AD

بهترین بازی‌های کوتاه

0 427

در عصری که تحت تسلط پروژه‌های جهان باز و لایو سرویس است و گذراندن 100 ساعت زمان در بازی هایی مانند Persona 5 Royal ،The Witcher 3 یا جدیدترین Assassin’s Creed ممکن است جالب و لذت‌بخش باشد، اما گاهی اوقات هیچ چیز به اندازه داستانی که در یک جلسه تمام می شود، به درد نمی‌خورد. بهترین بازی‌های کوتاه کدامند؟

برای واجد شرایط بودن، میانگین طول «داستان اصلی» یک بازی در HowLongToBeat باید کمتر از 5 ساعت باشد. همچنین در این بررسی بازی‌های سبک روگ لایک (roguelike) در نظر گرفته نمی‌شوند.

بازی The Room Trilogy

بازی-The-Room-Trilogy

تاریخ انتشار اولین بازی: سپتامبر 2012
توسعه دهنده استودیو بازی سازی Fireproof Games
ژانر معمایی
پلتفرم (ها) PC

Nintendo Switch

اولین بازی از لیست بهترین بازی‌های کوتاه بازی The Room Trilogy است. کسانی که به دنبال یک بازی معمایی عالی هستند باید The Room Trilogy را بررسی کنند. هر یک از تایتل ها را می‌توان نسبتاً سریع تکمیل کرد، اگرچه مبلغی که یک بازیکن در این ماجراجویی‌ها خرج می‌کند مستقیماً به مدت زمانی که طول می‌کشد تا معماها را حل کند مرتبط است.

هر یک از بازی‌های The Room به‌دقت با جلوه‌های بصری زیبا و فضایی باورنکردنی ساخته شده‌اند که به بازیکنان فضایی آرام می‌دهد تا برخی ازمعماهای بسیار مشکل را حل کنند. یک حالت داستان گونه نیز در این بازی برای کسانی که به دنبال چیزی هستند که کمی روایت محور باشد، وجود دارد.

بازی Braid

بازی-Braid

تاریخ انتشار 6 اگوست 2008
توسعه دهنده استودیو Number None
ژانر Puzzle-Platform
پلتفرم (ها) PS3

Xbox360

PC

Braid یک بازی معمایی و پلتفرمر 2 بعدی side-scrolling جالب و جذاب است که در طول اجرای کوتاه خود تأثیری ماندگاری بر جای می گذارد. آنچه که به نظر می رسد یک داستان مستقل نسبتاً ساده است که به یک داستان پیچیده تبدیل می شود و بازیکنان را وادار می کند تا آنچه که اخیراً بازی کرده اند مورد سؤال قرار دهند. معماها گاهی اوقات چالش برانگیز هستند، اما Braid به اندازه کافی ساده است که بازیکنان سخت کوش در یک جلسه بازی آن را به پایان برسانند.

بازی P.T.

بازی-P.T.

تاریخ انتشار 12 اگوست 2014
توسعه دهنده استودیو Kojima Productions
ژانر ترسناک
پلتفرم (ها) PS4

یکی دیگر از بهترین بازی‌های کوتاه بازی P.T. است. P.T. یک بازی ترسناک روانشناختی بی نقص است که متأسفانه نمی توان آن را به صورت قانونی در هیچ کجا دانلود کرد. زمانی که این پروژه لغو شد، دموی رایگان بازی از فروشگاه پلی استیشن حذف شد.

این بازی از زاویه دید اول شخص است و در این بازی بازیکن در یک آپارتمان خالی از سکنه قرار دارد و به صورت حلقه ای وار مسیر تکراری را طی می کند که برای شکستن این مسیر حلقه ای باید معماهایی را حل کند؛ ناگفته نماند که در این بازی یک شبح وحشتناک وجود دارد که شما را همراهی می کند.

بازی Far Cry 3: Blood Dragon

بازی-Far-Cry-3-Blood-Dragon

تاریخ انتشار 30 آوریل 2013
توسعه دهنده شرکت Ubisoft Montreal
ژانر تیراندازی اول شخص
پلتفرم (ها) PC

PS3

PS4

Xbox 360

Xbox One

در مقایسه با بازی‌های مدرن Assassin’s Creed، پروژه‌های Far Cry یوبی‌سافت طولانی نیستند. اکثر کمپین‌ها را می‌توان در حدود 20 ساعت تکمیل کرد. اگرچه ممکن است طبق استانداردهای این ژانر بی پایان نباشند، اما کوتاه هم نیستند و با وجود پایان های مخفی، نمی توانند در عرض 5 ساعت تکمیل شوند. تنها استثنا Far Cry 3: Blood Dragon  است که می‌توان بدون اطلاع از بازی اصلی بازی کرد و از آن لذت برد.

Blood Dragon با تقلید از فیلم‌های اکشن دهه 80، بازیکنان را در نقش کماندویی قرار می دهد که ماموریت دارد یک مامور سرکش را با نقشه‌ای شوم متوقف کند. این بازی دارای نواحی باز است که به بازیکنان این آزادی را می دهد تا با تقلید از ماهیت جهان باز هر طور که مناسب است وارد ماموریت شوند.

بازی Firewatch

بازی-Firewatch

تاریخ انتشار 9 فوریه 2016
توسعه دهنده Campo Santo
ژانر ماجراجویی
پلتفرم (ها) Nintendo Switch

PC

PS4

Xbox One

از دیگر بازی های لیست بهترین بازی‌های کوتاه بازی Henry است. Henry از برج مراقبت خود به یک جنگل خیره می شود جنگلی زیبا و سوت و کور. Henry برای نگهبانی استخدام شده است؛ ظاهرا هیچ اتفاق وحشتناکی قرار نیست برای جنگل بیافتد اما وقتی چند دختر نوجوان ظاهر می‌شوند و در نهایت در جنگل ناپدید می‌شوند، زندگی Henry پیچیده می‌شود.

در حالی که ممکن است گیم پلی ساده ای به نظر برسد که خط سیر داستان مبتنی بر اکتشاف است و فقط دو شخصیت اصلی، هنری و رئیسش  را دارد، اما داستان خوب نوشته شده بازی و فضای چشم نواز بازی سادگی آن را جبران می کنند.

بازی Astro’s Playroom

بازی-Astro's-Playroom

تاریخ انتشار 12 نوامبر 2020
توسعه دهنده Team Asobi
ژانر پلتفرمر
پلتفرم (ها) PS5

ششمین بازی از لیست بهترین بازی‌های کوتاه بازی Astro’s Playroom است. Astro’s Playroom همراه با PS5 به عنوان یک بازی رایگان ارائه می شود و بازیکنان را با شگفتی های  DualSense آشنا می کند.

بازی Little Nightmares

بازی-Little-Nightmares

تاریخ انتشار 28 آوریل 2017
توسعه دهنده Tarsier Studios
ژانر ترسناک، معمایی، پلتفرمر
پلتفرم (ها) Android

iOS

Nintendo Switch

PC

PS4

Xbox One

یکی دیگر از بازی های لیست بهترین بازی‌های کوتاه بازی Little Nightmares است. بازیکنان در بازی Little Nightmares در دنیای ترسناک و عجیب و غریب قرار می گیرند که با حل معماها مسیر خود را پیدا کنند و از خود در مقابل موجودات ترسناک دفاع کنند.

توسعه دهنده این بازی با کمترین دیالوگ و تمرکز بر داستان سرایی محیطی، موفق می‌شود داستانی ترسناک ببافد که به طرز هوشمندانه‌ای دنیای بزرگ‌تری می‌سازد و در عین حال Six ، دختری کوچک را به عنوان یک شخصیت توسعه می‌دهد.

بازی Doki Doki Literature Club

بازی-Doki-Doki-Literature-Club

تاریخ انتشار 22 سپتامبر 2017
توسعه دهنده Team Salvato
ژانر ترسناک، رمان تصویری
پلتفرم (ها) PC

این بازی به دو صورت موجود است: بازی اصلی رایگان و نسخه پلاس. هر دو نسخه طبق HowLongToBeat کمتر از 5 ساعت است، در واقع، بازیکنان باید چند بار در کمپین بازی کنند تا همه مسیرها را ببینند.

این بازی که در ابتدا به عنوان یک visual novel / dating sim hybrid ارائه شد، در نهایت به چیزی کاملاً دیگر تبدیل می‌شود، که منجر به یک سفر فراموش‌نشدنی و وحشتناک می‌شود. به نسخه پلاس چند داستان جانبی اضافه می شود که کار بزرگی را در ایجاد شخصیت ها انجام می دهد. نسخه رایگان احتمالا افرادی را که فقط به دنبال امتحان کردن یک visual novel هستند، راضی خواهد کرد.

بازی Metal Slug 3

بازی-Metal-Slug-3

تاریخ انتشار 23 مارس 2000
توسعه دهنده SNK
ژانر دویدن و تفنگ
پلتفرم (ها) Android

Arcade

iOS

Nintendo Switch

PC

PS2

PS4

Xbox

Xbox One

نهمین بازی از لیست بهترین بازی‌های کوتاه بازی Metal Slug 3 است. این بازی یک مدعی برای بهترین بازی بودن در سبک دویدن و تفنگ در تمام دوران است. بازی SNK در آرکید آن بسیار دشوار است، تا جایی که اکثر بازیکنان باید قبل از اینکه بتوانند کمپین را به طور واقعی به پایان برسانند، کمی تمرین کنند. بدیهی است که اجراهای کامل روی کنسول‌ها قابل انجام‌تر هستند، اگرچه Metal Slug 3  بدون در نظر گرفتن پلتفرم انتخاب شده توسط شخص، عملکرد خوبی دارد.

دانلود نسخه اندروید بازی Metal Slug 3

دانلود نسخه ios بازی Metal Slug 3

بازی To the Moon

بازی-To-the-Moon

تاریخ انتشار 1 نوامبر 2011
توسعه دهنده Freebird Games
ژانر ماجراجویی
پلتفرم (ها) Android

iOS

Nintendo Switch

PC

بازی To the Moon درباره مردی در حال مرگ است که آرزوی دیدن از ماهواره طبیعی زمین را دارد. برای برآورده شدن خواسته این مرد، نمایندگان شرکتی به نام شرکت زیگموند به ذهن این مرد نفوذ می‌کنند تا با ساختن خاطراتی، به ذهن این فرد تلقین کند این خواسته انجام شده است.

انتشار Freebird در سال 2011 تحسین منتقدان را به همراه داشت. در حال حاضر،To the Moon  به طور کامل توسط روایت خود هدایت می شود، تا جایی که به سختی گیم پلی قابل توجهی را نشان می دهد.

همچنین بخوانید: بازی موبایلی To The Moon؛ سفر به خاطرات یک پیرمرد

بازی Superhot

بازی-Superhot

تاریخ انتشار 25 فوریه 2016
توسعه دهنده Superhot Team
ژانر تیراندازی اول شخص
پلتفرم (ها) Nintendo Switch

PC

PS4

Xbox One

یکی دیگر از بازی‌های لیست بهترین بازی‌های کوتاه Superhot است. Superhot یک بازی تیراندازی اول شخص با مکانیک اصلی قوی است. در این بازی دشمنان فقط زمانی حرکت می کنند که بازیکن حرکت کند. این ویژگی به گیم پلی یک قابلیت استراتژیک می بخشد، زیرا بازیکنان باید موقعیت را به دقت تجزیه و تحلیل کنند تا هوشمندانه ترین مسیر را تعیین کنند.

بازی Superhot دارای یک کمپین تک نفره است که 31 سطح را شامل می شود (از جمله قسمت پایانی)؛ این بازی کوتاه و شیرین است. این بازی از طریق اجرای یک مود بی‌پایان، سود بسیار خوبی را برای بازیکن به همراه دارد.

بازی Donkey Kong Country

بازی-Donkey-Kong-Country

تاریخ انتشار 21 نوامبر 1994
توسعه دهنده Rare
ژانر پلتفرمر
پلتفرم (ها) Game Boy Advance

Game Boy Color

SNES

Rare مسئول برخی از بهترین بازی های تمام دوران است و سری Donkey Kong Country ممکن است بهترین محصول سازنده باشد. در حالی که Diddy’s Kong Quest اغلب به عنوان اوج فرنچایز ذکر می شود، مدت زمان آن کمی بیش از 5 ساعت است.

در سال 1994، تصاویر از پیش رندر شده بازی بسیار دیدنی بودند و نشان دادند که SNES قدیمی هنوز توانایی برانگیختن حیرت مخاطبین را دارد. گیم پلی، موسیقی متن و ارائه منحصر به فرد تضمین می کند که این تایتل برای همیشه مورد بازدید قرار خواهد گرفت.

بازی What Remains Of Edith Finch

بازی-What-Remains-Of-Edith-Finch

تاریخ انتشار 25 آوریل 2017
توسعه دهنده Giant Sparrow
ژانر First-Person Exploration
پلتفرم (ها) Nintendo Switch

PC

PS4

PS5

Xbox One

Xbox Series X/S

یکی دیگر از بازی‌های لیست بهترین بازی‌های کوتاه بازی What Remains Of Edith Finch است. این یک بازی اکتشافی روایت محور در مورد بازگشت شخصیت همنام با بازی به خانه اجدادی اش است. در آنجا، Edith از اتاق های خانه دیدن می کند و علت فاجعه هایی که برای خانواده فینچ اتفاق افتاده را در می یابد.

آنچه از این بازی باقی می ماند، با وجود مضامین پخته و سنگین داستان، تجربه ای عجیب و آرامش بخش است. به بازیکنان آزادی نسبی داده می شود تا در املاک Finch کاوش کنند؛ این بازی با داستان سرایی ظریف محیطی همراه است.

بازی A Short Hike

بازی-A-Short-Hike

تاریخ انتشار 30 جولای 2019
توسعه دهنده Adam Robinson-Yu
ژانر ماجراجویی
پلتفرم (ها) Nintendo Switch

PC

PS4

Xbox One

بازی A Short Hike ،از دیگر بازی های بهترین بازی‌های کوتاه، پرنده‌ای به نام کلر (Claire) را دنبال می‌کند که روز را در یک پارک می‌گذراند. از آنجایی که او منتظر تماس مهمی است، تصمیم می گیرد به بالاترین قسمت در مسیر برود زیرا تنها مکانی است که سیگنال دارد. در طول مسیر، Claire می تواند با سایر بازدیدکنندگان پارک تعامل داشته باشد و در فعالیت های جانبی شرکت کند.

بازیA Short Hike  که از لحاظ بصری زیبا و به طرز چشمگیری باز است، یک بازی آرامش بخش است که بازیکنان را تشویق می کند نفس بکشند و از محیط اطراف خود لذت ببرند. در حالی که کلر باید پرها را جمع کند تا توانایی های لازم برای رسیدن به اوج را به دست آورد؛ بازی به بازیکنان اجازه می دهد سرعت را تنظیم کنند.

بازی Gone Home

بازی-Gone-Home

تاریخ انتشار 25 فوریه 2016
توسعه دهنده The Fullbright Company, BlitWorks
ژانر ماجراجویی
پلتفرم (ها) iOS

Nintendo Switch

PC

PS4

Xbox One

شبیه به بازی Edith Finch، بازی Gone Home یک کاراکتر زن را در حین بازگشت به خانه خانوادگی خود دنبال می کند. در این داستان، قهرمان داستان از اینکه کسی منتظر او نیست، شگفت زده می شود. همانطور که Katie در حال تحقیق در مورد خانواده است، آنچه برای بستگانش رخ داده است را کشف می کند.

از یک طرف، بازیکنان می‌توانند خانه را بپیمایند و تمام اتاق‌ها را به طور کامل بررسی کنند تا حقیقت را فاش کنند. گیم پلی در درجه اول حول محور خواندن پیام ها می چرخد و تعامل به حداقل می رسد.

بازی The Stanley Parable: Ultra Deluxe

بازی-The-Stanley-Parable-Ultra-Deluxe

تاریخ انتشار 27 آوریل 2022
توسعه دهنده Galactic Cafe, Crows Crows Crows
ژانر ماجراجویی
پلتفرم (ها) Nintendo Switch

PC

PS4

PS5

Xbox One

Xbox Series X/S

یکی دیگر از بازی‌های لیست بهترین بازی‌های کوتاه بازی The Stanley Parable است. این بازی در سال 2013 سورئال و فراموش نشدنی بود. پورت کنسول 2022 بازی پایه را همراه با موارد جدیدی ارائه می دهد که تجربه ای بهتر از نسخه اصلی در اختیار کاربران قرار می دهد. بازیکنان Stanley را کنترل می کنند، یک کارمند اداری که خود را در یک ساختمان تا حد زیادی خالی می بیند. این بازی کمی عجیب است زیرا احتمالا بازیکن را بیش از 5 ساعت در بازی نگه می دارد.

بازی Mega Man 2

بازی-Mega-Man-2

تاریخ انتشار 24 دسامبر 1988
توسعه دهنده Capcom
ژانر پلتفرمر اکشن
پلتفرم (ها) Android

iOS

NES

PS1

تقریباً تمام بازی‌های اصلی Mega Man واجد شرایط این بحث هستند و این بحث تعداد کمی از تایتل های اسپین‌آف X و Zero در بر می گیرد. با وجود اینکه Mega Man 2 بیش از 30 سال پیش عرضه شد، ثابت کرده است که یک شاهکار جاودانه است.

مکانیک های اصلی بازی تقریباً بی عیب و نقص هستند و با سطوحی با طراحی درخشان، یک موسیقی متن عالی و انتخاب خارق العاده ای از باس ها همراه هستند. بازی بسیار دشوار است، بنابراین فردی که برای اولین بار می خواهد بازی Mega Man را انجام دهد، احتمالاً کمی بیشتر از 3 ساعت طول می کشد تا آن را کامل کند.

بازی Portal

بازی-Portal

تاریخ انتشار 10اکتبر 2007
توسعه دهنده Valve
ژانر معمایی-پلتفرم
پلتفرم (ها) Android

Nintendo Switch

PC

PS3

Xbox 360

یکی دیگر از بازی‌های لیست بهترین بازی‌های کوتاه پورتال است. این بازی 2 تقریباً 8 ساعت کار می کند و نسخه قبلی آن به طور قابل توجهی کوتاه تر است. Valve’s Portal به راحتی می تواند در 3 ساعت تکمیل شود و بازی در این بازه زمانی کوچک کارهای زیادی را انجام می دهد. در نقش Chell، بازیکنان در یک مرکز تحقیقاتی تحت کنترل  GLaDOSبیدار می‌شوند.

بازی Doom (1993)

بازی-Doom-(1993)

تاریخ انتشار 10 دسامبر 1993
توسعه دهنده id Software
ژانر تیراندازی اول شخص
پلتفرم (ها) Atari Jaguar

Nintendo Switch

PC

PS1

PS3

PS4

Sega Saturn

SNES

Xbox

Xbox 360

Xbox One

در واقع، هرکسی که Doom را (با یکی از پورت‌های بسیار زیاد آن) انتخاب می‌کرد، نمی‌توانست بازی را برای ده‌ها ساعت متوقف کند. با این حال، یک کمپین منفرد را می توان در حدود 5 ساعت تکمیل کرد و کهنه سربازان احتمالاً سریعتر از این مدت زمان  بازی را به اتمام می رسانند. اکنون، زمانی که تلاش Doomguy برای از بین بردن تمام شیاطین کامل شد، واکنش طبیعی این است که از نو شروع و با دشواری بالاتری شروع کنید.

بازی Brothers: A Tale Of Two Sons

بازی-Brothers-A-Tale-Of-Two-Sons

تاریخ انتشار

7 اگوست 2013

توسعه دهنده Starbreeze Studios
ژانر ماجراجویی
پلتفرم (ها) Atari Jaguar Android

iOS

Nintendo Switch

PC

PS3

PS4

Xbox 360

Xbox One

آخرین بازی از لیست بهترین بازی‌های کوتاه، Brothers: A Tale of Two Sons است. این بازی در مورد برادران صاحب نامی است که به جستجوی درخت زندگی می‌روند تا آب مخصوصی برای شفای پدر در حال مرگ خود به دست آورند. با وجود داشتن دو شخصیت قابل کنترل، Starbreeze  بازی را به صورت تک نفره طراحی کرد، هرچند در نسخه سوییچ بازی Co-op معرفی شد.

بازیکنان باید یاد بگیرند که به طور همزمان هر دو شخصیت را کنترل کنند و این تلاش برای هم افزایی در پیوند رو به رشد برادران در طول داستان منعکس می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.