AD

همه چیز در مورد تنظیمات دو انگشتی پابجی

تنظیمات دو انگشتی پابجی
0 6,971

تنظیمات دو انگشتی پابجی از ابتدایی‌ترین تنظیمات کنترلی پابجی (PUBG Mobile) است که به‌صورت پیش‌فرض در سطح‌های ابتدایی بازی برای مبتدیان بهینه شده است و بعد از طی مراحل مختلف بازی و رفتن به درجه‌های بالا تنظیمات 3، 4 و 5 انگشتی را هم می‌توانید فعال کنید. ما در اینجا به هرآنچه که باید حول این تنظیمات بدانید، می‌پردازیم. با ایموجو در ادامه مطلب همراه باشید.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

در مورد تنظیمات دو انگشتی پابجی

در تنظیمات پابجی دو انگشت شست برای بازی استفاده می‌شود و تلفن همراه با استفاده از هشت انگشت دیگر نگه‌داشته می‌شود. در این تنظیم حرکت شخصیت بازی شما در بازی متناسب با حرکت انگشت شست شما بر روی صفحه گوشی همراه خواهد بود. معمولا بازیکنان هنگامی‌که اندازه دست و اندازه صفحه‌نمایش گوشی همراهشان همخوانی و تطابق داشته باشد از این تنظیمات استفاده می‌کنند. طرح اصلی چینش کنترل‌های بازی در تنظیمات دو انگشتی پابجی این است که تمام کنترل‌ها را در نزدیکی انگشت شست قرار دهید تا از اتلاف وقت جلوگیری کرده و در میدان جنگ کشته نشوید.

در تنظیمات دو انگشتی پابجی، دسته بازی (joystick) برای نگاه‌کردن به اطراف و دکمه‌های برداشتن تجهیزات (peek) در سمت چپ صفحه قرار می‌گیرند و در سمت راست دکمه تیراندازی، پرش، خم شدن و بارگیری مجدد را خواهید داشت. این طرح صفحه بازی فقط ایده‌ای به بازیکنان ارائه می‌دهد و بسته به‌ راحتی و اندازه صفحه‌نمایش ممکن است برای همه مناسب نباشد. باید به انتخاب خود فاصله گزینه‌ها از هم یا جهت آنها را طبق سلیقه و در دسترس بودن خودتان تنظیم کنید تا سرعت مطلوب را طی بازی کسب کنید.

تنظیمات دو انگشتی پابجی
تنظیمات دو انگشتی پابجی

 کنترل بازی پابجی مهم‌ترین مؤلفه آن است

وقتی صحبت از کنترل‌های پابجی می‌شود، باید به‌خاطر داشته باشید که اگر مهارت کافی روی حرکات و میدان‌های جنگ نداشته باشید تسلط بر کنترل نیز مهم نخواهد بود، پس ابتدا در قسمت training room به مهارت کافی در تیراندازی و استراتژی‌های مقابله با دشمن برسید.

معمولا ترجیح داده می‌شود وقتی بازیکنی از تنظیم پنجه دو انگشتی استفاده می‌کند، حساسیت بیشتری داشته باشد. حساسیت بر اساس اولویت شخصی است و ازاین‌رو توصیه می‌شود تنظیمات را مطابق نیاز انجام دهید.

محدودیت‌های تنظیم دو انگشتی را بدانید

شاید گمان کنید بر اساس تنظیمات پیش‌فرض بازی استفاده از تنظیمات دو انگشتی پابجی فقط مختص مبتدیان است ولی گیمرهای حرفه‌ای با رتبه‌های بالا در درجه‌بندی جهانی هم با این تنظیمات بازی می‌کنند و تسلط و مهارت و حرکت سریع را برای بازی به دست آورده‌اند. ولی عیب آشکار در این تنظیمات این است که نمی‌توانید هم‌زمان نگاه، حرکت و شلیک کنید، بنابراین در مواجه با رقیبانی که با تنظیمات چند انگشتی بازی می‌کنند، ممکن است ضعیف‌تر از آن‌ها عمل کنید.

با تمام اینها اگر به تنظیمات دو انگشتی پابجی ( PUBG Mobile ) وفق پیدا کرده‌اید و عملکرد سریع و حرفه‌ای در این تنظیمات به دست آورده‌اید، هیچ‌چیز جلودار پیروزی شما در میدان بازی نخواهد بود.

گاهی خرید دسته بازی توصیه می‌شود

کسانی که مایل به استفاده از تنظیمات دو انگشتی پابجی هستند و هم‌زمان قدرت مانور با مکانیسم چهار انگشتی را دارند می‌توانند برای خرید دسته‌های بازی اقدام کنند. این دسته‌ها دکمه‌های فیزیکی هستند که می‌توانند به قسمت بالایی تلفن شما متصل شوند و کافی است با انگشت اشاره به محرک آن فشار بیاورید تا دکمه خازنی شکل آن به روی صفحه قرار گرفته و کنترل موردنظر شما را انجام دهد.

مزیت استفاده از دسته بازی این است که قسمت بالای گوشی شما در راستای انگشتان اشاره قرار دارد و نه‌تنها یک گزینه و دسترسی بیشتر اضافه شده است بلکه راحتی قبلی‌تان را نیز حفظ کرده‌اید. در حالی که انگشت اشاره شما تیراندازی و اندازه‌گیری را کنترل می‌کند، هنگام درگیری با دشمن آزاد هستید که هم‌زمان نگاه کرده و حرکت کنید. ولی دسته‌های بازی به‌اندازه انگشتان شما قابل‌اطمینان نیستند و ممکن است در لحظات حساس درگیری این دکمه‌ها قطع و وصل شوند و شما را به کشتن بدهند.

تنظیمات دو انگشتی پابجی
تنظیمات دو انگشتی پابجی

اهمیت شخصی سازی تنظیمات

باید کنترل‌های خود را شخصی‌سازی کنید و بهترین حساسیت متناسب با خودتان را پیدا کنید. در قسمت تنظیمات به بخش sensivity بروید و در آنجا حساسیت‌های حرکتی (ADS) خود در میدان جنگ در حالت‌های اول‌شخص و سوم‌شخص تنظیم کنید. سپس به قسمت training room  رفته و تنظیمات جدید را امتحان کرده و در صورت لزوم کم‌وزیاد کنید ولی همیشه این را به یاد داشته باشید که اگر مبتدی هستید در طول زمان با تنظیمات تطابق پیدا خواهید کرد.

اگر شما یک بازیکن غیر ژیروسکوپی هستید، حساسیت ADS اساسا تعیین می‌کند که چقدر می‌توانید پس زدن و لگد اسلحه را کنترل کنید. در بخش دوربین (camera)، حساسیت سوم و اول‌شخص عامل بسیار مهمی برای درگیری نزدیک و کنترل اسلحه و تیراندازی شما است. برای دقت بهتر توصیه می‌شود حساسیت کمتری داشته باشید. تنظیمات ژیروسکوپ به شما این امکان را می‌دهد تا با حرکت موبایل دشمن را هدف قرار دهید. می‌توانید در قسمت ژیروسکوپ، تقریبا همه لغزنده‌ها را به میزان حداکثر ببرید و با ترکیبی از ADS و ژیروسکوپ لگد اسلحه را بهتر کنترل کنید.

محبوبیت‌های تنظیم دو انگشتی

تنظیمات دو انگشتی پابجی اگر به‌درستی استفاده شود، می‌تواند به‌گونه‌ای عمل کند که تنظیمات پنجه سه انگشتی پابجی یا حتی تنظیمات چهار انگشتی هرگز نتوانند کار کنند. به عقیده ما شما می‌توانید با استفاده از این حالت بهتر از سایر طرح‌ها بازی کنید. یک دلیل ساده می‌تواند اندازه صفحه‌نمایش شما باشد، استفاده از تنظیمات سه انگشتی یا حتی چهار انگشتی روی یک صفحه‌نمایش کوچک قسمت عمده‌ای از صفحه دستگاه را می‌پوشاند و باعث کاهش دید می‌شود. یعنی شما نمی‌توانید محیط اطراف را ببینید و در بیشتر موارد، این امر کشنده خواهد بود.

دلیل دیگر برای استفاده از تنظیمات دو انگشتی پابجی پایداری است که در ژیروسکوپ ایجاد می‌کند و می‌توانید بازی حرفه‌ای را تجربه کنید. در این حالت می‌توانید شلیک دوربرد را به روشی متعادل کنترل کنید. داشتن صفحه‌نمایش بزرگ‌تر به شما کمک می‌کند تا دشمنان را سریع‌تر ببینید و سریع‌تر عکس‌العمل نشان دهید، با اینکه اکثر بازیکنان در صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر از تنظیمات 3 یا 4 انگشتی استفاده می‌کنند ولی هیچ مانعی برای استفاده از تنظیمات دو انگشتی پابجی نخواهد بود و همچنان کارساز است.

PUBG Mobile
PUBG Mobile

همچنین بخوانید: راهنمای برنده شدن در Duo Mode پابجی موبایل

تنظیماتی برای بهینه‌سازی

به قسمت تنظیمات حساسیت بازی بروید و تنظیمات خود را به این صورت یا به نزدیک‌ترین حالت آن تغییر دهید، تجربه‌های بسیاری ثابت کرده است این تنظیمات می‌تواند بهترین ترکیب‌ دو انگشتی پابجی باشد.

100% 3rd Person Camera
100% Camera
70% 1st Person Camera
70-75% 3rd Person No Scope
65-70% 1st Person No Scope
61% Red Dot, Holographic, Aim Assist
35% 2x Scope
22-25% 3x Scope
10-15% 4x ACOG Scope, VSS
12-15% 6x Scope
8-10% 8x Scope

جدول 1. بهترین حالت درصد حساسیت

نتیجه گیری درباره تنظیمات دو انگشتی پابجی

در اینجا به بهترین چیدمان دو انگشتی پابجی پرداختیم و جوانب و مزیت‌های آن را بررسی کردیم. اگر با این تنظیمات بازی می‌کنید باید بگویم همه چیز به تعداد دفعات بازی‌کردن شما بستگی دارد و کمک می‌کند مهارت‌های خود را توسعه داده و بازیکن بهتری شوید. یک فرد با مهارت کافی می‌تواند کل تیمی را که فقط با استفاده از دو انگشت پنجه چهار انگشتی بازی می‌کند از بین ببرد. اگر دو تنظیم دیگر برای شما مناسب نباشد، قطعا تنظیمات دو انگشتی پابجی به شما کمک خواهد کرد. برای آموزش بیشتر بازی می توانید به بخش آموزش بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

بنر انتهای هر مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.