شد.

 با Fallout 4 ،Bethesda بازی را تنها شش ماه قبل از تاریخ انتشار نهایی آن در سال 2015 معرفی کرد. تاد هوارد (Todd Howard) از Bethesda گفته است که ترجیح می‌دهد یک خبر کوتاه از زمان اعلام تا انتشار را ارائه دهد و اخیرا اعتراف کرده است که اگر می‌توانست این کارها را به گونه‌ای متفاوت انجام دهد او می‌توانست این کار را دوباره با The Elder Scrolls VI تکرار کند.  این بازی در سال 2018 معرفی شد، به این معنی که اگر سال 2026 واقعاً سریع‌ترین زمان عرضه باشد، هشت سال زمان می برد.

 از نظر فنی نیز Fallout 5 برخلاف آنچه که در برنامه The Elder Scrolls VI در E3 2018 معرفی شد، به طور رسمی و در قالب یک بیانیه مطبوعاتی یا ارائه رسمی از سوی Bethesda اعلام نشده است. در همین راستا برای این کار Bethesda می تواند یک اعلان تا انتشار اصلی مانند آنچه در Fallout 4 داشت، ایجاد کند. شما همچنین میتوانید برای آشنایی بیشتر با Fallout 4 مقاله نقد و بررسی بازی Fallout 4 را در رسانه بازی ایموجو بخوانید.

پلتفرم های Fallout 5

بازی‌های قبلی Fallout برای تمامی کنسول‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس و همچنین کامپیوترهای شخصی عرضه شد، اما همه چیز می‌تواند با Fallout 5 تغییر کند. مایکروسافت شرکت مادر Bethesda ZeniMax و فرنچایز Fallout را در سال 2020 به قیمت بیش از 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد. بر همین اساس، بسیاری تصور می‌کنند که Fallout 5 بطور انحصاری برای ایکس باکس و PC خواهد بود. علاوه بر این، مایکروسافت تصمیم گرفت استارفیلد را در کنسول ایکس باکس انحصاری کند. در ماه فوریه، ایکس‌باکس اعلام کرد که برخی از عناوین را به عنوان بخشی از تغییر در استراتژی انتشار خود به کنسول‌های پلی‌استیشن و نینتندو می‌آورد. مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، فیل اسپنسر (Phil Spencer)، گفته است که هر بازی ایکس باکس می‌تواند بر روی پلی استیشن عرضه شود، اما هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا Fallout 5 یک نسخه چند پلتفرمی خواهد بود یا خیر.

فراتر از آن، با یک علامت سوال در مورد زمان انتشار Fallout 5، ما حتی نمی‌دانیم که آیا این بازی روی کنسول‌های نسل فعلی عرضه خواهد شد یا خیر.

صحنه ای از بازی  Fallout 4

صحنه ای از بازی  Fallout 4

 

داستان Fallout 5

تمام کارهایی که Bethesda انجام داده وجود Fallout 5 را تایید کرده است، بنابراین خیلی زود است که بدانیم داستان، محیط یا شخصیت‌ها چه می‌تواند باشد. با این حال، یک سرنخ ارائه شده اسن است که تاکنون تاد هاوارد از بتسدا آمده است. او همچنین تهیه‌کننده اجرایی سریال Prime Video Fallout است و به شو رانرها گفت که از موضوعات خاصی اجتناب کنند زیرا امکان دارد این موضوعات در Fallout 5 حضور داشته باشند. بنابراین انتظار نداشته باشید که Fallout 5 همان موضوعی را که در این مجموعه تلویزیونی پوشش داده شده است، داشته باشد.

 

چه کسی Fallout 5 را می سازد؟

استودیوی بازی سازی Bethesda، تیمی است که اکثر آثار اصلی اخیر در سری Fallout را ایجاد کرده است و انتظار می‌رود برای ساخت Fallout 5 مجدد بازگردد. هاوارد، کارگردان Fallout 4، بدون شک در Fallout 5 نقش خواهد داشت، اما مشخص نیست چه نقشی دارد. هاوارد همچنین کارگردان بازی در Starfield بود. مشخص نیست که او چه نقشی را در The Elder Scrolls VI یا Fallout 5 ایفا خواهد کرد، اما برخی انتظار دارند که او بیشتر در صندلی عقب بنشیند و در نقش تهیه کننده یا مدیر اجرایی به این بازی کمک کند.

نکته قابل توجه این است که Obsidian، توسعه دهنده بازی محبوب Fallout: New Vegas نیز متعلق به مایکروسافت است و مدیر عامل آن برای توسعه یک بازی جدید از Fallout ابراز علاقه کرده است.

صحنه ای ازFallout 76  که در سال 2018 منتشر شد و شروعی دشوار داشت

صحنه ای ازFallout 76  که در سال 2018 منتشر شد و شروعی دشوار داشت

بازی Fallout 76

Bethesda بازی Fallout 76 را در سال 2018 منتشر کرد. برخلاف بازی‌های گذشته، یک RPG متمرکز چند نفره و همیشه آنلاین بود که به گفته بسیاری در زمان عرضه به موارد زیادی نپرداخته بود. اگر تمایل دارید Fallout 76 را بیشتر بشناسید پیشنهاد میکنیم مقاله نقد و بررسی بازی Fallout 76 را در ایموجو بخوانید.

هاوارد، تهیه کننده اجرایی این عنوان بود و در موارد متعدد، در مورد مسائل متعدد و جدی بازی صراحتاً صحبت کرده است. Bethesda در هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها پس از عرضه، به‌طور پیوسته بهبود، به‌روزرسانی و گسترش Fallout 76 را انجام داد و این شرکت اکنون می‌گوید که Fallout 76 یکی از پربازی‌ترین بازی‌های این شرکت است. با توجه به آن، بسیاری از طرفداران می‌پرسند که آیا عناصر آنلاینی در Fallout 5 نقش خواهد داشت یا نه.

 

منبع: GameSpot

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.