AD

دیابلو 4 بازیکنان را از استفاده هرگونه mod محروم می‌کند

0 97

بازی دیابلو 4 مانند بازی قبلی این سری، نیاز به اتصال دائمی اینترنت دارد، حتی اگر بخواهید به تنهایی بازی کنید. به همین دلیل، بلیزارد به بازیکنان یادآوری می‌کند که هر گونه mod در بازی ممنوع شده است زیرا استودیو سیاست سفت و سختی در مورد نرم افزارهای شخص ثالث دارد.

این در حالی است که  TurboHUD، یک مود عظیم از بازی دیابلو 3، در دیابلو 4 نیز راه‌اندازی شده است. این تیم همچنین می‌گوید که Diablo 4  را از نظر تقلب‌ و mod‌ها به طور مداوم نظارت می‌کند.

در هشداری در انجمن بلیزارد آمده است: ما متعهد هستیم که دنیای Sanctuary را مکانی امن و منصفانه برای همه بازیکنان نگه داریم و تیم امنیت بازی دائماً تقلب‌ها و تغییرات غیرمجاز را زیر نظر دارد.

این پست در ادامه توضیح می‌دهد که شرایط و ضوابطی که همه بازیکنان با آن موافقت می‌کنند به صراحت تقلب، ربات‌ها، هک‌ها و هر نرم‌افزار غیرمجاز دیگری که بازی را خودکار تغییر می‌دهد یا به‌طور دیگری در بازی دخالت می‌کند، ممنوع می‌کند.

سپس TurboHUD را با نام ذکر می‌کند.  TurboHUD4مانند هر نرم افزار اصلاح کننده بازی، برای استفاده در Diablo 4 ممنوع است. هر بازیکنی که آن را نصب کند با نوعی مجازات مواجه می‌شود که می‌تواند “شامل تعلیق دائمی” باشد.

این یک ضربه بزرگ است، زیرا یک مادینگ خوب می‌تواند تضمین ادامه دار بودن یک بازی برای سال‌های آینده باشد. تا کنون معروف ترین نمونه از این مورد Skyrim است که ماد شده و به هر شکلی که منتشر شده است، بازگشته است. حتی تایتل‌هایی که راه‌اندازی سختی داشتند مشکل آنها به لطف modder‌ها رفع شده است.

البته این نکته نیز مشخص نیست که آیا بلیزارد بر فناوری لازم برای تشخیص اینکه چه کسی با مادها بازی می‌کند و چه کسی نه، تسلط دارد یا خیر.

باید دید که آیا بلیزارد تصمیم می‌گیرد موضع خود را در مورد modهایی که به وضوح مزیت گیم پلی را به کاربر نمی‌دهند، ملایم تر کند. این اتفاق در مورد بازی‌های دیگر افتاده است برای مثال زمانی که آمازون به بازیکنان New World اجازه استفاده از یک minimap mod را داد و اعتراف کرد که به این زودی‌ها نمی‌تواند یک نسخه رسمی ایجاد کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.