AD

شیبا در تلاش برای انفجار قیمت | آیا قیمت شیبا به دوج کوین می‌رسد؟

قیمت شیبا
0 2,611

شیبا اینو نام توکنی است که توسط فرد یا گروهی ناشناس به نام ریوشی (Ryoshi) طراحی شد و با هدف مقابله با دوج کوین به بازار ارزهای دیجیتال عرضه گردید. این رمز ارز را اصطلاحا قاتل دوج کوین می‌نامند و در واقع یک نوع میم کوین به شمار می‌آید. Shiba Inu دارای یک لوگوی برگرفته از یک سگ ژاپنی است که به شکلی انیمیشنی درآمده و مشابه با لوگوی نماد دوج کوین است.

بیشترین محبوبیت این رمز ارز مربوط به حمایت‌های افراد مشهور و سلبریتی‌ها مانند ایلان ماسک، اسنوپ داگ و نیک کارتر در شیبا آرمی بوده که باعث جلب توجه افراد زیادی نسبت به این ارز دیجیتال شده است. قیمت شیبا از زمان تولد دستخوش تغییرات بسیاری قرار گرفته و همچنین با رشد بسیار زیادی همراه بوده است.

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال شیبا اینو

فعالیت‌های بی‌نظیر تیم توسعه دهنده‌ی شیبا اینو تاثیر چشمگیری در قیمت شیبا داشته به طوری که تنها در سال ۲۰۲۱ قیمت آن ۲۷ میلیون درصد افزایش را تجربه کرده و اکنون هدف آن، رسیدن به قیمت ۱ دلار است.

تیم توسعه دهنده‌ی شیبا با راه اندازی اکوسیستم شیبا، طراحی و عرضه‌ی توکن‌های بون (Bone) و لیش (Leash)، افتتاح صرافی Shiba Swap، عرضه‌ی بیش از ده هزار توکن غیر مثلی در مجموعه‌ی شی بوش، ارائه‌ی شیباریوم به عنوان مسیری برای ورود به متاورس و فروش زمین‌های خود در این فضا از حالت میم کوین خارج شده و تبدیل به یک پروژه‌ی بسیار موفق گردیده است.

تاریخچه‌ی قیمت شیبا

شیبا در ابتدای شروع فعالیت با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۵۶ دلار به بازار عرضه شد و به عنوان یک شت کوین در نظر گرفته می‌شد. با توجه به فعالیت‌های فوق العاده تیم توسعه دهنده‌ی شیبا قیمت شیبا در ماه مه ۲۰۲۱ جهش فوق العاده‌ای داشت و به قیمت ۰.۰۰۰۰۴۹ دلار رسید. ویتالی بوترین نقش به سزایی در این رشد خارق العاده داشت که این کار را با سوزاندن ۴۱ درصد از توکن‌های شیبا به ارزش ۶ میلیارد دلار انجام داد.

به دنبال این قضیه و با حمایت‌های ایلان ماسک از این رمز ارز روند صعودی قیمت شیبا از سر گرفته شد و در اکتبر ۲۰۲۱ به عدد ۰.۰۰۰۰۸۸ دلار رسید. پس از آن و با شروع روند ریزشی بازار ارزهای دیجیتال، شیبا پس از تجربه‌ی رشد ۱۵۰ میلیون درصدی مانند سایر رمز ارزها شروع به ریزش کرد و قیمت آن در حال حاضر در حدود ۰.۰۰۰۰۰۷۸ دلار است.

عوامل که می‌توانند بر قیمت شیبا در آینده تاثیر گذار باشند

عواملی زیادی در رشد قیمت رمز ارزهایی مانند میم کوین‌ها دخالت دارند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توانند تبلیغات رسانه‌ای باشد. به طوری که تا به حال شیبا تجربه خوبی نسبت به حمایت سلبریتی‌ها داشته و در اثر تبلیغات آن‌ها موفق به رشد چشمگیری در بازار ارزهای دیجیتال شده است. با این وجود، دو عامل اساسی وجود دارد که می‌توانند قیمت شیبا را در آینده تحت تاثیر قرار دهند:

توسعه شبکه اتریوم

از آن‌جایی که شیبا بر روی شبکه‌ی اتریوم قابل اجرا است، هر چه شبکه اتریوم رشد بیشتری را تجربه کند می‌تواند توسعه دهندگان را که بر روی پایداری تمرکز دارند را به دلیل استفاده از پروتکل اجماع اثبات سهام در شبکه بیشتر به خود جذب کند. از طرف دیگر با توسعه و بهبود شبکه اتریوم، قطعا میزان کارمزد دریافتی یا همان گس فی کاهش می‌یابد و در نتیجه افراد بیشتری را به سوی خود جذب می‌کند.

افزایش تعداد میم کوین‌ها

با افزایش تعداد میم کوین‌ها احتمالا میم کوین‌های قدیمی‌تر مانند شیبا از ارزش و محبوبیت بیشتری برخوردار خواهند شد و در نتیجه می‌تواند باعث افزایش قیمت شیبا گردد. همچنین تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که ایلان ماسک در آینده یک میم کوین را که احتمالا رمز ارز شیبا باشد با پلتفرم خود ادغام کند که در این صورت باعث رشد قیمت آن خواهد شد.

پیش بینی قیمت شیبا در آینده

قیمت شیبا و تمام رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال بستگی به عوامل بسیار متعددی دارند. این عوامل می‌توانند در این بین برخی عوامل غیرقابل‌پیش‌بینی مانند رخدادهای طبیعی، وقوع جنگ، انتشار بیماری و بسیاری از عوامل این چنینی باشند که منجر به نوسانات قیمتی شدید می‌شوند اما به طور کلی عواملی مانند رویداد‌های سیاسی و اقتصادی می‌توانند تاثیر به‌سزایی بر قیمت این رمز ارز داشته باشد. همچنین، حمایت‌های طرفداران شیبا و به ویژه سلبریتی‌ها از آن می‌تواند باعث رشد مجدد این رمز ارز شود.

قیمت شیبا

از طرف دیگر، چنانچه بیت کوین دوباره روند صعودی خود را از سر بگیرد می‌تواند بر روی اکثر ارزهای دیجیتال موجود و بر روند کلی بازار تاثیر گذاشته و در این بین پروژه‌های قوی مانند شیبا می‌توانند رشد بیشتری را نسبت به بیت کوین تجربه کنند. از سوی دیگر تحلیل تکنیکال رمز ارز شیبا نشان می‌دهد که یک مقاومت روانی و سخت در نقطه‌ی ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار پیش روی شیبا است که در صورت شکستن آن می‌توان امیدوار بود که قیمت به سمت ۰.۰۰۰۰۱ دلار حرکت کند.

با پذیرفته شدن شیبا اینو در Shopping.io افراد می‌توانند از سایت‌های بزرگ و محبوبی مانند آمازون، eBay و Walmart به وسیله شیبا خرید کنند که این خود تاییدیه‌ای بر اعتبار ارز دیجیتال شیبا بوده و می‌تواند مستقیما بر قیمت شیبا تاثیرگذار باشد.

طبق بررسی‌های انجام شده در بدبینانه‌ترین حالت ممکن، ارز شیبا می‌تواند در سال ۲۰۲۳ روندی نزولی را در پیش گرفته و حتی به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۶ دلار نیز برسد. شیبا از فناوری اجماع بر روی شبکه‌ی بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند که این مسئله خود می‌تواند بسیار برای آن سودده بوده و قیمت شیبا را تا اواسط سال ۲۰۲۵ به قیمت ۰.۰۰۰۰۵۳ دلار نیز برساند. بر همین اساس مشاهده قیمت شیبا در سال ۲۰۲۵ بین ۰.۰۰۰۰۴۵ دلار تا حداکثر ۰.۰۰۰۰۶۰ دلار غیر منتظره نخواهد بود.

سخن پایانی

شیبا اینو رمز ارزی است که به شکل یک میم کوین از سال ۲۰۲۰ جهت رقابت با دوج کوین به بازار ارزهای دیجیتال عرضه شد. شیبا در سال ۲۰۲۱ رشد بسیار زیادی را تجربه کرد اما پس از آن با شروع روند نزولی بازار، نزدیک به ۹۰ درصد راه را از بالاترین نقطه برگشته و در حال حاضر در حال رسیدن به قیمت عرضه‌ی اولیه خود است.

این رمز ارز ریسک بالاتری نسبت به دوج کوین داشته و به همان نسبت می‌تواند سود‌های بالاتری را نیز به هولدرهای خود به‌همراه داشته باشد. به‌طور‌کلی و با توجه به فعالیت‌هایی که تیم توسعه دهنده‌ی شیبا انجام داده و در حال انجام هستند این احتمال وجود دارد که شیبا مسیر دوج کوین را در پیش گرفته و حتی در سال‌های آینده مسیر صعود را طی کرده و قیمت شیبا حتی به ۱ دلار نیز برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.