AD

تمرین پخت و پز: 7 نمونه از بهترین بازی های موبایلی آشپزی

1 572

آشپزی و حتی پوست کندن و تیکه تیکه کردن مواد غذایی می‌تواند کاری آرامش‌بخش برای یکسری از افراد باشد، به همین دلیل است که بازی های آشپزی برای گوشی بسیار در بین کاربران محبوب شده‌اند. با توجه به وجود بسیاری از این نوع بازی های آشپزی در اینترنت شاید پیدا کردن بهترین این بازی‌ها کار دشواری باشد ولی ما در ایموجو اینجا هستیم تا این لیست را برای شما کوتاه کنیم و لیستی از بهترین بازی های موبایلی آشپزی را در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید بدون اتلاف وقت بهترین و لذت‌بخش ترین بازی های آشپزی برای گوشی را بر روی تلفن همراه خود بازی کنید.

و حالا در ادامه به معرفی بهترین بازی های موبایلی آشپزی برای اندروید و ios می‌پردازیم. البته پیشنهاد می‌کنیم با شکم خالی این گیم ها را بازی نکنید!! 🙂

 

بازی های آشپزی چه نوع بازی‌ هایی هستند؟

 قبل از اینکه به معرفی بهترین بازی های موبایلی آشپزی بپردازیم، بگذارید اول بررسی کنیم که بازی‌های آشپزی چه نوع بازی‌هایی هستند! قطعا شما می‌دانید که بازی‌ها ژانرهای متفاوتی دارند، درست است؟ برای مثال شما اسم بازی‌های واقعیت مجازی را شنیده‌اید که به بازیکنان اجاره می‌دهد که از دنیای واقعی فاصله گرفته و به دنیاهای مجازی فرار کنند. بازی‌های استراتژی که شما در آنها نیاز است که از هوش و خلاقیت خود برای برنده شدن استفاده کنید.

و حالا با ترکیب این دو ژانر از بازی شما یک بازی با ژانر بازی های موبایلی آشپزی دارید! 

به‌هرحال چیزی که می‌توان به عنوان یک فکت درباره بازی های آشپزی برای گوشی گفت این هست که این بازی‌ها از بهترین بازی‌های وقت پر کنی هستند که شما می‌توانید بازی کنید. این موضوع وقتی بیشتر صدق می‌کند که شما در دنیای واقعی هم یکی از طرفداران آشپزی باشید و عاشق غذا و غذا پختن باشید.

 

معرفی بهترین بازی های موبایلی آشپزی

حالا که شما دید بهتری نسبت به بازی های آشپزی برای گوشی پیدا کرده‌اید، در ادامه قرار است به معرفی 7 عدد از بهترین بازی های موبایلی آشپزی بپردازیم که شما را به چالش می‌کشند و در عین‌حال لذت‌بخش هستند.

 

1- بازی Cafeteria Nipponica

Cafeteria Nipponica

 شما نمی‌توانید درباره بهترین بازی های موبایلی آشپزی حرف بزنید و اسمی از این بازی نیاورید. می‌پرسید چرا؟

جدا از حالت پیکسلی بودن بامزه‌ای که دارد، این بازی بسیار هیجان‌انگیز و جالب است؛ به این دلیل که بازی تنها بر روی آشپزی تمرکز نکرده است و به شما اجازه می‌دهد که هر تجربه‌ای که یک رستوران‌دار ممکن است تجربه کند، را تجربه کنید.

در حین بازی شما می‌توانید یک سرآشپز و یا رئیس یک رستوران باشید. به عنوان یک سرآشپز شما باید به دنبال بهترین مواد اولیه برای تهیه غذا باشید، به دنبال دستورهای غذایی جدید باشید و پروسه تهیه بهترین غذا برای مشتری را پشت سر بگذارید.

به عنوان رئیس یک رستوران شما می‌توانید دکوراسیون رستوران را به نحوی که می‌خواهید تغییر دهید، لوازم دلخواه خود مانند میز، صندلی،کاغذ دیواری و غیره را خریداری کنید و آنها را در هر جایی که دوست دارید، قرار دهید. همچنین شما می‌توانید میزبان مراسمات خاصی مانند هالووین و یا کلاس‌های آشپزی و غیره بشوید تا محبوبیت رستوران شما در بین مردم افزایش پیدا کند.

یک رستوران خوب در این بازی تنها به معنای غذای خوب ارائه کردن نیست؛ شما باید بهترین کادر را برای رستوران خود استخدام کنید و این رستوران را مانند یک رستوران عالی در دنیای واقعی بچرخانید. به عنوان یکی از بهترین بازی‌ های آشپزی برای موبایل این بازی به صورت کامل رایگان نیست، ولی ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

 

لینک دانلود بازی Cafeteria Nipponica از پلی استور

 

لینک دانلود بازی Cafeteria Nipponica از اپ استور

 

2- بازی Cooking City

بازی Cooking City

بعضی از بازی‌ های آشپزی برای گوشی خیلی بر روی نحوه تهیه غذا به دست بازیکن تمرکزی ندارند و تهیه غذاها به صورت ماشینی و توسط خود بازی انجام می‌شود. البته دلیل قرار گرفتن این بازی‌ها در لیست بهترین بازی های موبایلی آشپزی چیز دیگری است.

برای مثال بازی Cooking City یکی از بهترین بازی های آشپزی اندروید است که تنها بر روی آماده کردن غذا تمرکز دارد. در این بازی وظیفه اصلی شما این است که ترکیبات غذایی مانند همبرگر با سیب‌زمینی یا بدون سیب‌زمینی و با نوشیدنی را با توجه به در نظر گرفتن زمان بازی برای مشتری‌ها آماده کنید. این بازی بسیار بر روی چندکاره بودن بازیکن و مدیریت زمان آن تمرکز دارد.

شما باید در زمان محدودی غذاها را با کیفیتی خوب ( مثلا غذا نسوخته باشد) برای مشتریان آماده کنید و رضایت مشتریان را بدست آورید که این رضایت مشتریان در انتهای بازی به عنوان امتیاز شما محسوب می‌شود.

این بازی ممکن است که شبیه به دیگر بازی‌های آشپزی باشد، به این دلیل که بازیکن نمی‌تواند در تمامی مراحل تهیه غذا دستی داشته باشد. ولی همچنان بازی هیجان‌انگیزی برای بازی کردن است. به اضافه اینکه این بازی گرافیک بسیار زیبا و شادی دارد که به وسیله آن می‌تواند شما را بسیار جذب خودش کند.

 

لینک دانلود بازی Cooking City از پلی استور

 

لینک دانلود بازی Cooking City از اپ استور

 

3- بازی Cooking Craze: Restaurant Game

 بازی Cooking Craze: Restaurant Game

بازی‌های ویدئویی مانند Cooking Craze بیشتر به دلیل گرافیک زیبا و اغوا کننده خود محبوبیت زیادی در بین دوستداران بازی های آشپزی برای گوشی دارند. البته این موضوع به این معنی نیست که این بازی‌ها تنها به همین دلیل گرافیک جذاب محبوب هستند.

این بازی نیز مانند بازی Cooking City بر روی تهیه ترکیبات غذایی تمرکزی ندارد و شما تنها باید به صورت ماشینی غذای درخواستی مشتریان را آماده کنید. در این بازی شما می‌توانید انواع غذاهای خوشمزه را آماده کنید. همچنین شما در این بازی می‌توانید انواع شیرینی‌ها را نیز آماده کنید.

در این بازی شما می‌توانید با امتیازی که جمع کرده‌اید بیزینس خودتون رو گسترش دهید و ماشین‌ها و دستورهای غذایی جدیدتر و بهتری را برای رستوران خود تهیه کنید.

در Cooking Craze شما می‌توانید در مسابقات و تورنومنت‌هایی که به وسیله خود بازی برگزار می‌شود، به صورت آنلاین شرکت کنید و رقابت سالم و هیجان انگیزی را با دیگر بازیکنان داشته باشید و با برنده شدن در این مسابقات امتیاز و مرحله خود را افزایش دهید.

تنها موردی که باید به آن توجه کنید این است که با اینکه این بازی گرافیک بسیار جذابی دارد، ولی برای همه ممکن است که آسان نباشد. پس اگر برای به چالش کشیده شدن آماده هستید، حتما به این بازی که یکی از بهترین بازی های موبایلی آشپزی اندروید و ios است یک شانس بدهید.

 

لینک دانلود بازی Cooking Craze از پلی استور

 

لینک دانلود بازی Cooking Craze از اپ استور

 

4- بازی Cooking Mama: Let’s Cook

بازی Cooking Mama: Let’s Cook

 نمی‌توانیم بگوییم که یک لیست از بهترین بازی های موبایلی آشپزی را به شما معرفی کردیم، اگر از بازی Cooking Mama اسمی نبریم. Cooking Mama: Let’s Cook یکی از ترندترین بازی‌های شبیه سازی آشپزی در طی چند سال اخیر بوده است.

دلیل محبوبیت این بازی شبیه ساز آشپزی، تفاوت آن با دیگر بازی های آشپزی برای گوشی در پلی استور است. در این بازی شما نه تنها محصولات گیاهی خودتون را پرورش می‌دهید و از آنها برای تهیه غذاهایتان استفاده می‌کنید، بلکه شما ماهی و حیوانات مزرعه‌ای که از گوشت آنها برای تهیه غذا استفاده می‌شود را هم خودتان پرورش می‌دهید.

برای نتیجه‌گیری کلی Cooking Mama خیلی بیشتر از یک بازی آشپزی برای گوشی است. این بازی سرشار از بازی‌های مختلف و سرگرم کننده است. پس اگر شما به دنبال یک بازی سرگرم کننده، جالب و هیجان‌انگیز هستید، این بازی برای شماست. آن را از دست ندهید.

 

لینک دانلود بازی Cooking Mama: Let’s Cook از پلی استور

 

لینک دانلود بازی Cooking Mama: Let’s Cook از اپ استور

 

5- بازی Diner Dash Adventures

بازی Diner Dash Adventures

Diner Dash بدون هیچ بحثی یکی از بهترین بازی های موبایلی آشپزی است. این بازی هر آنچه که شما ممکن است از یک بازی شبیه سازی آشپزی بخواهید را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این بازی شما وظایفی دارید که باید آنها را به موقع انجام دهید.  برای انجام دادن وظایف‌تان به شما جوایز و امتیازات خوبی تعلق می‌گیرد.

این بازی خط داستانی بسیار جالبی دارد که شما را به طور مداوم به ادامه دادن بازی تشویق می‌کند. در بازی Diner Dash یک شخصیت ضد قهرمانی خیلی خفن وجود دارد. شما در اینجا باید به شخصیت قهرمان داستان (Flo) کمک کنید که شهر Diner را به وسیله آشپزی کردن نجات بدهد.

Diner Dash خیلی بازی آرامش‌بخشی نیست، زیرا که در این بازی شما باید با زمان مقابله کنید، سفارش‌ها را آماده کنید و شخصیت‌های بد داستان را در بازی شکست دهید و همه این کارها را باید در یک زمان باهم انجام دهید. این بازی یک بازی با سرعت بالا و بسیار هیجانی هست که شما می‌توانید به صورت آفلاین از آن لذت ببرید.

Diner Dash مانند بسیاری دیگر از بازی های آشپزی برای گوشی رایگان است و شما می‌توانید به راحتی با استفاده از گوگل پلی آن را دانلود کرده و از آن لذت ببرید. ولی مانند دیگر بازی‌ها برای دسترسی به امکانات ویژه با دیدن تبلیغات و یا خرید درون برنامه‌ای می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

لینک دانلود بازی Diner Dash از پلی استور

 

لینک دانلود بازی Diner Dash از اپ استور

 

6- بازی Good Pizza, Great Pizza

بازی Good Pizza, Great Pizza

همه انسان‌ها عاشق پیتزا هستند، ولی بعضی از آدم‌ها آنقدر عاشق پیتزا هستند که حتی دوست دارند در بازی‌ها نیز به درست کردن پیتزا مشغول باشند. اگر شما هم جزو این گروه هستید، Good Pizza, Great Pizza یکی از بهترین بازی های موبایلی آشپزی برای خود شماست.

این بازی یکی از بهترین بازی های آشپزی با تمرکز بر روی یک رستوران پیتزا فروشی است. اگرچه در این بازی شما فقط می‌توانید پیتزا درست کنید، ولی این موضوع چیزی از جذابیت این بازی کم نمی‌کند. 

در این بازی شما با جمع کردن امتیازهای بیشتر می‌توانید رتبه خود را افزایش دهید و به صاحب رستوران تبدیل شوید. به محض اینکه به صاحب رستوران تبدیل شوید، همه چیز به کام شما می‌شود و می‌توانید شعبه‌های مختلف رستوران خود را در شهرها و کشورهای گوناگون موجود در بازی افتتاح کنید.

مانند دیگر بازی‌های موجود در این لیست در این بازی هم شما محدودیت زمان دارید تا که سفارش‌ها را برای مشتریان با بهترین کیفیت آماده کنید. در انتهای روز شما می‌توانید با سودی که از درآمدتان داشته‌اید، امپراطوری پیتزا فروشی خودتان را گسترش دهید. همچنین می‌توانید دستگاه‌های جدید و مواد غذایی بهتر برای رستوران‌تان تهیه کنید.

اگر شما هم آماده تجربه کردن مقداری هیجان و گذراندن اوقاتی خوش هستید، این بازی را که یکی از بهترین بازی های موبایلی آشپزی بر روی اندروید و ios است، از دست ندهید.

 

لینک دانلود بازی Good Pizza, Great Pizza در گوگل استور

 

لینک دانلود بازی Good Pizza, Great Pizza در اپ استور

 

7- بازی SpongeBob: Krusty Cook-Off

بازی SpongeBob: Krusty Cook-Off

 کمتر کسی هست که متولد دهه هشتاد باشد و با انیمیشن باب اسفنجی خاطره نداشته باشد. همه ما به عنوان یک کودک در آن دوران دوست داشتیم که در رستوران آقای خرچنگ کار کنیم و همبرگرهای ویژه درست کنیم. پس اگر شما هم جزو این دسته از افراد عشق باب اسفنجی هستید، بازی SpongeBob: Krusty Cook-Off برای شماست.

در این بازی شما می‌توانید به عنوان باب اسفنجی همبرگر ویژه خرچنگی در رستوران آقای خرچنگ درست کنید. شما به عنوان یک رستوران معمولی شروع به کار می‌کنید و با بهتر بازی کردن و جمع کردن امتیازات بیشتر راه خود را به سوی بهترین رستوران‌های دریا باز می‌کنید. هرچه که بیشتر پیشرفت می‌کنید، گزینه‌های غذای بیشتری در منوی شما باز می‌شود و امکانات بیشتری را می‌توانید برای رستوران خود خریداری کنید. همچنین در این بازی خط‌های داستانی خیلی متفاوتی هست که می‌تواند شما را به خوبی سرگرم کرده و مشتاق به ادامه دادن بازی کند.

همچنین در SpongeBob شما می‌توانید با دیگر شخصیت‌های این انیمیشن هم دیدار داشته باشید و خاطرات خود را زنده کنید. اما مانند بیشتر بازی‌ها این بازی هم شامل پرداخت‌های درون برنامه‌ای هست.

پس اگر شما هم یک طرفدار دو آتیشه این انیمیشن هستید، به دنبال هیجان هستید و عاشق آشپزی کردن، این بازی که یکی از بهترین بازی های آشپزی اندروید هست، برای شماست. آن را از دست ندهید.

 

لینک دانلود بازی SpongeBob: Krusty Cook-Off از پلی استور

 

لینک دانلود بازی SpongeBob: Krusty Cook-Off از اپ استور

 

شما طرفدار کدام بازی آشپزی موبایلی هستید؟

در این مطلب ما به بررسی 7 عدد از بهترین بازی های موبایلی آشپزی آشپزی پرداختیم و شما را با انواع این بازی‌ها آشنا کردیم. حالا شما با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید از بین این بازی‌ها مناسب‌ترین آنها را بر روی تلفن هوشمند خود نصب کنید و از بازی کردن و آشپزی کردن با بهترین بازی های آشپزی برای گوشی لذت ببرید. 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. اگر نظر و دیدگاهی در مورد هر یک از این بازی‌ها دارید، یا بازی دیگری را می‌شناسید که در این لیست قرار ندارد، در بخش نظرات از سایت emojo با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. امید می گوید

    a Good pizza is everythin 🍕
    من به عنوان آشپز پیتزا عاشق این بازیم Good pizza,Great pizza ،این ی بازی معمولی نیست ی نسخه سرگرم‌کننده از بیزینس ۰ تا ۱۰۰ یک فست فود پیتزاس. البته اول رو گوشی بازی می‌کردم، الان روی Pc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.