AD

آموزش گام به گام اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون

0 13,792

یکی از کنسول‌های محبوب شرکت مایکروسافت که طرفداران زیادی دارد، کنسول ایکس باکس 360 است که افراد می‌توانند اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون را به سادگی انجام دهند. اگر بخواهید یک اتصال مطمئن و پایدار داشته باشید باید کابل مناسب تهیه کنید. کنسول ایکس باکس 360 از دو نوع کابل مختلف پشتیبانی می‌کند که شامل کابل‌های HDMI و A/V است. مدل‌های جدید ایکس باکس 360 از هر دو نوع کابل پشتیانی کرده که این امر برای اتصال راحت‌تر مناسب است.

برای این که بتوانید یک اتصال مناسب و پایدار داشته باشید، علاوه بر انتخاب یک کابل مناسب بهتر است ایکس باکس 360 را به دور از آلودگی و غبار قرار دهید. کنسول XBOX 360 نسبت به گرد و غبار حساس بوده و باعث گرم شدن کنسول می‌شود. اگر می‌خواهید اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون را یاد بگیرید بهتر است تا انتها همراه مجله بازی موبایل ایموجو باشید.

نحوه اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون

قبل از هر کاری تصمیم بگیرید که از چه نوع کابلی می‌خواهید برای اتصال استفاده کنید. مدل‌های قدیمی ایکس باکس 360 تنها از طریق کابل HDMI به مانیتور و تلویزیون متصل می‌شود. در ابتدا بهتر است بررسی کنید که تلویزیون شما دارای چه پورت‌هایی است. در این صورت می‌توانید کابل‌های مناسب را تهیه کنید تا یک اتصال پایدار را تجربه کنید. اگر قرار است کنسول را به تلویزیون‌های قدیمی متصل کنید می‌توانید از خروجی VGA HD استفاده کنید. اگر تلویزیون شما مدرن است و خروجی پورت HDMI در آن دیده می‌شود بهتر است این نوع اتصال را انتخاب کنید.

پیش‌تر در سایت ایموجو در مورد آموزش اتصال دسته ایکس باکس وان به گوشی با چند گام مطالب مهمی را برای شما عزیزان همیشه همراه قرار داده‌ایم. برای اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید:

استفاده از  VGA HD AV برای اتصال Xbox 360 به تلویزیون 

برای این نوع اتصال که جهت وصل کردن ایکس باکس به مانیتورهای قدیمی استفاده می‌شود بهتر است انتهای بزرگ‌تر کابل را به ایکس باکس متصل کرده و کابل‌های قرمز و سفید را به پشت مانیتور خود وصل کنید. در این حالت باید توجه کنید که پورت‌های قرمز و سفید را مطابق با رنگ کابل متصل کنید تا خروجی تصویر را به درستی دریافت کنید.

استفاده از  VGA HD AV برای اتصال Xbox 360 به تلویزیون
استفاده از  VGA HD AV برای اتصال Xbox 360 به تلویزیون

استفاده از  HDMI برای اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون

در این حالت جهت اتصال Xbox 360 به تلویزیون، کابل HDMI را به کنسول و پشت تلویزیون وصل کرده تا خروجی صدا و تصویر را دریافت کنید. در این روش که بسیار ساده است صدا و تصویر از طریق یک کابل قابل انتقال است.

استفاده از کابل  Component HD AV برای اتصال Xbox 360 به تلویزیون

بخش بزرگ کابل را به پشت کنسول ایکس باکس 360 متصل کرده و سپس کابل‌های ویدیویی قرمز، زرد و آبی رنگ را به مانند ترتیب رنگ‌ها، به پورت تلویزیون متصل کنید. گاهی ممکن است کابل سفید رنگ نیز در بین کابل‌های موجود دیده شود که شما می‌توانید با توجه به رنگ‌بندی پورت تلویزیون خود یک اتصال مناسب داشته باشید.

نکته: در صورتی که تلویزیون شما از کابل‌های موجود در بالا پشتیبانی می‌کند، برای این که بتوانید یک خروجی تصویر با کیفیت و پایدار دریافت کنید بهتر است کابل HDMI را انتخاب کنید. این کابل به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد می‌تواند خروجی صدا و تصویر مناسبی را ارائه دهد.

اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون
اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون

آماده سازی کنسول ایکس باکس 360 جهت دریافت تصویر

پس از اتصال مناسب، بهتر است منبع برق اصلی کنسول را وصل کرده و دستگاه بازی را روشن کنید. در صورتی که اتصال Xbox 360 به تلویزیون به درستی برقرار شده باشد باید تصویر را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. در صورتی که منوی دستگاه را مشاهده نمی‌کنید بهتر است اتصالات را بررسی کرده و مطمئن شوید که به شکل درست انجام شده است.

همچنین در این بخش با بررسی ورودی تلویزیون مطمئن شوید که تنظیمات تلویزیون را به شکل درست انجام داده باشید.

جمع بندی درباره اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون

برای اتصال Xbox 360 به تلویزیون می‌توانید از شیوه‌های بیان شده در بالا استفاده کنید. با توجه به نوع تلویزیون خود قادر خواهید بود تا یک انتخاب مناسب داشته باشید. در مدل‌های جدید کنسول ایکس باکس 360، پشتیبانی از کابل‌های جدید اضافه شده است که به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند اتصال خود را به سادگی با تلویزیون برقرار کنند.

اگر دارای کنسول ایکس باکس وان هستید و می خواهید از لپ تاپ به عنوان خروجی تصویر استفاده کنید، توصیه می شود آموزش کامل و جامع اتصال ایکس باکس وان به لپ تاپ را مطالعه کنید.

شما برای ما از اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون بنویسید

اتصال ایکس باکس 360 به تلویزیون را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.