AD

بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر

10 1,800

بازی‌های شبیه‌ساز همیشه این فرصت را به انسان می‌دهند تا موقعیت‌های مختلف را تجربه کنند. بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر می‌توانند ما را به رؤیایمان نزدیک‌تر کنند. برای مثال تبدیل‌شدن به یک کشاورز نیازی به زمین کشاورزی ندارد. شما می‌توانید به‌راحتی با تجربه یک گیم شبیه‌ساز کشاورزی این حس را تجربه کنید. البته این در حالی درست است که شما صرفاً می‌خواهید این کار را تجربه کنید نه این که از آن پول در بیاورید. بازی‌های شبیه‌ساز شما را از محدودیت خارج می‌کند. زیرا شما می‌توانید در دنیای آن‌ها به هر چیزی که دوست دارید تبدیل شوید و یک زندگی جدید را آغاز کنید. همین موضوعات باعث شده است که ما تصمیم بگیریم در این مقاله بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر را به شما معرفی کنیم تا هرچه سریع‌تر آن‌ها را تجربه کنید.

بازی Thief Simulator

بگذارید کمی به دوران مدرسه برگردیم. همیشه برخی از افراد بودند که وقتی از آن‌ها می‌پرسیدند می‌خواهید در آینده چه‌کاره شوی می‌گفتند می‌خواهم دزد شوند. البته که جواب آن‌ها همیشه واکنش‌های منفی داشت و کسی هم نمی‌خواهد دزد شود. اما به‌هرحال تجربه‌کردن آن چطور می‌تواند باشد؟

به‌هرحال دزدی‌کردن در یک گیم آسیبی به کسی وارد نمی‌کند پس بیایید امتحانش کنیم و همین موضوع است که این گیم را یکی از بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر تبدیل کرده است. دزدی‌کردن هم کار راحتی نیست و باید برای آن برنامه داشته باشید. خیلی از افراد معتقد هستند که همیشه باهوش‌ترین افراد دزد می‌شوند و کارهای عجیب‌وغریبی می‌کنند. لازم است بدانید که این گیم جذاب توسط کمپانی Ultimate Team ساخته شده است.

در این بازی شما در نقش یک دزد باید یک خانه را انتخاب کرده و آن را زیر نظر داشته باشید. به‌محض اینکه فکر کردید بهترین موقع است وارد خانه شوید و کار خود را آغاز نمایید. شما می‌توانید هر چیزی که دوست دارید را بردارید و بدزدید تا روزبه‌روز پول‌دارتر شوید.

حتی شما می‌توانید راه ورود خود به خانه را نیز انتخاب کنید. می‌توانید از پنجره وارد شوید یا مثل بچه آدم در را باز کرده و به داخل خانه بروید. البته آزادی عمل شما خیلی زیاد نیست؛ زیرا کسی نباید متوجه حضور شما در خانه شود. اکثر خانه‌ها دارای سیستم امنیتی هستند و نباید خیلی در آنجا بمانید.

پس از آن می‌توانید اجناس دزدیده شده را داخل ماشین خود بگذارید و فرار کنید. پس از آن هر صبح می‌توانید به مغازه‌ای بروید که وسایل دزدی شما را می‌خرد. هرچه وسیله‌هایی که می‌دزدید ارزشمند و به‌دردبخور باشد پول بیشتری نیز نصیب شما خواهد شد.

به‌هرحال با دیدن برخی از فیلم‌ها یک جای کار به خود می‌گوییم ای‌کاش فردی شرور داشتم. شاید دلیل آن این باشد که افراد شرور زندگی پرهیجان‌تری دارند.

بازی Sims 4

نمی‌دانم این درست است یا نه اما ما حال با یک شبیه‌ساز زندگی طرف هستیم. بازی که در آن فرصت دارید مثل یک انسان زندگی کنید و هرطور که دوست دارید با دیگران رفتار کنید. البته بهتر است مراقب عواقب کارهایی که می‌کنید نیز باشید؛ زیرا گریبان‌گیر شما خواهند شد. این گیم یکی از بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر است که توسط Electronic Arts ساخته شده است.

در این بازی شما در نقش یک انسان دیگر وارد دنیای گیم می‌شوید. این بازی هیچ خط داستانی ندارد و این شما هستید که داستان بازی را می‌سازید. هر تصمیمی که می‌گیرید داستان را به اشکال مختلفی می‌سازد. حال می‌خواهید یک انسان خوب و قابل‌احترام باشید یا یک فرد شرور که مردم از او بیزار هستند.

یکی از نقاط مثبت بازی دقت‌کردن به جزئیات است و سازنده به‌خوبی این کار را انجام داده است. یک نکته را باید اول کار به شما بگویم شما عمر جاویدان در این بازی ندارید و به‌مرورزمان پیر می‌شوید. باید خوردوخوراک خود را کنترل کنید. کافی است یک سال پشت‌هم فست‌فود بخورید تا مرگ شما روزبه‌روز جلوتر بیفتد.

سرانجام وقتی که شما بمیرید بازی نیز به پایان خواهد رسید. پس بهتر است هر تصمیمی که می‌گیرید به فکر سلامتی خود نیز باشید. شاید مسخره به نظر برسد که زندگی واقعی را ول کنیم و به این گیم بچسبیم؛ اما بهتر است یک‌بار این گیم را تجربه کنید تا معتاد آن شوید.

بازی X-plane 11

اگر به خلبانی علاقه دارید بازی X-plane 11 یکی از بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر شما است. شما می‌توانید در این بازی تجربه پرواز با بیشتر هواپیماها را کسب کنید. این گیم بسیار عالی است و نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفت چشمگیری داشته است و بهتر است آن را تجربه کنید. گیمی که توسط کمپانی Laminar Research ساخته و به بازار عرضه شده است.

در واقع در این گیم کابین خلبان و هواپیماها به‌خوبی طراحی شده‌اند. این طراحی‌ها باعث شده تا شما در دنیای اطراف قرق شده و خود را واقعاً یک خلبان حرفه‌ای فرض کنید. این گیم دارای آب‌وهوای پویا است پس باید قبل از پرواز حتماً حواستان باشد تا در طوفان‌های عظیم گیر نکنید.

بازی Microsoft Flight Simulator

این بازی واقعاً یکی از بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر است و بهترین شبیه‌ساز خلبانی محسوب می‌شود. بازی Microsoft Flight simulator توسط Microsoft Corporation ساخته شده است.  البته این گیم به‌شدت سنگین بوده و برای تجربه آن به بهترین نحو ممکن باید یک سیستم گیمینگ خوب یا متوسط داشته باشید. در واقع این بازی رقیب X-plane 11 است که یک‌سروگردن از X-Plane 11 بالاتر است.

گرافیک این گیم واقعاً شگفت‌انگیز است. به‌طوری‌که در برخی صحنه‌ها شما دنیای واقعی را با دنیای بازی اشتباه می‌گیرید و می‌توانید به‌راحتی خود را در آن تصور کنید. یکی از نقاط مثبت این بازی نقشه آن است. در واقع نقشه این بازی کل کره زمین است و هرکجا که دوست دارید می‌توانید سفر کنید.

حتی این گیم از کشور ایران نیز پشتیبانی می‌کند. در واقع می‌توانید در بازی سوار هواپیما شده و به ایران سفر کنید و در بین راه از بالای منزل خود نیز رد شوید. این بازی سعی کرده بر اساس دیتاهای موجود شهرهای بزرگ و معروف را به بهترین شکل ممکن و شبیه به واقعیت طراحی کند.

تنوع هواپیماها نیز بالا است و شما می‌توانید با انواع هواپیما و بالگرد پرواز کنید و از مناظر لذت ببرید. کمی اوج بگیرید و بالاتر از ابرها پرواز کنید. ابرها به‌قدری خوب طراحی شده‌اند که شما نمی‌توانید آن‌ها را با ابرهای واقعی مقایسه کنید؛ زیرا هیچ تفاوتی با هم ندارند.

بازی Farming Simulator 17

این گیم ساخته کمپانی Giants Software بوده و یکی از بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر است. اگر شما کسی هستید که به کشاورزی در یک مکان دورافتاده به‌دوراز هر ریخت‌وپاش و شلوغ‌پلوغی علاقه دارید این گیم بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

این گیم پر از زمین کشاورزی است که شما می‌توانید در آن چیزهای مختلف بکارید و از این طریق کسب در آمد داشته باشید. با پول‌هایی که درمی‌آورید می‌توانید زمین‌های کشاورزی بیشتری نیز بخرید و مزرعه خود را گسترش دهید. با این کار درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت.

البته در این گیم قرار نیست که با دستان خالی کشاورزی کنید. کلی ابزار کشاورزی مدرن در اختیار شما است که می‌توانید با هرکدام که دوست داشتید به‌راحتی کار کنید. برای مثال با تراکتوری که در اختیار دارید زمین‌های خود را شخم بزنید، محصول برداشت کنید یا محصولات را سم‌پاشی نمایید.

البته که در ابتدا همه تجهیزات در اختیار شما نخواهد بود و باید برای یک مزرعه بزرگ و مدرن تلاش کنید. باید با پولی که از فروش سالیانه محصولات خود به دست می‌آورید ابزارآلات جدید بخرید یا داشته‌های قبلی خود را پیشرفته‌تر کنید. البته دراین‌بین نگران پول غذا  لباس خود نباشید و همه پول را خرج کنید.

محیط این بازی بسیار منظم است و همه چیز بر اساس اصول جلو می‌رود. بسیاری از شبیه‌سازهای کشاورزی هستند که به علت گیم پلی ضعیف آن‌ها پلیرها به‌مرورزمان گیج می‌شوند. اما سیستم گیم پلی این بازی عالی بوده و به‌راحتی قابل‌کنترل است.

گرافیک بازی نیز خوب و قابل‌قبول بوده و می‌تواند شما را راضی کند. البته در شبیه‌سازهای کشاورزی گرافیک خیلی مهم نیست. بلکه این گیم پلی و امکاناتی است که در بازی وجود دارد. برای مثال شما چه میوه‌ها یا سبزیجاتی را می‌توانید در مزرعه خود بکارید یک مسئله مهم در این زمینه است.

بازی Cities: Skylines

این بازی ساخته کمپانی Paradox Interactive بوده که یکی از بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر است. این بازی بیشتر به درد کسانی می‌خورد که دوست دارند یک کلان‌شهر را مدیریت کرده و یک شهر رؤیایی با آدم‌های خوشبخت برای خود بسازند و از گیم لذت ببرند.

در ابتدای بازی یک زمین خالی تحویل شما داده می‌شود که باید آن را به یکی از بهترین شهرهای دنیا تبدیل کنید. ساخت‌وسازهای خود را شروع کرده و با مدیریت‌کردن بودجه قسمت‌های مختلف شهر خود را بسازید تا بتوانید افراد زیادی را برای زندگی در شهر پیدا کنید.

جمع‌بندی

در نهایت با بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر آشنا شدیم. اگر از کودکی رؤیایی در سر دارید که دوست داشتید به حقیقت بپیوندد آن را در دنیای گیم تجربه کنید. امروزه تجربه خلبانی یا هر چیز دیگری واقعاً سخت نیست و برای هر کاری یک بازی شبیه‌ساز ساخته شده است. حتی شما اگر دوست داشتید در کودکی یک بز هم باشید بازی آن ساخته شده است و می‌توانید آن را تجربه کنید. در نهایت اگر گیمی می‌شناسید که لایق است در لیست بهترین بازی‌های شبیه سازی برای کامپیوتر باشد نام آن را در قسمت کامنت بنویسید و ما و دیگر کاربران را راهنمایی کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظرات
 1. سپهرمنش می گوید

  سلام من بازیX-plane 11 رو نصب کردم برای من ارور میده میگه steamAPI_Init() failed

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر شما باید با آنتی ویروس غیر فعال
   کرک بازی را در محل نصب بازی کپی و جایگزین نمایید.

 2. خداوردی می گوید

  سلام بازیX-plane 11کرکش کجاست؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر فولدر CODEX

 3. عابدی می گوید

  سلام دوستان بازی X-plane 11روی گوشی سامسونگA30نصب میشه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام برای گوشی های a02 به بالا و برای A30 هم بخوبی اجرا میشه

 4. danesh می گوید

  سلام بازیCitiesروی ویندوز ۱۰ اجرا میشه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله اجرا میشه

 5. قنبری می گوید

  سلام تو بازی Cities راهی هست که محدودیت شهر رو بردارم و شهر رو بزرگتر کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر شما میتونید زمین بخرید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.