AD

ویژگی جدید مک بوک پرو تایید شد

ویژگی جدید مک بوک پرو را تایید شد
0 290

تصمیم اپل برای به تاخیر انداختن ادغام نمایشگر OLED با مک بوک پرو نارضایتی هایی به همراه خواهد داشت. نمایشگرهای OLED را می‌توان در لپ‌تاپ‌های بی‌شماری یافت، اما نمی‌توان آن‌ها را در هیچ MacBook Air یا MacBook Pro پیدا کرد. Tim Cook و تیمش چه زمانی این فناوری جدید را ارائه خواهند کرد؟

UBI Research گزارش می دهد که سامسونگ در اوایل سال جاری تصمیم گرفت روی نسل هشتم نمایشگرهای OLED سرمایه گذاری کند تا تولید انبوه آن در نیمه اول سال 2026 آغاز شود. این نمایشگرها برای لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و مانیتورهای مختلف که شامل مدل‌های 14 اینچی و 16 اینچی مک‌بوک پرو می‌شوند، ساخته می‌شوند.

تقسیم سفارشات در مورد قطعات اصلی بر روی چندین تامین کننده برای اپل معمول است. هنگام عرضه نمایشگرهای مک بوک به اپل، معمولاً LG Display و BOE به Samsung Display ملحق می شوند. دلیلی وجود ندارد که این کار برای انواع OLED ادامه پیدا نکند، به ویژه با توجه به اینکه LG Display تصمیم سرمایه گذاری مشابهی را با سامسونگ در آوریل امسال برای توسعه خطوط تولید OLED خود گرفت.

با توجه به برنامه‌ریزی رویدادهای بزرگ اپل، یک مک بوک OLED می‌تواند در WWDC 2026 معرفی شود و به احتمال زیاد شاهد معرفی یک چیپست جدید با نام احتمالی M4 در آن نقطه خواهیم بود و به دنبال آن یک چیپست گرید مصرف کننده در مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی در اواخر سال 2026 ظاهر می شود.

این بدان معناست که لپ‌تاپ macOS بزرگ‌تر تا سه‌ماهه اول سال 2027 اپل نمایش داده نخواهد شد.

راس یانگ، تحلیلگر صنعت در یک وبینار که توسط بلومبرگ برگزار شد، اظهار داشت که تا سال 2026 یا 2027 هیچ صفحه نمایش OLED برای هیچ مدل مک بوک پرو وجود نخواهد داشت. اگرچه یانگ قبلاً در مورد بازه زمانی 2026 صحبت کرده است، این اولین صحبت او است که می گوید سال 2027 به عنوان تاریخ بالقوه عرضه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.