AD

Face Unlock در Google Pixel 8 فریب خورده است

مشکل قابلیت Face Unlock در Google Pixel 8
0 248

پس از معرفی رسمی در اوایل ماه جاری، گوگل پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو بالاخره به دست مشتریان رسیدند. در میان بسیاری از ویژگی‌های جدید همراه با این دو پرچم‌دار، یکی از ویژگی‌های جدید که مورد توجه قرار گرفت، افزودن قفل با چهره برای پرداخت‌ها بود، به‌طوری‌که این شرکت گفت که سری پیکسل 8 اکنون می‌تواند فقط از Face Unlock برای احراز هویت استفاده کند و تصریح کرد که گوشی‌های جدید مطابق با بالاترین استاندارد بیومتریک Android یعنی کلاس 3 هستند. گزارش یک کاربر در Reddit نشان می دهد که سیستم Face Unlock ممکن است در برخی شرایط مستعد سوء استفاده باشد.

طبق گفته های این کاربر، سیستمFace Unlock  مربوط به گوشی Pixel 8 Pro هر بار چهره برادر این شخص را نیز در احراز هویت مثبت تشخیص می‌دهد، علی‌رغم اینکه هر دو بسیار متفاوت به نظر می‌رسند. Face Unlock سال گذشته با سری پیکسل 7 معرفی شد و گوگل گفت که Pixel 8 جدید می‌تواند از این روش برای تأیید اعتبار نیز استفاده کند و بیشتر بر پیشرفت‌های مبتنی بر یادگیری ماشین/هوش مصنوعی تکیه کند.

شاید بخوانید: مقایسه سه گوشی رده بالا Google Pixel 8 Pro، iPhone 15 Pro Max و Galaxy S23 Ultra

در تلاش برای توضیح این وضعیت، کاربر آسیب‌دیده اظهار می‌دارد که شاید Pixel 8 Pro متقاعد شده است که برادران حتی زمانی که دوقلو نیستند، دوقلو هستند و اضافه می‌کند که Face Unlock پدر این کاربر را به این شکل تشخیص نداده است. بنابراین خیلی زود است که این گزارش را یک نگرانی جدی امنیتی بدانیم.

این واقعیت که گوگل با Face Unlock بدون استفاده از سخت افزار اختصاصی توانسته به سطح بالایی از امنیت دست یابد، واقعاً قابل توجه بود. با این حال، همانطور که چندین رویداد در گذشته نشان داده است، استفاده از سخت‌افزار اختصاصی، مانند کاری که اپل با روش احراز هویت Face ID در آیفون‌ها و مدل‌های آی‌پد پرو انجام می‌دهد، نیز می‌تواند در شرایط خاص خوب عمل نکند.

در حالی که کمتر از 1 در 1،000،000 احتمال باز کردن قفل آیفون یا آی پد توسط یک فرد تصادفی با Face ID وجود دارد، اپل می گوید احتمال تطابق به صورت تصادفی با خواهر و برادر یا کودکان زیر 13 سال بیشتر است، زیرا ویژگی های متمایز کننده صورت آنها ممکن است به طور کامل توسعه نیافته باشند.

بنابراین کاملاً محتمل است که سیستم Face Unlock Pixel 8 و 8 Pro نیز طعمه این پدیده شده باشند. با این وجود، هنوز برای قضاوت کردن خیلی زود است، اما امیدواریم در مورد این موضوع شفافیت بیشتری کسب کنیم زیرا مشتریان بیشتری در روزهای آینده پیش‌سفارش پیکسل 8 خود را دریافت می‌کنند.

البته تاکنون برای سری پرچم‌دار جدید گوگل بد نبوده است، زیرا آزمایش دوام پیکسل 8 پرو اخیر JerryRigEverything نشان می‌دهد که این شرکت ممکن است برخی از مشکلات طراحی و دوام پیکسل 7 پرو را برطرف کرده باشد. دوام یک عنصر کلیدی در بازاریابی سری Pixel 8 است، به ویژه پس از وعده گوگل برای ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و قطعات یدکی که به مدت هفت سال به طول انجامید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.