AD

آموزش گام به گام بتل زدن در کلش رویال

0 1,764

بتل زدن در کلش رویال یکی از پایه های اساسی بازی می باشد، ما در این مقاله از آموزش بازی سایت ایموجو سعی کرده ایم روش بتل زدن در این بازی را با بهترین راهنمایی ها به شما ارائه کنیم. اگر شما می خواهید که به یک بازیکن خوب تبدیل شوید، من خواندن این پست را به شما توصیه می کنم، سعی کنید با استفاده از این پست استراتژی های خود را بسازید.

این مطلب آموزشی هم می تواند برای شما مفید باشد: آموزش سریع و آسان اتک زدن در کلش رویال

نحوه بتل زدن در کلش رویال (Clash Royale)

در این پست تصمیم داریم تا آموزش بتل زدن در Clash Royale و پایه های اساسی بتل در کلش رویال را به شما ارائه کنیم. کلش رویال یکی از محصولات کمپانی سوپرسل است که از محبوبیت بالایی در میان بازیکن ها بر خوردار می باشد. شما در این بازی سه برج خواهید داشت که یکی از این برج ها برج پادشاهی شما می باشد، در بتل زدن در کلش رویال شما باید سعی کنید تا برج های دشمن را نابود کنید.

آموزش بتل زدن در کلش رویال: خلاصه بازی

-بازیکن زمانی پیروز می شود که تاج بیشتری نسبت به حریف به دست بیاورد. این تاج ها با بتل زدن در کلش رویال و با نابود کردن برج های دشمن به دست می آید.

-اگر یک بازیکن در بتل زدن بتواند که برج پادشاهی دشمنش را نابود کند، می تواند سه تاج کسب کند. برای این که سه تاج را به دست بیاورد نیازی نیست که همه برج ها را نابود کند و نابود کردن برج پادشاهی کافی می باشد.

-بازی زمانی تمام خواهد شد که:

الف- یکی از بازیکن ها بتواند سه تاج بگیرد. همان طور که گفتم این با نابود کردن برج پادشاهی حریف اتفاق خواهد افتاد.

ب- یکی از بازیکن ها پس از پایان سه دقیقه بازی تعداد تاج بیشتری داشته باشد.

پ- در زمان اضافی یک برج از دشمن نابود شود.

ت- زمان بازی، یعنی هم زمان اصلی و اضافی که بعد از زمان اصلی داده می شود، تمام شود. این نکته را بگویم که در این هنگام لازم نیست هیچ کدام از سناریو های بالا اتفاق بیافتد.

– در بتل زدن  اگر برج های هر دو بازیکن از سلامت یکسان برخوردار باشند. بازی بین این دو بازیکن به بن بست خواهد خورد و مسابقه با تساوی میان آن ها تمام خواهد شد. در این شرایط هیچ یک از طرفین برنده یا قهرمان نخواهند شد و معلوم است که هیچ کافی به طرفین داده نخواهد شد.

بتل زدن در کلش رویال
بتل زدن در کلش رویال

آموزش بتل زدن در Clash Royale: انواع نبرد های دیگر

 • یک روش دیگر برای بتل زدن نبرد های دو به دو می باشد. در این روش بتل زدن در کلش رویال بازیکن ها با برنده شدن می توانند کاپ ها را به دست بیاورند تا به آرنا جدید بروند و به لیگ های بالاتر برسند.
 • شما در آرناهای جدید خواهید دید که کارت های جدید باز می شوند و می توانید صندوق هایی با ارزش بیشتر به دست بیاورید. علاوه بر این ها طلای پیروزی ها بیشتر خواهد شد و محدودیت در خواست ها نیز برای شما کمتر خواهد شد.
 • برای پیروز شدن در چالش ها، یک پیروزی به اندازه تاج به دست آمده در آن چالش تاثیر گذار خواهد بود. با پیروز شدن در نبرد ها بازیکن ها جایزه هایی که در آخر چالش های بتل زدن در کلش رویال به دست خواهند آورد را می توانند افزایش دهند.
 • در چالش های خاص و مسابقه ها، برنده شدن تعداد خاصی از مسابقه ها باعث خواهد شد که شما بتوانید جایزه های مربوط به این مسابقه ها را به دست بیاورید.
 • اگر یک بازیکن در انتهای یک فصل که تقریبا 28 تا 35 روز طول می کشد 4000 کاپ داشته باشد، کاپ های او به یک سطح خاصی باز می گردند، این سطح در بتل زدن در کلش رویال به مقدار کاپی دارد که شما در کلش رویال به دست می آورید. پس از تمام شدن این باز گردانی یک تعداد خاصی دست شما کاپ خواهد آمد.

آموزش بتل زدن در کلش رویال: کلیات نبرد

 • بازیکن ها روی یک نقشه بازی می کنند و از نیرو ها استفاده می کنند. در روی نقشه ای که بازیکن بازی می کند، شش بنا وجود دارد که هر بازیکن صاحب سه عدد از این بنا ها می باشد. دو بنا از این سه بنا برج های پرنسس می باشند و آن یکی بنا برج پادشاهی می باشد.
 • هدف در این نبرد این است که بازیکن ضمن محافظت از خود، بتواند دشمن خودش را نابود کند (برج های بیشتری از دشمن را نابود کند.)
 • هر بازیکن بتل زدن در کلش رویال را با استفاده از یک سری کارت ها انجام می دهد. این کارت ها در داخل دک می باشند و شما ترکیب دک ها را با استفاده از کارت هایی که در بازی می باشند تشکیل می دهید. شما با بتل زدن در کلش رویال می توانید یک سری صندوق به دست بیاورید که با استفاده از آن ها می توانید تعداد این کارت ها را افزایش دهید و آن ها را ارتقا بدهید. در بین کارت هایی که از داخل صندوق ها می گیرید یک سری کارت جدید خواهد بود.
 • در بتل زدن در کلش رویال شما برای استفاده از کارت ها باید مقدار مشخصی از اکسیر ها را استفاده کنید. اما اکسیری که شما استفاده کنید بازسازی خواهد شد بنابراین شما برای استفاده از اکسیر ها باید برنامه ریزی خاصی داشته باشید.

آموزش بتل زدن در Clash Royale: نحوه نبرد

 • در هنگام بتل زدن ، در صورت سقوط برج پرنسس، قلمرویی برای طرفی که آن برج را نابود کرده فراهم می شود تا نیرو هایش را در آن جا استفاده کند. با این حال حریف هنوز هم می تواند در منطقه هایی که نابود شده بازی کند.
 • در حین بتل زدن در کلش رویال بازیکن می تواند از طریق emotes پیام های کوچکی که از طریق نماد حباب در کنار دک قابل دسترسی است، به هم بدهید. این پیام ها شامل متن های با تشکر، وای و تصاویری شبیه ایموجی مانند چهره پادشاه خشمگین یا خنده دار موجود می باشد. علاوه بر این ها دکمه ای وجود دارد که شما می توانید بزنید تا باعث شود که این پیام ها را نبینید. اگر شما تصمیم بگیرید که احساس های طرف مقابلتان را نبینید می توانید از این مورد استفاده کنید و احساسات آن ها برای شما نشان داده نشود. البته به نظر من این ایموجی ها به بازی هیجان می دهند و بهتر است که از آن ها استفاده کنید.
 • استفاده دقیق از اکسیر ها رمز موفقیت در بازی می باشد. اگر شما بتوانید اکسیر بیشتری از حریف خود داشته بزنید در بتل زدن در کلش رویال بسیار موفق خواهید شد. ما در اصطلاح به این اتفاق مزیت اکسیر می گوییم شما باید حواس خود را در داخل بازی ها جمع کنید زیرا ممکن است این مزیت زود تغییر کند.

آموزش بتل زدن در کلش رویال: دک های نبرد

 • بتل زدن در کلش رویال با استفاده از کارت های شما اتفاق می افتد و چرخه این کارت ها بسیار مهم می باشد.
 • برای تغییر دادن کارت ها روی دک بازیکن باید به قسمت کارت ها برود و در آن جا می توانید کارت هایی را که نمی خواهید استفاده کنید را حذف کنید و کارت های جدید را برای بتل زدن در کلش رویال استفاده کنید. ترکیب دک درست یکی از مهم ترین چیز ها از روش های بتل زدن در کلش رویال می باشد. شما باید حواستان به اکسیر مصرفی کارت ها در بتل زدن در کلش رویال باشد.
 • در زیر کارت های موجود در دک شما میانگین هزینه اکسیر تمام کارت ها نشان داده می شود. گاهی وقت ها بهتر است که هنگام تصمیم گیری در مورد مناسب بودن یک دک به موضوع هزینه اکسیر توجه کنید. به طور مثال دکی که از شما اکسیر کمتری مصرف کند، قدرت شما را در مقابل دشمن افزایش خواهد داد و به شما اجازه تصمیم گیری با محدوده بالاتری خواهد کرد.
 • دک نبرد برای بتل زدن از 8 کارت تشکیل شده است، بنابراین فقط آن هایی را باید انتخاب کنید که در بازی استفاده می کنید و برای شما کاربرد مفیدی دارند. در غیر این صورت کارت اضافی از قدرت شما کاهش می دهد. همان طور که گفتم برای بتل زدن در کلش رویال به نحوه صحیح شما باید ترکیب خوبی از کارت ها را تشکیل دهید تا بتوانند با یک دیگر کار کنند و نقاط ضعف یکدیگر را پر کنند.
بتل زدن در کلش رویال
بتل زدن در کلش رویال

آموزش بتل زدن در Clash Royale: استفاده از کارت های داخل دک

 • در بتل زدن در کلش رویال، 4 کارت از 8 کارت موجود در دک نبرد شما همیشه در دسترس شما خواهند بود. این 4 کارت در شروع نبرد از بین دک شما به صورت تصادفی انتخاب خواهند شد. علاوه بر این 4 کارت یک کارت دیگر در کنار دکمه next وجود خواهد داشت. هنگامی که شما یکی از این 4 کارت را بازی کردید آن کارت به جای آن خواهد آمد و شما می توانید از آن استفاده کنید. حواستان باشد که از کارتی که در آن جاست تا یک کارت استفاده نکنید، نمی توانید مصرف کنید.
 • وقتی شما در بتل زدن در کلش رویال از دو کارت به صورت سریع استفاده کنید، کارت های جدید خیلی زود داخل قسمتی که شما از کارت ها استفاده می کنید، نمی آید و دو ثانیه طول می کشد که این اتفاق بیافتد.
 • هنگامی که شما از یک کارت بازی استفاده کنید این کارت تا چهار کارت بعدی بر روی محلی که شما کارت ها را استفاده می کنید نخواهد آمد. این مسئله اصل چرخش کارت ها در بتل زدن در کلش رویال می باشد. برای همین شما می توانید از کارت ها به نسبت تقریبا برابری استفاده کنید، البته خوب برخی کارت ها برای دقایق آخر بتل زدن در کلش رویال می باشند.
 • بازیکن می تواند با استفاده از دکمه های شماره گذاری شده در گوشه بالا سمت راست، رابط دک نبرد، سه دک برای نبرد در کلش رویال ایجاد کنید و وقتی شما سطح 8 را رد کنید این تعداد به پنج عدد خواهد رسید. دک انتخاب شده دکی می باشد که شما برای رفتن به نبرد انتخاب خواهید کرد، بنابراین قبل از شروع مسابقه آن را بررسی کنید.

آموزش بتل زدن در کلش رویال: نبرد

 • با توجه به دسته بندی هدفی که روی نیرو ها می باشد، در صورت وجود دشمن، نیروها به آن سمت خواهند رفت. دامنه تجمع از نظر نیرو متفاوت است و در آمار رسمی نیرو ها مشخص نمی باشد. پس از درگیری نیرو ها به سمت هدف بعدی خود خواهند رفت و تا جایی که آن ها زنده باشند به این حرکت ادامه خواهند داد.
 • نیرو های ساختمانی نیز مانند سایر کارت ها استفاده می شوند و آن ها نمی توانند حرکت کنند و ممکن است که در بتل زدن در کلش رویال هیچ آسیبی نبینند اما این کارت ها دارای محدودیت زمانی می باشند و پس از گذشت زمان از روی زمین حذف خواهند شد.
 • اگر یک کارت بتواند به یک منطقه آسیب برساند و شما از این کارت برای بتل زدن در کلش رویال استفاده کنید این کارت می تواند به چند هدف هم زمان ضربه وارد کند.
 • وقتی که از جادو ها برای نابود کردن دشمن در بتل زدن در کلش رویال استفاده کنید نگران نباشید، هیچ کدوم از این ها به ساختمان های خود شما آسیبی نمی رساند و وقتی در حالت دو به دو استفاده کنید روی دو حریف نیز تاثیر می گذارد. به همین دلیل استفاده از جادو هایی که از دور آسیب می زنند حین بتل زدن در کلش رویال یک استراتژی خوب می باشد. البته جادو های شفا بخش نیز تاثیر خوبی در بازی دارند.

آموزش بتل زدن در Clash Royale: درگیری نیرو ها در نبرد

 • در بتل زدن در کلش رویال به طور کامل ممکن است که دو سرباز مخالف به طور هم زمان یک دیگر را نابود کنند. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که دو نفر از همان نیرو ها که هر دو با هم در یک سطح می باشند، با یک دیگر روبرو شوند.
 • شما با استفاده از برخی جادو ها می توانید به دشمنتان آسیب های جدی بزنید، علاوه بر این جادو ها برای استفاده کردن در بتل زدن در کلش رویال کارتی به نام miner وجود دارد که یک کارت خیلی خوب برای آسیب زدن به برج ها می باشد.
 • هنگام استفاده از طلسم ها بازیکن باید حواسش به هدف گیری باشد زیرا ممکن است که ضربه به اهداف متحرک اشتباه انجام گیرد.
 • در بتل زدن در کلش رویال شما باید این را بدانید که خود برج ها می توانند به نیرو های دشمن ضربه بزنند اما مقدار ضربه و منطقه ای که آن ها می توانند ضربه بزنند در هر آرنا متفاوت می باشد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه برج های تاج مراجعه کنید.
 • برج های پرنسس از ابتدای نبرد تا زمانی که نبرد به پایان برسد فعال می باشند و محدوده آن ها از قبل پل تا وسط های آرنا شما می باشد. برج پادشاهی نیز می تواند نیرو های دشمن را مورد هدف قرار دهد، اما این برج از ابتدای بازی فعال نمی باشد. برای فعال شدن این برج یا یکی از برج های پرنسس باید نابود شوند و یا این که به آن آسیب توسط نیرو های دشمن برسد. این که پادشاه از داخل برج بیاید و شروع به تیر اندازی کند چند ثانیه زمان خواهد برد.
بتل زدن در کلش رویال
بتل زدن در کلش رویال

آموزش بتل زدن در کلش رویال: پیروز شدن در میدان نبرد

 • همان طور که در ابتدا گفتم برای برنده شدن در بتل زدن این بازی باید برج های بیشتری را نسبت به دشمن نابود کنید. اگر برج پادشاهی دشمن نیز نابود شود بازیکنی که شروع به بتل زدن کرده است برنده خواهد شد.
 • البته این که هر دو دشمن بتوانند همدیگر را در یک زمان نابود کنند و سه تاج به دست بیاورند نیز امکان پذیر است ولی بسیار کمیاب می باشد.
 • اکثرا بازیکن برای این که به برج پادشاهی دشمن برسد یکی از برج های پرنسس او را در بتل زدن Clash Royale نابود می کند.
 • باید حواستان باشد که قبل از نابود کردن یکی از برج های پرنسس، برج پادشاهی را در بتل زدن در کلش رویال بیدار نکنید، زیرا این بسیار کار شما را سخت خواهد کرد و باعث شکست شما خواهد شد. زیرا زمانی که برج پادشاهی شلیک کند بالن یا هوگ سوار شما زود تر نابود می شود. بازیکن می تواند به طور مستقیم با راکت برج پادشاهی را هدف قرار دهد، تا برج پادشاهی را از خواب بیدار کند.
 • بتل زدن سه دقیقه طول می کشد، پس از سه دقیقه کسی که برج های بیشتری را نابود کرده باشد برنده اعلام خواهد شد. در یک دقیقه پایانی سرعت شارژ شدن اکسیر دو برابر می باشد.
 • اگر تعداد برج های نابود شده برابر باشد بازی به زمان نهایی می رود و در آن جا هر کس زودتر برج را نابود کند به عنوان برنده اعلام خواهد شد و اگر کسی نتواند بازی مساوی اعلام خواهد شد. در این هنگام هیچ یک از بازیکن ها نه کاپی به دست می اورند و نه از دست می دهند.

همچنین بخوانید: ترفندهای گرفتن جم رایگان در بازی کلش رویال

آموزش بتل زدن در Clash Royale: نتیجه بازی

 • پس از یک نبرد چند نفره، تاج های به دست آمده در صورت جا بودن به قسمت پر شدن چالش می روند. محتویات صندوق پادشاهی به آرنا شما بستگی دارد و شما طبق آن می توانید کارت و طلا به دست بیاورید.
 • برنده یک نبرد می تواند صندوق های مختلف موجود در Clash Royale را که ما در پست های دیگر به شما معرفی کردیم را به دست بیاورد. اگر جای این صندوق ها پر باشد، بازیکن نمی تواند صندوق جدیدی بگیرد و باید صبر کند تا آن ها خالی شوند، اما در این حالت بازی به بازیکن پول خواهد داد. در یک مسابقه بازیکن پول دریافت می کند، اما جعبه نمی تواند دریافت کند.
 • در یک پیروزی چالش در بتل زدن در کلش رویال، برنده چیزی به صورت مستقیم دریافت نمی کند، با این وجود پیروزی هایش از مقدار ماموریت او کم می کند و چالش را تکمیل می کنند و همچنین در افزایش پاداش او در بازی تاثیر می گذارد. در حالت پارتی بازیکن ها کاپ به دست نمی آورند اما آن ها می توانند صندوق و طلا به دست بیاورند.

جمع بندی بتل زدن در کلش رویال

با یکی دیگر از مقالات آموزشی سایت مجله بازی موبایل ایموجو در خدمت شما بودیم. در این مقاله به آموزش نحوه بتل زدن در بازی کلش رویال پرداختیم و شما را با ترفندهای آن آشنا ساختیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر به نقد و بررسی بازی های مختلف اندرویدی علاقه مند هستید می توانید به بخش نقد و بررسی بازی سایت ایموجو مراجعه فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.