AD

آزمایش اولیه iMac با نمایشگر 32 اینچی

0 76

به گفته مارک گورمن (Mark Gurman) از بلومبرگ، اپل در حال آزمایش آی‌مک‌های بزرگ‌تر، از جمله مدلی با نمایشگر حدودا 32 اینچی است. Gurman در آخرین خبرنامه Power On خود گفت که این iMac‌ها هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند، بنابراین نباید انتظار داشت تا اواخر سال 2024 یا در اوایل سال 2025 عرضه شوند.

گورمن قبلاً گفته بود که اپل در حال توسعه یک iMac بزرگتر با صفحه نمایش بیش از 30 اینچ است و اکنون مشخص کرده است که صفحه نمایش تقریباً همان اندازه 32 اینچی مانیتور پیشرفته Pro Display XDR اپل خواهد بود.Pro Display XDR  که در دسامبر 2019 عرضه شد، دارای وضوح 6K  برای Retina-quality content است و قیمت آن از 4999 دلار شروع می‌شود.

اپل در چند سال گذشته تولید iMac 27 اینچی و iMac Pro مبتنی بر اینتل را متوقف کرد وiMac  با صفحه نمایش بزرگتر با تراشه سیلیکونی اپل به عنوان جایگزین عرضه نکرده است. در عوض، اپل Studio Display به اندازه 27 اینچ را ارائه می‌دهد که می‌تواند به Mac Studio یا Mac with Apple silicon دیگری متصل شود، اما این یک جایگزین مانند iMac نیست.

در حال حاضر، آی مک 24 اینچی تنها کامپیوتر همه کاره‌ای است که توسط اپل فروخته می‌شود. مدل فعلی با تراشه M1 در آوریل 2021 عرضه شد و گورمن انتظار دارد یک مدل به روز شده با تراشه M3 سریعتر تا اوایل سال آینده عرضه شود. تمام تراشه‌های سیلیکونی فعلی اپل بر اساس فرآیند 5 نانومتری TSMC تولید می‌شوند، در حالی که انتظار می‌رود تراشه M3 برای بهبود عملکرد و بهره‌وری انرژی، با فرآیند 3 نانومتری انجام شود.

جدیدترین اخبار دنیای فناوری و تکنولوژی در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.