AD

یک کانکتور پاور کارت گرافیک جدید برای جایگزینی کانکتور مشکل ساز 12VHPWR در راه است

0 84

گروه Peripheral Component Interconnect Special Interest Group (PCI-SIG) قابلیت جدیدی برای کانکتور پاور کارت گرافیک 16-pin 12VHPWR ایجاد کرده اند؛ به عبارت دیگر مشخصه های قبلی این کانکتور به نوعی اصلاح شده و محصول جدیدی ارائه می شود.

طبق گزارشی از Igor’s Lab این اصلاح به دلیل گرم شدن بیش از حد و ذوب شدن کانکتور روی بردهای GeForce RTX 4090 انویدیا انجام شده است.

عنوان محصول جدید کانکتور پاور 12V- 2×6  است که جایگزین کانکتور مشکل ساز 12VHPWR می شود و در عین حال با پردازنده های گرافیکی موجود نیز سازگار است. در ابتدا، Nvidia موراد مربوط به ذوب شدن را به خطای کاربر نسبت می داد و ادعا می کرد که آداپتور 16-pin  به طور کامل وصل نشده است.

مشخصه های ATX-3.1 و PCI Express 6.0 در کانکتور 12V- 2×6 پیشنهاد شده توسط PCI-SIG ادغام خواهد شد و به دلیل همین تغییرات برخی از تنظیمات مکانیکی نیز باید انجام شود. sense pin ها برای ایجاد یک اتصال امن‌تر جابجا شده و تغییر مکان می دهند.

کانکتور 12V- 2×6 دو مد پاور جدید ارائه می دهد و علاوه بر مدهای فعلی 450 وات و 600 وات، از 150 وات و 300 وات پشتیبانی می کند. هر پین کانکتور می تواند حداقل 9.2 آمپر را تحمل کند.

برای تمایز بین کانکتورهای قدیمی و جدید، کانکتورهای جدید دارای نشان H++ هستند، در حالی که کانکتورهای قدیمی 12VHPWR دارای نشان H+ هستند. طراحی کابل و الزامات کیفیتی نیز برای رفع مشکلات اجرایی قبلی با دقت بیشتر مورد بررسی و اجرا قرار گرفته اند.

متأسفانه، رونمایی از کانکتور جدید در آینده نزدیک رخ نخواهد داد، زیرا PCI-SIG هنوز مشخصات اصلاح شده را نهایی نکرده است. با این حال، انتظار می‌رود که نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی که احتمالاً در سال 2025 راه‌اندازی می‌شوند، از کانکتور به‌روز شده استفاده کنند.

در عین حال، اگر در حال حاضر یک کانکتور 12VHPWR برای GPU خود دارید، توصیه می شود قبل از خم کردن کابل، حداقل فاصله 35 میلی متری را رعایت کنید. فروشندگان PSU فاصله 40 میلی متری را توصیه می کنند.

جدیدترین اخبار دنیای فناوری در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.