AD

مقایسه بازی های پابجی موبایل و فری فایر ؛ دو بازی محبوب

0 544

ما در این مقاله از سایت مجله بازی موبایل ایموجو به مقایسه پابجی موبایل و فری فایر خواهیم پرداخت. البته مقایسه این دو بازی کار آسانی نمی باشد، زیرا به نظر می رسد که برای دو دسته بازیکن مختلف طراحی شده اند. امروزه شما می توانید بازی های پابجی موبایل و فری فایر را بر روی بیشتر گوشی ها مشاهده کنید.

همچنین بخوانید: معرفی و راهنمای بازی پابجی موبایل (PUBG Mobile)

مقایسه پابجی موبایل و فری فایر: کدام یک بهترین بازی نبرد رویال می باشد

قبل از مقایسه pubg mobile و free fire باید بگویم که این دو بازی به شدت روی جامعه ی بازی های موبایل تاثیر گذار بوده اند، آن ها حتی بیشتر از بازی های تیراندازی قدیمی مانند کانتر تاثیر گذار بودند. شما می توانید بازی های پابجی موبایل و فری فایر را در همه جا و روی همه ی گوشی ها مشاهده کنید، این بازی ها طرف دار های زیادی را جذب کرده اند و مزایای فوق العاده ای نسبت به سایر بازی ها دارند.

اما در نهایت وجود دو پادشاه در یک کشور امکان پذیر نمی باشد برای همین ما می خواهیم به مقایسه پابجی موبایل و فری فایر بپردازیم، تا از بین این دو بازی یک بازی را انتخاب کنیم.

مقایسه پابجی موبایل و فری فایر : شباهت ها

در ابتدای مقایسه pubg mobile و free fire باید بگویم که هر دو این بازی ها در سال ۲۰۱۸ منتشر شده اند و بازیکن های زیادی را جذب خود کرده اند. در بازی پابجی موبایل شما کاملا حس خواهید کرد که در یک بازی نبرد رویال کلاسیک بازی می کنید، اما در بازی فری فایر گسترش دهنده ها سعی کرده اند که تفاوت های زیادی نسبت به بازی های نبرد رویال دیگر ایجاد کنند.

گرچه هدف اولیه بازی های پابجی موبایل و فری فایر مانند هم است به طوری که شما به تنهایی وارد نقشه می شوید و دنبال بهترین راه برای زنده بودن هستید. آخرین شخصی که زنده بماند برنده بازی است.

مقایسه PUBG Mobile و فری فایر : بازی محبوب تر

تا ماه جولای سال ۲۰۲۰ پابجی موبایل در کل پلت فرم ها حدود ۱ میلیارد دانلود شده است و رتبه سوم بیشترین بازی دانلود شده در بین بازی ها را کسب کرد. رتبه اول و دوم مربوط به به بازی های Subway Surfers و Pokemon Go می باشد. فری فایر با ۷۰۰ میلیون دانلود در رتبه ۵ می باشد. کشور هند در بین این دانلود ها نقش ویژه ای داشت. همان طور که از مقایسه pubg mobile و free fire می بینید، پابجی موبایل از فری فایر محبوب تر می باشد.

مقایسه PUBG Mobile و فری فایر : بازی محبوب تر

مقایسه پابجی موبایل و فری فایر: اندازه و عملکرد

فری فایر با داشتن اندازخ نسبتا کم که حدود ۱ گیگا بایت می باشد و سازگاری برای تلفن های کم مصرف این دسته را از آن خود می کند، شما می توانید این بازی را بر روی یک دستگاه با RAM یک گیگا بایتی اجرا کنید که قادر به اجرای بازی پابجی موبایل نمی باشد.

از طرف دیگر پابجی موبایل، به حافظه ۲ گیگا بایتی در تلفن های اندرویدی و ۲.۴ گیگا بایتی در iOS احتیاج دارد. علاوه بر این پابجی موبایل به حدود ۲ گیگا بایت RAM احتیاج دارد. همان طور که می بینید از بین بازی های پابجی موبایل و فری فایر، فری فایر در سیستم های ضعیف تر عملکرد بهتری دارد.

مقایسه پابجی موبایل و Free Fire: گرافیک

این جا جایی است که پابجی موبایل خودش را نشان می دهد، پابجی موبایل از unreal engine استفاده می کند، که یکی از موتور های گرافیکی دوست داشتنی روی کامپیوتر های شخصی می باشد، که گرافیک را با جزئیات اجرا می کند. برای اجرای پابجی موبایل شما به اندروید ۵.۱.۱ یا بالاتر به اضافه یک اینترنت خوب احتیاج خواهید داشت. سیستم هایی که گفته می شود، حداقل ها هستند و شما اگر به دنبال تجربه بهتر می باشید، بهتر است که پابجی موبایل را در سیستم های قوی تر امتحان کنید.

در فری فایر شما با سخت افزار های ضعیف تر نیز می توانید این بازی را انجام دهید. با این حال، برخی از گیمر ها به دنبال گرافیک بهتری می باشند و فری فایر برای آن ها نسخه دیگری را منتشر کرده است، نسخه ماکسیمم فری فایر نام این نسخه می باشد و به طور کامل با فری فایر سازگار می باشد.

همان طور که می بینید برنده مقایسه پابجی موبایل و فری فایر از نظر گرافیکی، بازی فری فایر می باشد، این موضوع به این دلیل است که برای کاربر های بیشتری در دسترس می باشد.

همچنین بخوانید: آموزش صفر از ۱۰۰ بازی فری فایر (Free Fire)

مقایسه پابجی موبایل و فری فایر : دستاورد ها

هر دوی بازی های پابجی موبایل و فری فایر دارای حالت آرکید (Arcade) می باشند. در حالی که بازی پابجی موبایل دارای کیفیت بالایی می باشد، فری فایر دارای حالت های بیشتر بازی با حالت های قابل تغییر فراوانی می باشد.

همچنین فری فایر دارای یک لایه سفارشی سازی است که در آن شخصیت ها، مهارت ها و حیوانات خود را انتخاب می کنید، این سیستم به شما مزایای مختلفی را می دهد و بازی را بیشتر استراتژیک تر می کنید.

همان طور که می بینید در مقایسه pubg mobile و free fire از لحاظ دستاورد بازی فری فایر موفق تر می باشد.

البته نا گفته نماند که بازی پابجی موبایل دارای سلاح های بیشتری می باشد که نسبت به آن گران می باشد. با توجه به این که سلاح ها در بازی های تیراندازی فاکتور تاثیر گذاری می باشند، این موضوع پابجی موبایل را قوی تر کرده است.

 مقایسه پابجی موبایل و فری فایر: حالت نبرد رویال

در پابجی موبایل ۱۰۰ بازیکن در زمین قرار می گیرند و برای زنده ماندن تلاش می کنند، در فری فایر نیز همین است اما همه چیز تقریبا نصف بازی پابجی موبایل می باشد، به طوری که نقشه نصف می باشد، اندازه پخش کننده نصف می باشد و همین ها باعث می شوند تا بازی زود تر تمام شود.

با توجه به همه این ها باید بگویم که در حالت نبرد رویال بازی پابجی موبایل قوی تر می باشد و عملکرد بهتری دارد. تعداد نقشه های پابجی موبایل نیز بیشتر می باشد و مکان های بیشتری داخل آن جای داده شده است.

جمع بندی

مقابسه پابجی موبایل و فری فایر کمی پیچیده می باشد به نظر می رسد که این دو بازی برای دو دسته بازیکن های مختلف طراحی شده اند. اگر شما به دنبال یه بازی واقعی با گرافیک خوب می باشید، بازی پابجی موبایل مناسب می باشد. اگر به دنبال هیجان بیشتر و روند سریع تر می باشید، فری فایر بازی بهتری می باشد. برای دریافت تازه ترین اخبار بازی های پابجی موبایل و فری فایر می توانید به بخش اخبار بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.