AD

بازی Bright Memory؛ ماموریتی مهیج و عجیب

دنیای مدرن سال ۲۰۳۶ با چاشنی قدرت‌های باستانی!

بازی bright memory
0 1,713

دکمه استارت را می‌فشارید و ناگهان در دنیای عجیب آینده فرود می‌آیید؛ آنگاه که آسمان در اثر اتفاقی مبهم شکافته شده و شما و چند نفر دیگر تنها افرادی هستید که می‌توانید حیات زمین و پایداری بشر را حفظ کنید. بازی  Bright Memory یا خاطرات درخشان، ترکیبی جادویی از گذشته و آینده است.

در این بازی اتفاقات عجیبی در حال وقوع است؛ از سویی شمشیر قدرت باستانی توسط افراد خرابکاری تهدید می‌شود؛ در آسمان حفره‌ای عجیب به وجود آمده که علت آن نامشخص است و…

در این مقاله از ایموجو قصد داریم به معرفی این بازی عجیب و غریب کشور چین پرداخته و از جوانب گوناگون آن را مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

 

معرفی کلی بازی Bright Memory

اواخر مارس سال 2020 بود که استودیو چینی FYQD، پیش درآمدی از بازی جدید خود، یعنی بازی Bright Memory را به صورت دسترسی زود هنگام منتشر کرد.

این نسخه، با اینکه همچنان نیاز به تکمیل داشت و تنها روی پلتفرم‌های steam و Xbox series x قرار گرفته بود، با استقبال زیادی از سوی کاربران مواجه شد و شور و اشتیاق گیمرها به نسخه توسعه یافته این بازی که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد را بیشتر کرد.

این بازی با ژانر اکشن، تیراندازی و با چاشنی کمی از سبک نقش آفرینی در نوامبر سال ۲۰۲۱، به طور رسمی برای پلتفرم‌های کامپیوتر و اکس‌ باکس منتشر شد و در مدت کوتاهی توانست با دنیای فانتزی، گرافیک قابل توجه و داستان گیرای خود، در میان گیمرها به محبوبیت برسید.

داستان کلی بازی Bright Memory، ترکیبی فانتزی-تخیلی از وقایع آینده و البته کوتاهی است که طی 7 مرحله هیجان انگیز برای بازیکن روایت می‌شود.

بازی bright memory
بازی bright memory

 

نگاهی به ماجرای بازی Bright Memory

داستان بازی خاطرات درخشان، در آینده‌ای نه چندان دور و در سال ۲۰۳۶ روایت می‌شود؛ جایی که در آنجا  حفره‌ای عجیب در آسمان به وجود آمده که قدرتی باستانی را در معرض خطر قرار می‌دهد. اگر این قدرت فعال شود همه چیز بهم می‌ریزد؛ مردگان زنده می‌شوند و آشوبی همه جا را فرا خواهد گرفت. در این بین، افرادی از کشورهای مختلف جهان ماموریت دارند تا با ورود به این حفره، دلیل اصلی این اوضاع را مشخص کرده و کنترل شرایط را به دست بگیرند.

بازی bright memory
shelia قهرمان بازی bright memory

 

Shelia دختری چینی و یکی از اعضای اصلی این ماموریت است که بازیکن، در قالب این شخصیت وارد بازی خواهد شد. شما به عنوان شیلیا، باید با وجود سختی‌های مسیر، سریعا خود را به محل حفره برسانید؛ در این میان با دشمنان بجنگید و با شناختی که از سلاح‌ها و تجهیزات خود دارید، به موقع از آن‌ها استفاده کنید.

جالب است بدانید که با وجود جذابیت داستان و گرافیک خیره کننده بازی Bright Memory، متاسفانه خیلی ناگهانی شروع شده و زود هم به پایان می‌رسد.(کل ماجرا در ۲ ساعت روایت می‌شود.)

 

امکانات و سلاح‌های بازی Bright Memory

شاید نبردهای حال حاضر و البته آینده، دیگر جای خوبی برای شمشیر بازی نباشند و با خود فکر کنید مگر می‌شود در عصر پیشرفت و فناوری، با استفاده از شمیشیر بتوانیم دنیا را حفظ کنیم؟! باید بگوییم در ذهن خلاق FYQD این امر ممکن است.

در بازی خاطره درخشان، یک شمشیر بسیار قدرتمند باستانی بزرگترین، سلاح ماموران است که می‌تواند با استفاده از آن، از جهان در برابر وقایع پیش آمده محافظت کند. در این بازی، مامور Shelia باید سعی کند با استفاده از این سلاح، از قدرت باستانی در برابر دشمنان محافظت کرده و از بدتر شدن اوضاع جلوگیری به عمل آورد.

علاوه بر سلاح سرد، اسلحه‌های گرم مختلفی نیز به عنوان امکانات و ابزارهای بازیکن در اختیار او قرار می‌گیرند. چهار اسلحه گرم به نام‌های Shotgun، Pistol، Assault Rifle، Sniper Rifle که همراه بازیکن هستند و با ویژگی‌های منحصر به فرد خود، در نبردهای گوناگون استفاده می‌شوند.

بازی bright memory
تیراندازی در بازی bright memory

 

یکی از امکانات عجیب و غریب و البته کاربردی بازی، وجود درخت مهارت‌ها یا Skill Tree در آن است. این درخت با نام SRO Skill Enhancement System با جمع کردن Reliquary فعال می‌شود و می‌تواند کمبود امکانات و سلاح‌های شما را جبران و اسلحه‌های گرم و سرد را به لول بالاتر ارتقا دهد.

 

بررسی گرافیک، صداگذاری و موسیقی بازی Bright Memory

هر چند که بازی Bright Memory نسبت به دیگر بازی‌ها از لحاظ داستانی کوتاه‌تر است؛ اما در همین زمان کوتاه، بهترین و متنوع‌ترین جلوه‌ها را برای بازیکن به تصویر می‌کشد.این بازی یکی از با کیفیت‌ترین و خلاقانه‌ترین گرافیک‌ها را در بین آثار بزرگترین کمپانی‌های بازی سازی دارد.

نورپردازی و ترکیب رنگ‌های جذاب در تمامی بخش‌های بازی به چشم می‌خورد. گرافیک طراحی کاراکترها، فضاهای متنوع فانتزی، تنوع در محیط بازی (صحنه‌های جالب بازی در آسمان، زمین و..)، همه از جمله نقاط قوت این بازی هستند.

بازی خاطره درخشان، صداگذاری‌های مناسب و قابل قبولی نیز دارد و در حین بازی، با توجه به شرایط مختلف، موسیقی و صداگذاری‌های جالبی انجام شده که در فضاسازی بهتر بازی موثر هستند.

بازی bright memory
گرافیک جذاب بازی bright memory

امتیازات بازی Bright Memory در صنعت گیمینگ جهانی

بازی جذاب خاطرات درخشان ساخته استودیو بازی سازی تک‌نفره FYQD در چند سال پس از انتشار در کنار استقبال فراوان، مورد نقدهایی نیز قرار گرفت. این بازی در کنار نقاط قوت خود چون گرافیک جذاب و داستان فانتزی و عجیب، نقص‌هایی چون زمان کم، پایان بندی نامناسب و… دارد ولی با این وجود، توانسته از منتقدان و کاربران امتیازات جالب توجهی دریافت کند.

سایت “متاکریتیک” به عنوان یکی از بزرگترین سایت‌های نقد کنسول‌های بازی، بازی‌های ویدئویی، آلبوم‌های موسیقی و برنامه‌های تلویزیونی و..  با بررسی پارامترهای مهم در مورد این بازی، امتیاز ۵۵ از ۱۰۰ را به آن اختصاص داده است که این امتیاز، جزو معتبرترین امتیازات بازی Bright Memory است.

 

راجع به بازی Bright Memory بپرس!

 

  • آیا بازی Bright Memory به صورت تیمی قابل انجام است؟

خیر، بازی Bright Memory با سبک نقش آفرینی و مستقل و با یک شخصیت (مامور Shelia) پیش می‌رود و تنها به صورت تک‌نفره قابل انجام است. در این بازی شما به جای قهرمان اصلی یا پروتاگونیست داستان قرار گرفته و برای نجات قدرت باستانی و حل مشکلات پیش آمده تلاش می‌کنید.

 

  • بازی Bright Memory برای چه رده سنی مناسب است؟ آیا این بازی محدودیت سنی دارد؟

یکی از مهمترین موضوعات در مورد بازی‌های ویدئویی به خصوص در سبک اکشن، آثاری‌ است که این بازی‌ها بر روح و روان فرد و البته کودک و نوجوان می‌گذارند.

این بازی‌ها با درجات مختلف خشونت ممکن است برای رده سنی‌های پایین‌تر مناسب نباشند و باعث بروز آسیب‌های رفتاری و روحی چون پرخاشگری و… شوند.

بازی خاطره درخشان یکی از همین دست بازی‌هاست. این بازی با سبک اکشن، صحنه‌های استرس‌آور و استراتژی عجیب خود برای رده سنی بزرگسالان مناسب بوده و برای کودکان و نوجوانان توصیه نمی‌شود!

 

بازی Bright Memory روی چه پلتفرم‌هایی قابل اجراست؟

خوشبختانه آخرین نسخه‌ منتشر شده بازی خاطرات درخشان قابلیت نصب و اجرا روی انواع متعددی از سیستم‌ها را دارد. این بازی روی پلتفرم‌های نینتندو سوئیچ، اندروید بالای ۵، iOS، اکس‌باکس سری اکس و اس، Windows، پلی‌استیشن ۵ و.. به خوبی اجرا می‌شود.

توجه: شایان ذکر است که پس از دانلود، این بازی به صورت آفلاین انجام شده و نیاز به اتصال اینترنت ندارد.

 

جمع بندی

در این مقاله از مجله ایموجو سعی کردیم به طور کامل یکی از جدیدترین بازی‌های فانتزیاکشن چینی، بازی Bright Memory را مورد بررسی قرار دهیم. اگر به بازی‌های اکشن و فانتزی علاقه دارید و از تجربه ماموریت‌های مهیج لذت می‌برید، به هیچ عنوان حس جادویی بازی Bright Memory را از دست ندهید! همچنین برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای بازی و مطالعه سایر مقالات جذاب این حوزه، مجله ایموجو را دنبال کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.