AD

معرفی و بررسی بازی Warhammer 40000 Darktide

0 414

یک گیم جدید و عالی که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند! اگر به نمره‌های این بازی توجه کنید متوجه می‌شوید که واقعاً یک گیم عالی باارزش تجربه بالا است. بازی Warhammer 40000 Darktide موفق شده است تا از صد نمره 80 نمره را توسط منتقدین به دست بیاورد؛ این عدد واقعاً قابل‌توجه است. لازم به ذکر می‌باشد که کمتر گیمی توانسته است که به این عدد دست پیدا کند یا از این عدد فراتر برود. البته که این گیم در برخی از موارد نیز موجب ناامیدی افراد شده است. اگر دوست دارید درباره بازی Warhammer 40000 Darktide اطلاعات بیشتری کسب کنید در ادامه این نوشته از سری مقالات نقد و بررسی بازی ایموجو با ما همراه باشید.

 

داستان بازی Warhammer 40000 Darktide

داستان بازی Warhammer 40000 Darktide

اول‌ از همه باید بگوییم که این بازی توسط کمپانی Fatshark ساخته شده است. این کمپانی از قبل نیز به ساخت بازی‌های ارزشمند و بدون باگ معروف بود و رزومه خوبی دارد. لازم به ذکر است که این کمپانی بازی جدید خود را در تاریخ 30 نوامبر سال 2022 بر روی کامپیوترهای خانگی منتشر کرد. قرار است که این گیم روی کنسول ایکس‌باکس نیز پورت شود.

این بازی جزو سیستم گیم پس مایکروسافت محسوب می‌شود. شما می‌توانید با قیمتی کمتر این بازی را در گیم پس تجربه کنید. البته اگر کنسول سونی دارید اجازه تجربه این گیم را نخواهید داشت. زیرا این گیم انحصاری مایکروسافت است و قرار نیست برای دیگر کنسول‌ها منتشر شود.

داستان ازاین‌قرار است که یک عده هیولا که به خون شما تشنه هستند به شهر تراریوم حمله‌ور شده‌اند. آن‌ها با بی‌رحمی خود موجب شده‌اند که جرم و جنایت درون شهر بی داد کند. شهر در حال نابودی است و همه افراد در حال سو استفاده از این موضوع هستند.

شما یک تیم چهارنفره هستید که قصد دارید جلوی این هیولاها را بگیرید و با آن‌ها مبارزه کنید. اما آن‌ها بسیار قدرتمند هستند و شما باید بسیار هوشمندانه عمل کنید. شما باید آن‌ها را در این نبرد شکست داده و اوضاع شهر تراریوم را به حالت قبلی و اولیه خود باز گردانید.

خیلی از افراد معتقد هستند که این گیم شباهت زیادی به سری محبوب Left4Dead نیز دارد. یک عنوان بسیار محبوب در این سبک که احتمالاً همه شما با سری‌های 1 و 2 بازی خاطره دارید. زیرا این گیم نیز روی کار تیمی تمرکز زیادی دارد و می‌توان این موضوع را حس کرد.

در چنین گیم‌هایی شما نمی‌توانید به‌تنهایی داستان بازی را تمام کنید. زیرا تنها بودن آسیب‌پذیرتان می‌کند. این در حالی است که یک تیم می‌تواند نقاط قوت و ضعف هم دیگر را بپوشاند. پس بهتر است در انتخاب هم‌تیمی‌های خود نهایت دقت را داشته باشید تا ضربه‌ای نخورید.

 

گرافیک بازی Warhammer 40000 Darktide

گرافیک بازی Warhammer 40000 Darktide

هر ثانیه از این بازی پر از خون و درگیری‌های مسلحانه است. فکر نکنم در این شرایط کسی خیلی یادش باشد که به گرافیک بازی نیز توجهی بکند. به همین دلیل ممکن است بازی را کامل تمام کنید؛ اما یک بر هم متوجه سطح گرافیکی بازی که تمام کردید نشوید.

داستان اگر بسیار گیرا باشد. می‌تواند مشکلات گرافیکی بازی را به‌خوبی لاپوشانی کند. خوشبختانه کمپانی Fatshark نیز در داستان‌سرایی حرفه‌ای است و خیلی مشکلی با این موضوع ندارد. مخصوصاً وقتی که نویسنده داستان بازی نویسنده معروف داستان‌های کمیک است.

البته این گفته‌ها به این معنی نیست که بازی Warhammer 40000 Darktide مشکل‌های گرافیکی دارد. البته بر عکس این بازی از گرافیک بسیار خوبی برخوردار است که می‌تواند شما را راضی نگه دارد. البته گرافیک بازی آن‌قدر هم بالا نیست که شما را مات و متحیر کند؛ اما در کل گرافیک مناسبی دارد.

 

محیط بازی به‌خوبی طراحی شده است. یکی از نکات اصلی طراحی این است که به جزئیات محیط به‌خوبی پرداخته شده است. این موضوع باعث شده تا با یک اثر سطحی و بی‌ارزش طرف نباشیم. واقعاً Fatshark برای تولید این گیم زحمات زیادی کشیده است و از او ممنونیم.

نقطه مثبت دیگر بازی نورپردازی عالی آن است. نورپردازی از اصلی‌ترین عوامل در گرافیک بازی‌ها است. اگر این موضوع درست انجام نشود به بازی لطمه بزرگی وارد می‌شود. نورپردازی بسیار عالی است و محیط‌های تاریک و روشن بازی به‌خوبی نورپردازی شده‌اند.

هیولاها و دشمنان نیز واقعاً زشت و بدترکیب هستند و طراحی آن‌ها به‌خوبی انجام شده است. البته که سیستم پاشش خون بازی از هیولاها مانند روال قبل است. انتظار می‌رود که سیستم پاشش خون بازی‌های این سبک کمی پیشرفته‌تر و واقعی‌تر باشد تا مبارزات این بازی‌ها جذاب‌تر از قبل دنبال شود.

 

موسیقی بازی

پیشنهاد می‌کنم که این گیم را حتماً همراه با هدفون بازی کنید. این موضوع باعث می‌شود کوچک‌ترین صداهای محیط بازی را بشنوید و از بازی Warhammer 40000 Darktide لذت بیشتری را ببرید. مسلماً گیمی که نمره 80 گرفته موسیقی قابل قبولی نیز خواهد داشت.

از نظر من موسیقی‌ها متن انتخاب شده برای بازی خوب و مناسب هستند. البته این موضوع یک چیز کاملاً سلیقه‌ای است و نمی‌توان نظر قطعی داد. جلوه‌های صوتی بازی نیز خوب و باکیفیت هستند و هیچ مشکلی با صدای شلیک تفنگ یا برخورد شمشیر نخواهید داشت.

 

گیم پلی بازی Warhammer 40000 Darktide

گیم پلی بازی Warhammer 40000 Dirktine

گیم پلی این بازی در درجه سختی‌های مختلف قابل تجربه‌کردن است. البته لازم به ذکر است که شما می‌توانید درجه سختی بازی را نیز شخصی‌سازی کنید. برای مثال دمیج دشمن بیشتر باشد یا جان آن‌ها می‌تواند بسته به سبک بازی روی سختی گیم تأثیرگذار باشد.

شما در بازی Warhammer 40000 Darktide می‌توانید بیشتر چیزها را شخصی‌سازی کنید. از سلاح‌های بازی گرفته تا زره‌ها و شخصیت‌های بازی همه قابلیت شخصی‌سازی دارند. با این قابلیت شما می‌توانید بازی را هرطور که دوست دارید تمام کنید و از شر هیولاها خلاص شوید.

همچنین لازم به ذکر است سیستم ارتقا نیز در این گیم وجود دارد. شما باید با کشتن هیولاها امتیاز کسب کنید. می‌توانید این امتیازها را برای آپگرید سلاح‌ها زره خود استفاده کنید. هرچه لول تجهیزات بیشتر شود کارایی آن‌ها نیز افزایش می‌یابد و کار شما برای مبارزه‌کردن راحت‌تر خواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید این گیم Co-Op است. بنابراین بهتر است به دنبال یک تیم عالی و کار بلند بگردید. متأسفانه بازی‌کردن این گیم با افراد غریبه آخرین چیزی است که پیشنهاد می‌کنم تجربه کنید. دوستان خود را راضی کنید و با یکدیگر به بازی‌کردن آن بپردازید.

بازی دارای پرداخت درون‌برنامه‌ای نیز هست. شما می‌توانید با پرداخت دلار پول داخل دنیای بازی دریفت کنید و آیتم‌ها و سلاح‌های جدیدتری بخرید. البته که با بازی‌کردن و جمع امتیاز نیز می‌توانید صاحب یک سلاح جدیدتر شوید. اما این روش یک میان‌بر خواهد بود.

البته که این سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای بازی حسابی صدای طرف‌داران را درآورده است. سیستم انتخاب پول اصلاً استاندارد نیست. برای مثال اگر یک آیتمی 400 واحد پول بازی قیمت داشته باشید شما مجبورید که 600 تا بخرید. این‌گونه 200 واحد اضافه‌تر خریده‌اید که شاید به کارتان هم نیاید. به همین دلیل مخاطبان معتقد هستند که Fatshark از این موقعیت سو استفاده می‌کند.

 

تجهیزات موجود در بازی

تجهیزات بازی Warhammer 40000 Dirktine

تجهیزات بازی زیاد است و هر چیزی که می‌خواهید در این گیم پیدا می‌شود. از سلاح‌های فضایی پیشرفته گرفته تا شمشیرهای تیز و برنده که کوچک‌ترین برخورد آن‌ها موجب جراحت عمقی می‌شود. تفنگ‌های بازی کاملاً متفاوت است و با سلاح‌های معروف زمینی روبه‌رو نخواهید بود.

یک سری سلاح با ظاهرهای عجیب که کارکردن با آن‌ها لذت‌بخش است. دررابطه‌با شخصیت‌ها نیز بگویم که بازی Warhammer 40000 Darktide دارای 4 کاراکتر اصلی است که هرکدام از دوستانتان باید یک مورد را انتخاب نماید. حال در ادامه داستان هر کاراکتر از زندگی خود صحبت می‌کند و طول مسیر اتفاقات فان و خنده داری نیز خواهد افتاد.

 

سیستم موردنیاز برای نصب بازی Warhammer 40000 Darktide

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10 و ویندوز 11

CPU: Intel Core I5-6600 یا AMD Ryzen 2400G

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 970 یا AMD Wadeon RX 570

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای مود نیاز برای نصب: 50 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی سازنده

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10 و ویندوز 11

CPU: Intel Core I7-9700K یا AMD Ryzen5 3600

رم: 16 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce RTX 3060 یا AMD Radeon RX 5700 XT

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 50 گیگابایت

 

آیا شما موفق شده‌اید این گیم را تجربه کنید؟

در نهایت با بازی Warhammer 40000 Darktide آشنا شدیم.  از آنجایی‌که بازی تازه منتشر شده است خیلی از افراد حتی از وجود چنین گیمی بی‌خبر هستند. اما پیشنهاد می‌کنم که دوستان خود را از وجود چنین گیم جذابی مطلع کنید و 4 نفره به تجربه این بازی جذاب بپردازید.

85%
Awesome

آیا Warhammer ارزش بازی کردن دارد؟

یک گیم خفن شبیه به سبک زامبی که قرار است از شر همه هیولاها خلاص شوید و شهر زیبای تراریوم را نجات دهید که ارزش 1 بار تجربه را حتما دارد.

  • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.