AD

اپل می‌تواند آیفون 14 را با یک پورت USB-C به روز کند

0 133

طبق شایعات منتشر شده، کمی بیش از یک ماه دیگر به مراسم رونمایی اپل در سپتامبر برای سری iPhone 15 زمان باقی مانده است. کارشناسان همچنین انتظار دارند که اپل از پورت Lightning خود به USB-C سوئیچ کند تا با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد؛ این قوانین یک استاندارد پورت مشترک را برای همه گوشی‌های هوشمند OEM الزامی می‌کند. به نظر می‌رسد که اپل USB-C را به چند مدل آیفون 14 نیز بیاورد.

جزئیات کد بتای tvOS 17 که توسط @aaron613 مشاهده شده است، شش مدل آیفون منتشر نشده را نشان می‌دهد که چهار مدل از آنها به عنوان iPhone 15، iPhone 15 Plus، iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max شناسایی شده‌اند. دو مدل باقی‌مانده به‌عنوان نسخه‌های جدید iPhone 14 و iPhone 14 Plus شناسایی شده‌اند که احتمالاً درگاه USB-C تنها وجه تمایز مدل‌های موجود iPhone 14/Plus در حال حاضر در فروش است.

در حالی که اپل اغلب با معرفی سریهای جدید Pro، مدل‌های Pro نسل قبلی را کنار می‌گذارد، اما معمولاً entry modelها را به عنوان گزینه‌های میان‌رده در فروش نگه می‌دارد. طبق قانون جدید اتحادیه اروپا که قرار است در سال 2024 اجرایی شود، اگر اپل تصمیم بگیرد این مدل را حمایت کند  باید پورت‌های لایتنینگ را به USB-C ارتقا دهد تا بتواند به فروش آنها در کنار سری جدید آیفون 14 خود ادامه دهد.

اپل برای اولین بار پورت Lightning خود را در سال 2012 معرفی کرد، که یک تغییر گسترده در بین کاربران اپل بود؛ چیزی که پورت 30-pin قبلی فاقد آن بود و آن را سخت می‌کرد. با این حال، از آن زمان، اپل USB-C را در سراسر خط مک بوک خود و همچنین طیف وسیعی از iPad خود به کار گرفته است. تا قبل از تصویب قانون اتحادیه اروپا، اپل هیچ نشانه‌ای از برنامه‌ریزی برای تغییر USB-C در آیفون‌های خود از پورت اختصاصی لایتنینگ خود نشان نداده بود.

تنها سوالی که اکنون باقی می‌ماند این است که آیا مدل‌های iPhone 15 Pro دارای پورت‌های USB-C ارتقا یافته‌ای هستند که از استاندارد اتصال  Thunderbolt مورد استفاده در مک‌ها و iPad Pro اپل پشتیبانی کنند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.